Sayfa 166/1014 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,390
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili dostum bigmaster, geçen seneki 266 zirvesine yeni ulaştı gram altın. Müsade et gitsin eski zirvesi olan 1920 ye.��
    kesin geri gelecek diye birşey yok dostum ama doğası gereği yükselişler düşüşler yaşayarak gerçekleşir ons düzeltmesini yaparken dolar yukarı gideceği için gram çok etkilenmez,yinede ons inşallah düşmez diyelim ancak ben bunu normal karşılarım
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

2.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    kesin geri gelecek diye birşey yok dostum ama doğası gereği yükselişler düşüşler yaşayarak gerçekleşir ons düzeltmesini yaparken dolar yukarı gideceği için gram çok etkilenmez,yinede ons inşallah düşmez diyelim ancak ben bunu normal karşılarım
    Tabiki hiç bir şey sürekli çıkmaz çıkarsa zaten sağlıklı olmaz. Dediğin seviyelere yakın bir yerlerden düzeltme gelecektir bencede.

Ben kımıldamam tabi oda ayrı mesele.😊

3. Böylece Dow/Gold zirvesinden %23 düşmüş oldu....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili dostum bigmaster, geçen seneki 266 zirvesine yeni ulaştı gram altın. Müsade et gitsin eski zirvesi olan 1920 ye.��
    Ama o 1980 senesinde onsun 100-150 dolardan 850 dolara çıkıp zirve yapmasında uzak sayılır,77 yılında altın teneke fiatındaydı,teneke fiatından toplayan hep köşe oldu,o zaman toplamıştık,ama 98-2002 arasını kaçırmıştık elimizde çok var diye ilave yapmamıştık,8 tl cıvarından aldıklarımı 26 cıvarından okutmuştuk,36 derken 46 yaptı,46 son tango dedim,105 yaptı oha dedim,şimdi ise onun %150 üstünde...2003 yılında 1 kg altın 26.000 tl idi,dairelerde öyleydi ortalama,ama şimdi daireler kilo altının çok üstünde,mesela Beşiktaş,Arvavutköy arasında 1 trilyon altında daire yok,yani bir daire 4 kilo ediyor,gerçekten taş yığını bu kadar edermi diye söyleniyorum,bu fiatlar asgari,10 trilyon edenleride var boğaz manzaralı,Araplar hiç gözüne bakmadan o paraya kıyıyorlar,yani beton altını sollamış gibi

https://www.sahibinden.com/satilik-d...anbul-besiktas

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Daha çok yanılacaklar dostum, ben 1180 dolardan altına bodoslama daldığımda, ekoparazit programı vardı, ekonomistler Atila Yeşilada, Erkin Şahingöz ve Murat Muratoğlu vardı. Altın için dediler ki altından uzak durun, 1200 dolar geçemez diyede eklediler. Twiterdan katıldım programa yanılıyorsunuz dedim, esas sizin dolar tavsiyeniz cortlayacak altın en değerli akçe haline gelecek diye. Bu 3 ekonomistte güvenli liman dolardır, ABD tahvilidir geyiği yapıyorlardı o günlerde. Sonra Erkin beyle yazıştık twiterda. Hakkımızı teslim etti tabi. Severim 3 ekonomistide hem çok severim ama bu konuda onlar bile yanıldıysa diğerlerine düşünemiyorum.
    Rastlasam okuyorm ama genelde Türk ekonomistlerin hiç birini takip etmiyorum... bir göz gezdirdim...bu saydıklarınızın arasında youtube'da iki günde video yayınlayan var.. nasıl bir gelişme oluyor iki video arasında ? ... ingilzce video bakımından şu youtube kanalı tavsiye ederim konuklar hedge fund yöneticiler, traderler, ekonomist vs.. https://www.youtube.com/channel/UCBH...4F3CMcPIzPEB5A

6.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Ama o 1980 senesinde onsun 100-150 dolardan 850 dolara çıkıp zirve yapmasında uzak sayılır,77 yılında altın teneke fiatındaydı,teneke fiatından toplayan hep köşe oldu,o zaman toplamıştık,ama 98-2002 arasını kaçırmıştık elimizde çok var diye ilave yapmamıştık,8 tl cıvarından aldıklarımı 26 cıvarından okutmuştuk,36 derken 46 yaptı,46 son tango dedim,105 yaptı oha dedim,şimdi ise onun %150 üstünde...2003 yılında 1 kg altın 26.000 tl idi,dairelerde öyleydi ortalama,ama şimdi daireler kilo altının çok üstünde,mesela Beşiktaş,Arvavutköy arasında 1 trilyon altında daire yok,yani bir daire 4 kilo ediyor,gerçekten taş yığını bu kadar edermi diye söyleniyorum,bu fiatlar asgari,10 trilyon edenleride var boğaz manzaralı,Araplar hiç gözüne bakmadan o paraya kıyıyorlar,yani beton altını sollamış gibi

https://www.sahibinden.com/satilik-d...anbul-besiktas
    Sadece beton değil dostum kağıt para, borsalar vesaire hepsi altına karşı değer kazandı son 8 yıldır. Ama devran birkaç aydık tersine döndü tekrar. Şimdi altın ve gümüş onlara karşı değer kazanıyor en az 5 yıl daha kazanacak gibide görünüyor.

Dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği bir kriz maalesef yaşanacak gibi görünüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Rastlasam okuyorm ama genelde Türk ekonomistlerin hiç birini takip etmiyorum... bir göz gezdirdim...bu saydıklarınızın arasında youtube'da iki günde video yayınlayan var.. nasıl bir gelişme oluyor iki video arasında ? ... ingilzce video bakımından şu youtube kanalı tavsiye ederim konuklar hedge fund yöneticiler, traderler, ekonomist vs.. https://www.youtube.com/channel/UCBH...4F3CMcPIzPEB5A

Bende takip etmem kimseyi ama “arı ol her çiçekten bal topla” diye tasavvufta bir söz vardır, arada çiçeklere bakarım. link güzel ama bizde o kadar İngilizce yok. İlginç bir şeyler olursa buraya atarsınız dostum. Atıyorsunuz zaten sağolun varolun.

8. İçinde bulunduğumuz durumun kısa özeti.

https://youtu.be/v8zRUge289k

Sayfa 166/1014 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •