Sayfa 199/1002 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,321

2. NOT ŞİRKETLERİ KÜRESEL ÇÖKÜŞÜ GİZLİYOR - DÜNYANIN HABERİ
    https://www.youtube.com/watch?v=Bmog-oOJ__Y

Egan-Jones, Moody's/S&P/Fitch gibi müşteriden para alıp müşteriye not veren değil abonesinden para alıp şirketlere not veren bir reyting kuruluşu...ABD'nin notunu ilk düşüren EJR'a SEC suçlamalarda bulunmuş not vermesini yasaklamış!!
    Doğru söyleyeni heryerde köyden kovuyorlar demek ki...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,321

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,321
    onsta bu sayfada hepey yazdım çizdim,ancak ons hakkında çok kısa vadede bişeyler düşünmenin yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz eğer altına yatırım yapacaksak uzun yıllar bekleme sabrı göstereceğimizide bilmemez gerekiyor, çok yazdım-çizdim ancak enson şu kanaate vardım ons grafikte görülen üst çizgiye yani 1 700 e kadar yükselecek ve burayı geçemeyerek biraz aşağılara gelecek buralarda 4 -- 6 ay kadar oyalanıp 1 700 ü hızlı bir şekilde geçecek 2 000 civarlarına ulaşacak yine ayni hızla 1 700 e geri çekilecek ., bu tarz hareketlerle yoluda devam edecek https://eksiup.com/p/g7278219t8rq?de...4xilVlXs278220

5. Ons altın yorum

Selam dostlar,
    Altın yatırımcılarının kalbini ferahlatmak isterim. Tahmin edebiliyorum azda olsa yatırım yapmışsınız kar elde etmek istiyorsunuz. Sizlerle bir video paylaşmak isterdim ancak usb sd çeviricisini bulmakta şu anlık zorluk çektiğim için başka bir zaman sizler ile paylaşacağım.

24 ekim 2019 dan bu yana altının ons değeri 1.518usd den tekrar 1.492 usd aramıza katıldı isterse 1.000 usd olsun ama imkansız korkmayın onsun kıt olması sizin için yeterli değilmidir?

Şöyle ki;
    Altın bir yatırım aracı değildir. Altından kar etmezsiniz. Enflasyondan bir parça korunursunuz buda servetinizin satın alma gücüne eklenir. Enflasyon fiyat artışı değil seçtiğiniz servet ölçüsünün nisabının azlığının yada çokluğunun egemen olduğu kişi veya kurumun sayısının artmasına yada erişimi kirası yada faizini indirmesi ile oluşan bir aldatmacadır.
    Servetiniz özellikle 7 ve 8 sıfırı astıktan sonra kasanıza bir bakarsınız argümanlar kollekt edeceğiniz ölçü birimlerini göz önüne alırsınız TL, USD, AVRO, ledger nano s (almayın ben aldım beş para etmez) BTC, ve son olarak ALTIN..

Kasamızda türk lirası cinsinden servetimizi kollekt edelim... haa ama Türk lirası parasal genişlemede ben kasaya 5.000 adet 200TL koyacamda e bunun basanı var hımm bunu pas geçelim..
    USD koyalım; 2.000 adet 100$ koyalım aaa FED de parasal genişlemeye gidyor etraf usd olacak ozaman bunu biriktirmenin ne anlamı var! Avro desen mario baba avroyu göklere çıkardı ancak işi bıraktı ECB, ta parasal genişlemeye gideceğini açıkladı ayrıca ilk etapta 75 milyar avro özel banka tahvili aldı.. BTC ne bok olduğu belli değil yazılım ledgere yükledin attın kasaya kurtar kağıdınıda attın belki çalınır diye ama yazılım bigün bi baktın ledgerin içindeki püff 🎩 18 BTC yerinde yok...

Ama altın! Dünyada sadece 5.500 milyar ons mevcut. Bunun fiyat değerini talebini sağlayan insanlar sürekli çoğalmakta her 18 ini dolduran insan ciddi bir altın alıcısıdır. Ve kasaya baktığımızda “store of value” değeri üstündedir tabiri cebinizdeki bozuk 1TL gibi düşünün. Metalin bir değeri bardır tedavülden kalsa dahi maden değeri vardır. Ama diğer kağıtların itibar değeri vardır. Siz siz olun kıt olan parayı seçin tek ve yegane para ALTIN’ dır gerisi ilizyondur.

Bu sebeble korkmayın servetiniz hiç kimsenin güdümümde değildir. Kasanızdaki altını kimse değerini düşüremez..

6.  Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku

Şöyle ki;
    Altın bir yatırım aracı değildir. Altından kar etmezsiniz. Enflasyondan bir parça korunursunuz
    Kar ettirir ettirir. Çok da güzel ettirir valla.

1999 asgari ücret 118 TL, Çeyrek altın 9 TL, asgari ücretle alınan miktar 13,1 adet.
    2002 asgari ücret 250 TL, Çeyrek altın 32 TL, asgari ücretle alınan miktar 7,8 adet.
    2019 asgari ücret 2020 TL, Çeyrek altın 450 TL, asgari ücretle alınan miktar 4,5 adet.

Ya altın kazandırmış, ya da hayat bize kaybettirmiş. İkisinden biri.

"Kişi başı gelirimiz arttı" diyerek palavra sıkanlara da buradan selam gönderiyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. enflasyon olumu farkıdır. tl den kaybedilen değeri hesaplamıyorsunuz..

8.  Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    1.461 USD ONS boğazından yakaladım. vatana millete hayırlı olsun.
    01.10.2019 1.461USD geriye yaslanıp kasım ayını beklemek kaldı.
    sabredin kasıma 2 gün kaldı...

Sayfa 199/1002 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •