Sayfa 299/1013 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon
Arama sonucu : 8098 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. İngilizce anlayan dinleyebilir https://www.macrovoices.com/podcasts...unlimited-debt ... Luke Gromen : altın onsu 7000 olsun satışı düşünmeye başlarım ...

2.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    İngilizce anlayan dinleyebilir https://www.macrovoices.com/podcasts...unlimited-debt ... Luke Gromen : altın onsu 7000 olsun satışı düşünmeye başlarım ...
    Nasip olur inşallah o rakamları görmek sevgili kutsi. O rakamlar görülecek belki ama görüldüğünde bizim hala fiziki altında olmamızda önemli.

3. Fed herşeyi alacak, RUBICON'u geçti WEİMAR yoluna düştü diyor...

-As I warned two weeks ago, the Fed is going to start buying everything Aka WEİMAR lite.
    -Well, the Fed officially crossed the RUBICON over the weekend.
    In simple terms, the Everything Bubble burst and now the Fed is dealing with it by buying Everything.
    https://www.silverdoctors.com/headli...market-bottom/

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bir sorum olacak sizlere ... Altın birikimlerinizi nasıl yapıyorsunuz ? Yastık altı ( fiziki olarak mı ) , yoksa bankada gram altın hesabı mı ? Teşekkür ederim.

Son 3 seneden beri gram altınları ucuz pahalı demeden sermayemin yarısını fiziki altın olarak ( yastık altında ) diğer yarısını ise BES altın fonlarında tutuyorum . Sebebi ise 2008 ' i hatta 1929 ekonomik buhrandan daha büyük bir ekonomik krizi olacağına dair beklentim var . Ülke ekonomisi de malum . Allah korusun böyle bir kriz olursa Türkiye ekonomisinin bu krize hazırlıklı olduğuna inanmıyorum . Dünya genelinde inanılmaz bir dolar bolluğu var. ABD ve AB ülkeleri tahvil faizleri eskilerde nerdeyse. Ülkelerin inanılmaz borçları var. Bireysel olarak düşündüğümüzde hane borçluluk oranı yüksek . Sadece Türkiye'de 2018 yılında kullanılan kredi kartı adeti 58 000 000 adet . Corona virüsü olayını ve bunun dünya ekonomisine vereceği zararı düşünmek dahi istemiyorum. Sağlıcakla kalın .

5. Traderlar, koronavirüs salgınının altın talebini tetiklerken arzı düşürmesiyle birlikte külçe altında küresel bir açık olduğunu belirtiyor. Traderlar sarı metala hücumu tüketicilerin tuvalet kağıdına akın etmesine benzetiyorlar.

Avrupa ve ABD'de perakende yatırımcılar, paralarını hisse senedi ve para birimlerindeki küresel düşüşten korumak için geçen iki haftada altın ve gümüş külçeleriyle sikkelere yöneldiler.

Ancak Avrupa'nın en büyük altın rafinerileri, bölgede giderek genişleyen kapanmalar nedeniyle yetişmekte zorlanıyor. Valcambi, Pamp ve Argor-Heraeus'un merkezleri İsviçre'nin Ticino bölgesinde, İtalya sınırına yakın. Yerel otoriteler geçen günlerde bölgedeki üretimin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Yatırımcıların korona virüs salgını endişeleriyle güvenli varlıklara yönelmesiyle altın fiyatları 9 Mart'ta onsu 1,700 doların üzerine çıkarak yedi yılın zirvesini gördü. Ancak bazı yatırımcıların nakit ihtiyacı nedeniyle o zamandan beri satışa konu oldu. Altın fiyatları Pazartesi günü 1,530 dolar civarına geriledi.

Satışın büyük kısmını altın vadelilerinde ya da altına dayalı Borsa yatırım fonlarında (ETF) gerçekleşirken aynı dönemde fiziksel altın talebi arttı.

Perakence satış yapanlar halihazırda teslimatlarda 15 güne kadar gecikme olduğunu bildiriyor. Alman altın perakendecisi Degussa'nın CEO'su Markus Krall, şirketin külçe altın ve sikkede müşteri ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çektiğini ve toptan piyasalara yönelmek durumunda kaldığını belirtti. Krall, talebin normal günlük miktarın beş katı seviyesinde seyrettiğini belirtti.

6. Gram altın 315 iken bir miktar almıştım. Keşke full girseydim.
    Bir daha 315 TL seviyelerini görür müyüz acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Gram altın 315 iken bir miktar almıştım. Keşke full girseydim.
    Bir daha 315 TL seviyelerini görür müyüz acaba?
    İmkansız değil ama bu saatten sonra zor. Çünkü sınırsız paranın kapıları açıldı.
    Burda bir kaç kere yazdım 1450 lerden çok güçlü alıcı geliyor diye.
    Belliydi oranın dip olduğu. Bi alicengiz olmaz ise gider artık.

Sayfa 299/1013 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •