Sayfa 330/1014 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben bunu 10 senedir Gayrımenkul topiğindeki sivri zekalara anlatamadım bir türlü.

Bizim memleket herbokolog dolu, bilimden anlamayan, ilimden anlamayan ama her konuda fikri olan çok var. Birası forum olduğu için bilgimizi halk dili ile en basite indirgeyerek yıllardır anlattık.

Gayrımenkul forumunda 7 sene önce yazdıklarıma bakıyorum, insan üzülüyor. Ha belki 3-5 kişiye faydam olmuştur. Belki de olmamıştır.

Ben elimdeki tüm emlakları satıp komple altına geçip aldığımda gram ALTIN 95 TL imiş.

Hey gidi günler hey. Ben şimdi parayı koyacak yer bulamazken etrafımdaki Sözümü dinleyen birkaç kişi hariç herkes gayrımenkule borsaya daldı tarrağı tuttu fakirleşti.

2021 yılı sonunda elimi arkama bağlayıp ağa modunda kelepir fiyata istediğim arsalardan topluca almaya başlayacağım.

Sayın Sadecegrafik , o kadar gayrimenkulü satıp altın aldığınızı söylediniz. Bankada Kaydi Gram altın hesabında mı yoksa tamamını ya da bir kısmını fiziki olarak mı saklıyorsunuz ? Bunu sormamdaki amaç malumunuz bankadaki mevduatlara , dövizlere el konulabilir veya gram altın çok yükselse bile gram altın fiyatı sabitlenebilir gibi. haberler ve yorumlar var. Teşekkür ederim.

2. Eylül 2011 de sanırım ons 1922 dolardan geldi.ons bu zirveyi geçmeden altınla ilgili hic bir şüphem yok.tl olarak 400 de olabilir 500 de, zaten altın onay zirvedeyken TL olarak 106 civarıydı sanırım altın.ons zirvesi tazelendikten sonra tekrar bakarız.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben şimdi parayı koyacak yer bulamazken etrafımdaki Sözümü dinleyen birkaç kişi hariç herkes gayrımenkule borsaya daldı tarrağı tuttu fakirleşti.
    Bir gün herkes tutacak...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben bunu 10 senedir Gayrımenkul topiğindeki sivri zekalara anlatamadım bir türlü.

Bizim memleket herbokolog dolu, bilimden anlamayan, ilimden anlamayan ama her konuda fikri olan çok var. Birası forum olduğu için bilgimizi halk dili ile en basite indirgeyerek yıllardır anlattık.

Gayrımenkul forumunda 7 sene önce yazdıklarıma bakıyorum, insan üzülüyor. Ha belki 3-5 kişiye faydam olmuştur. Belki de olmamıştır.

Ben elimdeki tüm emlakları satıp komple altına geçip aldığımda gram ALTIN 95 TL imiş.

Hey gidi günler hey. Ben şimdi parayı koyacak yer bulamazken etrafımdaki Sözümü dinleyen birkaç kişi hariç herkes gayrımenkule borsaya daldı tarrağı tuttu fakirleşti.

2021 yılı sonunda elimi arkama bağlayıp ağa modunda kelepir fiyata istediğim arsalardan topluca almaya başlayacağım.
    Fakat 10 sene once alacaginiz soz konusu arsa 100 bin tl iken su anda alacaginiz ayni arsa 350-400 bin tl degil mi ? 10 sene once 100 bin tlye alsaydiniz arsayi yine de altina yatirim yapmis gibi olmayacak miydiniz ?

5. Vallahi hiç şaşmadı yine .. Bu sarıkız beni hiç sevmedi- sevmeyecek. Dün sattım diye yazdım buraya, kalanlar kazansın demiştim. İşte gidiyor kendi yoluna. Yolu açık olsun. Bereket getirsin.

6. Dolar TL, papaz vakası ile gördüğü zirveye henüz gelmiş değil. O günlerde 7.20 seviyesini zirve olarak görmüştü. O zirve rakamını bu ay içinde göreceğimizi düşünüyorum. Yıl içindede yeni zirveler bekliyorum.

Net döviz rezervimiz maalesef papaz dönemininde altına inmiş durumda.

Bazı ekonomistler İMF den başka çare kalmadı diyorlar. İMF hangi birine yetişsin, 90 ülke IMF'den borç istedi. İMF den hayır gelmez bize bu saatten sonra. Elimizde 2.8 milyar dolarlık ABD tahvili var. Vereceği 3 milyar dolarda bizim derdimize derman olmaz.

7. Fed'den yeni açıklama... ekonomiye ek olarak $ 2.3 trilyon pompalayacakmış... bu çerçevede fiziki altının dolar karşısında ciddi bir düşüş beklemek ...bilemiyorum...yarın yokmuş gibi basıyorlar... ve devam edecekler

8. 2 ila 5 yıl içinde ons altında 20.000 dolar hatta daha fazlasını bekliyormuş.

Aklın yolu bir, aynı beklentiler içinde bekliyoruz bizde.

https://www.kitco.com/news/2020-04-0...-the-case.html

Sayfa 330/1014 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •