Sayfa 349/1014 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bankalarda yurt içi yerleşiklerin 194 milyar doları var.
    Bunu da dikkate almak lazım.
    Hazır kaynak.
    194 milyar mı ? Olayın ciddiyetini, tablonun tamamını görememişsiniz... bugün merkez bankasının Tl'yi tutmak içiin kullandığı brüt kısım kime ait olduğunu sanıyorsunuz...

Brüt rezervler: Bankaların Merkez Bankası'nda tuttukları döviz mevduatlar ile yabancı para cinsi zorunlu karşılıklar gibi kalemlerini de kapsayan tutar.

2. Benim altınla ilgili tek endişem ABD’nin virüs meselesi yüzünden Çin’e karşı açması söz konusu olan 20 trilyon dolarlık dava,olası böyle bir gelişme sizcede altının fiyatını olumsuz etkilemezmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by taner3499 Yazıyı Oku
    Benim altınla ilgili tek endişem ABD’nin virüs meselesi yüzünden Çin’e karşı açması söz konusu olan 20 trilyon dolarlık dava,olası böyle bir gelişme sizcede altının fiyatını olumsuz etkilemezmi

Altin ile nasil bir baglantisi olabilir ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Altin ile nasil bir baglantisi olabilir ?

ABD bu açacağı söylenen davayı uluslararası mahkemede kazanırsa ekonomik anlamda rahatlar ve bu sebeple dxy güçlenebilir ve altın düşebilir.Ayrıca Çin’de bu sebeple zora düşeceği için rezervdeki altınları bozabilir

5.  Alıntı Originally Posted by taner3499 Yazıyı Oku
    ABD bu açacağı söylenen davayı uluslararası mahkemede kazanırsa ekonomik anlamda rahatlar ve bu sebeple dxy güçlenebilir ve altın düşebilir.Ayrıca Çin’de bu sebeple zora düşeceği için rezervdeki altınları bozabilir

Abd'nin genelde actigi siyasi davalarin alt yapisi evrensel hukuki temellere dayanmiyor ve bu tarz davalarin sonuca baglanmasindansa suruncemede birakip bir nevi siyasi baski unsuru olarak kullaniyor ( bknz : halkbank davasi ) Cin dava, siyasi baski , atlantik koalisyon vs ile terbiye edilecek bir veya yutulabilecek bir ulke oldugunu sanmiyorum. Ayrica cin kendini ekonomik anlamda zora sokacak bir ceza vs odeyecegini de sanmiyorum cunku cin devleti biliyorki uretim gucu ve uretim maliyeti acisindan alternatifi yok dunyanin geri kalanini seferber etseniz cin'in uretim potansiyelini ne kadar surede esitleyebilir. Su an genel ticaret icin dunyanin cin'e bagimliligi yuksek cin'in de dunyaya bagimliligi yuksek bu degismedigi surece ben cin devletine ciddi anlamda bir sopa inme ihtimalini dusuk buluyorum oyle de bir guc acikcasi goremiyorum.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

7. 1700un altina kirmadan soluklanalim yeter

8. Peter Schiff de altın ETF’lerine rekor girişe dikkat çekerek “Eğer 1,700 doların üzerine çıktığı için altının pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bir hafta daha bekleyin, pahalı mı görün” diyor.

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-467858

Sayfa 349/1014 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •