Sayfa 353/1014 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Döviz inanılmaz arttı ve bankalar devletin yeni basıp tedavüle soktuğu paraları kredi olarak dağıtıyor. kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/galeri-t...liyor-41496174

altın güvenli liman her zamanki gibi...

2. Her şeyi dolarla ölçmeyi bırakıp, gerçekte sabit olan tek değerin Altın olduğunu anlamak...

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

https://youtu.be/m08zkw4dpw0

İslam Memiş ' in altın fiyatları ile ilgili videosunu dikkatle izlemenizi tavsiye ederim. Uzun vadeli altın yatırımcısı olarak dikkatimi çekti. Yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

4. Ons gerileyecek gibi duruyor.Elinde gram olanlar için satış fırsatı sanki bu günler.Bir daha bu seviyelere ne zaman gelir belli olmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ons gerileyecek gibi duruyor.Elinde gram olanlar için satış fırsatı sanki bu günler.Bir daha bu seviyelere ne zaman gelir belli olmaz.
    Bu düşüncenizin sebebi nedir üstad, ortada bir tedavi, aşı yok.

Sadece artık vaka ölüm sayılarını eskisi gibi takip etmiyoruz, çünkü alıştık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Bu düşüncenizin sebebi nedir üstad, ortada bir tedavi, aşı yok.

Sadece artık vaka ölüm sayılarını eskisi gibi takip etmiyoruz, çünkü alıştık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Valla bu hafta sonu yorumları dinledim ve okudum.
    Şunu gördüm millet virüs korkusunu aşmış artık.
    Virüsün verebileceği en yüksek hasara ulaşıldı şimdi geri çekilme zamanı kanaati oluşmuş herkeste.
    15 güne tedbirler gevşer
    Mayıs sonu bu iş biter.
    ABD'de Trump daha şimdiden virüs falan boş iş diyip duruyor.Bazı eyaletler plajları bile açmış.
    Kısaca süratli bir geri dönüş olacak gibime geliyor.

Ons zaten zirvenin zirvesine çıktıydı.
    Geri gelirse bu zirveye bir daha gelirmi, gelirsede kaç zaman sonra gelir artık şüphem var.

7. Gram altın, son bir kaç hafta iyi çıkış yapmıştı. Cuma günü düzeltmesi geldi, pazartesi günüde belki devamıda gelebilir.

2 günlük düzeltme çok normaldir. Hala altın almamış olanlar için pazartesi günü alım fırsat olabilir.

Kısa kısa..

Dolar TL önümüzde ki hafta yukarı yönlü hareketine devam.
    Ons altın önce düşüş sonra çıkış yaparak 1700 üstüne atar.
    Gram altın büyük rallisine yarından sonra devam edecektir.
    Gümüş henüz hareketine başlamadı, başlarsa fena gider.

Haftalık beklentilerim bu şekilde.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Valla bu hafta sonu yorumları dinledim ve okudum.
    Şunu gördüm millet virüs korkusunu aşmış artık.
    Virüsün verebileceği en yüksek hasara ulaşıldı şimdi geri çekilme zamanı kanaati oluşmuş herkeste.
    15 güne tedbirler gevşer
    Mayıs sonu bu iş biter.
    ABD'de Trump daha şimdiden virüs falan boş iş diyip duruyor.Bazı eyaletler plajları bile açmış.
    Kısaca süratli bir geri dönüş olacak gibime geliyor.

Ons zaten zirvenin zirvesine çıktıydı.
    Geri gelirse bu zirveye bir daha gelirmi, gelirsede kaç zaman sonra gelir artık şüphem var.
    FED trilyonlarca dolar para bastı
    muhtemelen daha fazla basmak zorunda kalacak
    2008 sonrası basıp geri çağıracağım söylemi yalan oldu
    parayı geri çağırmayı ilk seferde bile başaramadı ki o zaman rakam 1 trilyon civarı idi
    net rakamı bilmemekle birlikte ilgili rakamın birkaç katına çıktığını tahmin etmek zor değil.
    tüm dünyada bu sene küçülme, iyimser senaryoda seneye bu seneki küçülmeyi kompanze etme var

kısaca 2021 itibari le ekonomik büyüklük iyimser senaryoda 2019 sonu gibi olacak fakat piyasa da dolanan para belki iki katına çıktı ve orada kalacak.

bizim döviz rezervlerinden, BDDK dan gelen zorlama kararlardan bahsetmiyorum bile.

orta vadede (2-3 yıl) gram altın çok kazandırmasa bile enflasyon üzeri getiri sağlayacaktır diye düşünüyorum

Sayfa 353/1014 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •