Sayfa 377/1014 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Sayın Djoz, fiziki altında ikisi arasında bir fark yok fakat kaldıraçlı piyasalarda işlem yapanlar için ons altın ve gram altın farklı birer yatırım seçeneği. Her ne kadar örneğinizde peynirin miktarı aynı olsa da kaldıraçlı piyasalarda iki peynirin fiyatı aynı şekilde değerlenmiyor. Misal cuma seansında ons %0,75 değer kaybederken gram altın %0,98 değer kaybetti. Aynı gün aynı miktarla vadelide pozisyon açan kişiler farklı kayıplara/kazançlara uğradı.10/12/2019 Tarihinde vadeli işlemlerde işlem yapan bir yatırımcı ons uzun pozisyonunda %20 bile kazanamazken gram altın vadelilerinde uzun pozisyon alan birisi %40 'ı geçen bir kazanç sağladı. Bu açıdan bakıldığında gram ve ons altının tl değeri aynı olsa da vadeli işlemlerde pozisyon alanlar için gram altın ve ons altın farklı birer yatırım seçeneği.
    Sn Enes Sencer,
    Anlatmak istediğim meramımı dile getirmişiniz, teşekkür ederim.
    Saygılarımla...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    Sn djoz,
    Demek istediğim tl geliri olan ben 2011 yılında elimdeki tl'yi usd'ye çevirip onsaltın yatırımı yapınca ve bugün yatırımımı satıp elde ettiğim tl'yi usd'ye çevirince neredeyse aynı miktar usd almış olmuyor muyum? (usd kurunun hareketinden dolayı)
    Tl olarak kazanmış ama usd olarak kazanmamış olmuyor muyum? Kazancı usd baz aldığımda haksız mıyım?
    Bakış açım yanlış ise doğrusunu öğrenmek isterim.(Dediğiniz gibi altın, altındır.)
    Bu arada niyetim asla yeni başlayanların aklını karıştırmak değil.
    Saygılarımla.
    2011 ocak ayinda altin/ons 1325 $
    2011 ocak ayinda $ 1.45 tl
    Gram altin fiyatida 61.7 tl

2011 yilinda 14.500 tl si olan kisi 10.000$ alabilir ve bu 10bin $ ile 7.54 ons yada 235 gram altin alabilir

2020 yilinda 7.54 onsu satsan 12.8xx $ elde edersin
    235 gram altini satarsan 91.200 tl elde edersin
    91.200 tl de bugunun dolar kuru ile yaklasik 12.8xx$ ediyor zaten

yani 2011 yilina gram altin yada ons altin alan bir kisinin bugunku kazanclari $ bazinda zaten ayni olur sadece $ kurundaki farkdan tl kazanci fazla olur
    ....

Rica ederim Sayın Yörük, konunun daha iyi anlaşılabilmesi için naçizane yazıyı yazma gereği hissettim, hayırlı kazançlar dilerim.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

4. olay kaldiracli piyasada oluyorsa tabiki gram altin yatirimi kat ve kat daha fazla kazandirir cunku %sel getirisi cok fazla

2010 yilindan bu yana ons altin %30 artis yapmis gram altin ise %600 luk kazanci var .. teminatlar kaldiraclar esit oldugunu dusunursek full pozisyon alan bir insan gram altinda acmis oldugu pozisyon kat ve kat daha fazla kazandirir ons altina gore .. hatta ons a yatirim yapan $ bazinda zararda olabilir ama gram altina yatirim yapmis bir insan parasini $ bazinda en az 10 kat arttirmis olur[kabaca yazdim bu 10 kati]
    ....

5.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    OnsAltın alışverişinden kastedilen forex'de güvence hesabına bin dolar yatırıp onbin dolarlık altın kiralamak olmalı..
    Kaldıraç 1 ise kazanç/zarar ons, gr. vb. hepsinde aynı..
    Kaldıraç kullanılıp risk alınıyorsa kazanç/zarar da yatırılan güvence parasına göre hesaplanacak tabii ki..

6. Zamanında ne hovardalıklar yapmıştık.!.
    30.10.2007 1Lira=6,41Yuan
    08.05.2020 1Lira=0,99Yuan

7. Sizinle birkaç yıl önce, yaklaşık 8-10 yıl önce konuştuğumda, zengin olmak istiyorsanız, gümüş bir kaşık almak, cebinize şeker yığmak ve pirinç yemeye başlamak için bir şey yapmanız gerektiğini söylediniz. Birisi Covid sonrası dünyada para kazanmak istiyorsa, gizli tarif nedir?

Gümüşüm var ve altınım var. Bir süre satın almayı bıraktım ama satmadım. Hiç satmadım. 2019 yazında tekrar altın ve gümüş almaya başladım.

Sayfa 377/1014 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •