Sayfa 379/1014 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2002 de 250 dolar olan ons 2011 de 1900 dolar olmus..
    1250 den baslayan bu trend de 7-8 senede boyle olur mu acaba??
    Altinda daha yolun basinda olabilir miyiz??

Syg,
    Sn dudu sıfır faizli dolar mı alırsınız,(hatta negatif dolar faizi dillendirilmeye başlandı),yüzlerce yıllık değişim aracı olan fiyatı kontratlarla baskılanmaya çalışılan altın mı.Ben altında çok ama çok iyi fiyatlar bekliyorum.Borsaları kaale bile almıyorum,sistem durmuş hala kağıtlar tarihi zirvelerde,borsa işine son zamanlarda hiç ama hiç inanmıyorum.

Asıl altın gümüş için 1970 1980 arası ralliye bakın.

Ya da 1929 krizindeki altın rallisine.

4. Benim de altın ile ilgili şöyle bir düşüncem var.
    Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda 1 tam ata 1 TL’ye eşitti. Türk Lirasından altı sıfır atıldığı düşünüldüğünde;
    1 ata altın 2.600.000.000 kat değerlenmiş.
    1 ata altın 2020 yılına kadar bir asgari ücrete yakın seviyelerdeydi. Asgari ücretin altına düştüğünde alım, üstüne çıktığında satım yapmak mantıklı olabilirdi.
    2020 yılında ise covit virüsü nedeniyle dünya ekonomisi farklı bir yola girdi.
    Bu yıldan sonraki süreçte bir ata liranın 2 asgari ücret seviyesinde dengelenmesi benim için süpriz olmayacaktır.
    Özet olarak kalan ömrümüz kaç sene ise o süreye tekabül eden ay sayısı kadar ata lira alıp kenara koyabilirsek ve her ay bir altın bozarak en azından hayatımızı asgari düzeyde sürdürme imkanına sahip olabiliriz diye düşünüyorum. (20 yıl için 240 adet gibi)
    Bozmadığımız altınları ise çocuklarımıza bırakırsak onlar da bize duacı olur.
    Selamlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn dudu sıfır faizli dolar mı alırsınız,(hatta negatif dolar faizi dillendirilmeye başlandı),yüzlerce yıllık değişim aracı olan fiyatı kontratlarla baskılanmaya çalışılan altın mı.Ben altında çok ama çok iyi fiyatlar bekliyorum.Borsaları kaale bile almıyorum,sistem durmuş hala kağıtlar tarihi zirvelerde,borsa işine son zamanlarda hiç ama hiç inanmıyorum.
    Calisan, ureten, buyuyen sirket hisseleri benim icin birinci onceliktir.

Altindan zengin olani gormedim ben pek, calmadi ise tabii..

Altin varligi koruma aracidir.

Alim gucunu korur..

Onun disinda cok da bir sey beklemem acikcasi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Benim de altın ile ilgili şöyle bir düşüncem var.
    Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda 1 tam ata 1 TL’ye eşitti. Türk Lirasından altı sıfır atıldığı düşünüldüğünde;
    1 ata altın 2.600.000.000 kat değerlenmiş.
    1 ata altın 2020 yılına kadar bir asgari ücrete yakın seviyelerdeydi. Asgari ücretin altına düştüğünde alım, üstüne çıktığında satım yapmak mantıklı olabilirdi.
    2020 yılında ise covit virüsü nedeniyle dünya ekonomisi farklı bir yola girdi.
    Bu yıldan sonraki süreçte bir ata liranın 2 asgari ücret seviyesinde dengelenmesi benim için süpriz olmayacaktır.
    Özet olarak kalan ömrümüz kaç sene ise o süreye tekabül eden ay sayısı kadar ata lira alıp kenara koyabilirsek ve her ay bir altın bozarak en azından hayatımızı asgari düzeyde sürdürme imkanına sahip olabiliriz diye düşünüyorum. (20 yıl için 240 adet gibi)
    Bozmadığımız altınları ise çocuklarımıza bırakırsak onlar da bize duacı olur.
    Selamlar.
    Ben bunu 300 ayla zaten yapıyorum sn egedük.Tüm param altında, her ay bir birim bozup harcıyorum diiye düşünün,300 ay daha yaşasam bana yeter)))))))).Son iki ayda bir birim harcamama TL bazında yüzde 20 zam aldım.Bir yıla kalmaz altın bazlı maaşım tl bazlı yüzde yüz artacak diye bekliyorum

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Calisan, ureten, buyuyen sirket hisseleri benim icin birinci onceliktir.

Altindan zengin olani gormedim ben pek, calmadi ise tabii..

Altin varligi koruma aracidir.

Alim gucunu korur..

Onun disinda cok da bir sey beklemem acikcasi...

Syg,
    Sizin tarzınızı biliyorum sn dudu.Kendi fikrimi yazdım sadece.

Ha borsalar çöker ,ben dayanamam fiyatlara,altından karımı almış olurum,elbet serde borsacılık var o başka .Finansal piyasalarda dogma olmaz.Her gün yeniden oturup düşüneceksin doğru yoldamıyım diye.

Sayfa 379/1014 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •