Sayfa 397/1014 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by taner3499 Yazıyı Oku
    Bu fon bildiğim kadarıyla stopajdan muaf

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Değil maalesef .. Usd tr(dolar), gmstr (gümüş), gold tr (altın) hisse senedine çevrilmiş fonlardan kar edip yapılan satışlarda yüzde 10 haraç parası a alınıyor..

2.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Dikkat etmezseniz cadde üzeri kuyumcular 24 ayar fiyatına 22 ayarı kitler.. İzmir toptancılarda yüzde 2 civarı olan makas altın madenlerinin çalışmamasını bahane ederek yüzde 5 e kadar yükselmişti..
    Iste ben de bundan bahsediyorum fiziki alim satim cok daha cetrefilli alirken zaten dijital alimdan her sekilde daha fazla zarar ediyorsun arti olarak fiziki saklama sartlari riskli bu durumda en mantikli gldtrf gibi duruyor ondan sonra da makas su an en dusuk olan tfx ve tradeplus gibi duruyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Gldtr de volalite olduğu zaman makası açabiliyor.. Ama binde 0,5 i geçtiğini görmedim..genede artık dth ve altın depo hesapları örtülü sermaye kontrollerine geçildiği için tehlikeli.. Mkk, hesap işletim ücretlerine ek olarak refah vergisi bence alınacaktır.. Kademe kademe fizikiye çevrilmeli bence.. Gldtr hisse senedi olduğu için bu iktidar zamanı en sağlam altın yatırım aracı bence.. Yüzde 10 kardan gelir spotajı alınması ile ilgili yapılcak bi şey yok
    Aynen öyle düşünüyorum.Kardan alınan stopajı da altınların kasa kirası olarak düşünüyorum.Benim GLDTR ler uzun süre bende duracak,satacağım zaman da edeceğim karın yüzde onu eminim hiç gözüme gözükmeyecek.Fiziki altın yatırımına en yakın altına yatırım şekli bu fon.O yüzden yakında görürsünüz GMSTR gibi net aktif değerinin baya üstünde işlem görmeye başlar.Henüz millet uyanmadı,hala başka yollarla altın almaya çalışıyorlar ,hükümet diğer yollara taş koydukça bu fonun müşterisi çok artar GMSTR gibi net aktif değerinin baya üstünde işlem görmeye başlar.

4. Eğer yatırım sepetinizi çeşitlendirmeyi düşünüyorsanız, neden olmasın ... ama emtiada sadece fon odaklı yatırım yapacak olursanız... aklınızda bulunsun yüzde 10'luk kesinti bugün için geçerli... ileride ne kadar da itiraz etseniz oyunun ortasında pekâlâ kuralı değiştirebilirler ...

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Eğer yatırım sepetinizi çeşitlendirmeyi düşünüyorsanız, neden olmasın ... ama emtiada sadece fon odaklı yatırım yapacak olursanız... aklınızda bulunsun yüzde 10'luk kesinti bugün için geçerli... ileride ne kadar da itiraz etseniz oyunun ortasında pekâlâ kuralı değiştirebilirler ...
    Merak ettiğim BES lerde altına dayalı fonlara yatırım seçeneği seçildiğinde o altın yatırımı nasıl yapılıyor.BES ler gelip GLDTR tarzı fonlardan mı alım yapıyor,yoksa kendileri mi ayrıca altın alıyor.

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Eğer yatırım sepetinizi çeşitlendirmeyi düşünüyorsanız, neden olmasın ... ama emtiada sadece fon odaklı yatırım yapacak olursanız... aklınızda bulunsun yüzde 10'luk kesinti bugün için geçerli... ileride ne kadar da itiraz etseniz oyunun ortasında pekâlâ kuralı değiştirebilirler ...
    Bu yüzde onluk kesinti sadece altın fonu için geçerli değil ki misal işyat için de geçerli.Bu ve benzeri tüm fonlarda stopaj oranı artırılırsa bu şekilde yatırım yapanlar paralarını çekerler fiziki dolar veya altın alırlar,bu da aslında hükümetin en son isteyeceği en çok korktuğu şeydir.Hakiki fiziki dolar ,altın veya gümüş talebi tüm hükümetler ve merkez bankaları için kabus senaryodur.Gene de burası türkiye belli olmaz tabi.

7. Zamanların en iyisiydi...
    Akıl çağıydı......................
    İnanç devriydi.................
    Aydınlık mevsimiydi......
    Umut baharıydı..............
    Her şeyimiz vardı...........
    Öncesi böyleydi,

Hazine ve TCMB aldığı döviz ve altın borcun %88sini açık pozisyon yaratmakta kullanmış. Tabiri caizse, bulabildiği her dış kaynağı Türk Lirasına çevirip kullanmış......
    .......Kamunun döviz pozisyon açığı 190 Milyar $a ulaşıyor. https://www.paraanaliz.com/2020/turk...k-etmez-47373/
    Sonrası böyle olacak;
    .........Zamanların en kötüsüydü,
    .........Aptallık devriydi,
    .........Kuşku devriydi,
    .........Karanlık mevsimiydi,
    .........Umutsuzluk kışıydı (Charles Dickens)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Çeyrek Altın 1100 TL Olacak! Dev Amerikan Bankası Açıkladı!

Bank Of America ons altında 3000 dolar beklentisini yineledi. Ons altın 3000 dolar seviyelerine çıkacak olursa bugünkü*kurla oranladığımız zaman çeyrek altında 1100 lira civarlarını görebilir bu tahmine göre. https://www.finans365.com/ceyrek-alt...cikladi/14732/

Sayfa 397/1014 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •