Sayfa 42/1014 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
    bakın burası çok önemli, çizgiyi aşağı yönde kırmış, yaklaşık 5 ay çizginin altında kaldıktan sonra yine çizgi üstüne çıkılmış, muhtemelen çizgi üstündeki tred devam edecek o 5 aylık kısımda ayı tuzağı olarak kalacak

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
    bakın, en önemlisi bu onsta yükseliş başladı deyebilmemiz için kırmızı çizgi yani 1 360 geçilmeli[ kim bakacaksa burada in cin top oynuyo beya}

3.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    kim bakacaksa burada in cin top oynuyo beya
    Pusuda bekliyoruz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Gün içinde böyle "TAK" diye bir anda yukarı sıçrayışları son birkaç gündür sık görmeye başladık.
    Büyük miktarda alım yapanlar mı var?
    Birilerinin büyük miktarda aldığı belli. Kar satışı yapanın olmadığı da fiyatın düşmeyişinden belli.
    Sarı kızı kim böyle löp löp alıyor bilen var mı?

Gram/USD günlük

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Gün içinde böyle "TAK" diye bir anda yukarı sıçrayışları son birkaç gündür sık görmeye başladık.
    Büyük miktarda alım yapanlar mı var?
    Birilerinin büyük miktarda aldığı belli. Kar satışı yapanın olmadığı da fiyatın düşmeyişinden belli.
    Sarı kızı kim böyle löp löp alıyor bilen var mı?

Gram/USD günlük

aramızda kalsın, bütün satışları ben karşıyayıp, yorgan altı yapıyorum

6.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    bakın, en önemlisi bu onsta yükseliş başladı deyebilmemiz için kırmızı çizgi yani 1 360 geçilmeli[ kim bakacaksa burada in cin top oynuyo beya}
    Sünnet çocuğu hazırlanır, giyinir. Aile toplanır. Doktor gelir. Çocuğa derler ki, "evladım doktor amca muayeneye geldi, şimdi muayene edecek, sonra kesecek". Muayene sırasında sünnetliğin eteğini kaldırırlar. Çocuk olayı göremez. Bir şeyler hisseder. Şüphelenir. "Na'apıyorsunuz yaa", diyecek olur. "Şşşş" derler. Bağırtı, ciyaklama derken, doktor yerinden doğrulur. Evdekiler başlar, "oldu da bitti maaşalah, damat olur inşallah", diye bağrışmaya... Sünnetçi usta... Evdekiler uyanık...

Yıllardan beri bendeki beklenti, bu altın işini hep bu şekilde yapacaklarıdır. Bir solukta, dolar bazında beş basamaklı bir sayıya gelecek ve TV'ye uzman çıkarıp, açık oturum yapıp, olayı anlamaya çalışan seyircilere "oldu da bitti maaşalah, damat olur inşallah", diyecekler, diye düşünürüm.

Eskiden Jim Sinclair böyle yazılar yazardı. O kadar hızlı çıkacak ki, rüzgarı cildinizi yakacak, filan diye edebiyat parçalardı. Şimdi biraz köşesine çekildi. Fazla yazmıyor. Bir iki hafta önce, Michael Oliver'in momentum yapısal analizi grafiğini koyup, "grafiği görünce gene dayanamadım, paranın %50'sini sarıya bastım", dedi ve sessizliğe büründü. Daha sonra Michael Oliver KWN'de bir iki mülakat verdi. Aynı Jim Sinclair gibi konuştu. Çıkış o kadar hızlı olacak ki, Heç Fonu yöneticileri toplantı yapıp konuyu görüşmeye başladıklarında iş işten geçmiş olacak dedi. Kendi momentum grafiklerine göre çoktan kritik eşiği geçtiğimizi, fiyat 1280'i geçtiğinde ise piyasanın şirazeden çıkacağını ileri sürdü. Bahsettiği rakama oldukça yaklaştık. Fiyat grafiklerine bakanlar 1370-1400 seviyesini bekliyor ama fiyat bu seviyelere gelince iş işten geçmiş olacak diye iddia etti. Oliver'ın özgeçmişine bakınca, 1970'lerde Comex'te de çalışmış - derin abi görüntüsü de var.

Neyse! Oliver'in iddiasına göre zurnanın zırt diyeceği yere bir iki basamak merdiven kaldı. Altın'ın, 1933'te Roosevelt'in ve 1970'de de Nixon'ın piyasa dışı siyasi kararlarıyla zıpladığını düşünecek olursak, olmaz olmaz dememek gerekir. Trump için, ABD'yi borç batağından çıkarmanın en kolay yolu, altın rezervlerini yeniden değerlemeye tabi tutup, bilançodaki özsermayeyi tekrar artıya geçirmek. Bakalım neler olacak?

Sayfa 42/1014 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •