Sayfa 424/1014 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın ve gümüş dünya piyasalarında vadeli kontratlarla suni bir şekilde baskılanıyordu.Şu anda bu oyun gümüşte hala jp morgan tarafından devam ediyor.Bu oyunu bozacak tek şey fiziki talep.Sen suni olarak kağıt altını düşürdün diyelim tüm dünyada herkes madem öyle bu fiyatdan sen fiziki altın sat bana derse bu baskılanmış fiyatlardan fiziki talep karşılanamıyor.O yüzden altında oyun bitti.Misal altının onsunu bastın 1400 dolara bu fiyatdan millet kuyumcuların kapısına dayanırsa sıfır faizli kağıt para yerine altın alırım derse ne yapacaklar.O yüzden altında oyun bitti gümüşte o çaplı fiziki talep olmadığından oyun devam ediyor.Altının artık düşmesi imkansız ,tek yol fed in dolar faizini artırması o da malum nedenlerle bu aralar imkansız.
    Ben altın ve gumuşu birbirinden bağımsız düşünemiyorum. Altının yükseldiği yerde gümüş fiyatı zaten ucuzdu çok ucuz kalacağı için insanların talebi oluşacaktır. Ben artık her ikisi içinde kademeli olarak yükselişler bekliyorum. Heleki koronavirus yaz aylarinda baskılanması beklenirken bu şekilde artıyor olması kış aylarında nasıl bir problemle yuzlesecegimiz belirsizliğini artırmaktadır. Bence yön hissettirmeden yavaşça yukarı olacaktır.

2. Son söz: Arzı kısıtlı altınla parasal genişleme olmaz.
    https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...yendi-5939261/
    Ege hocam,
    zaten arzı kısıtlı olduğu için altın alıyoruz.. Devletler için Parasal genişleme ile parayı sulandırmak zorunluluk olabilir ama kişiler için değil.. Devletler işe GerçekPara olan AltınPara ile başlıyorlar sonra harcamalarla baş edemeyince AltınParaya bakır katmaya başlıyorlar. Bugün merkez bankalarının kısmi altın rezervi karşılığı banknot basması da altına bakır katmanın çağdaş sürümü.. Dünyada sınırlar olduğu sürece tek para olması zor, her ülke kendi ekonomisinin gidişine göre banknotunu sulandıracak..
    Faizler böyle düşükken vadeli varlık alımı yapacağız banknota su katacaklar biz de GerçekParayı bozdurup ödeyeceğiz hocam..

3. Altını ve Gümüşü düşürecek tek şey doların kıtlığıdır. Mart ayında terste yakalanan pozisyonlar her fiyattan satıp petrolün fiyatını eksiye, gümüşü ise 11.5 dolara, altını ise 1400$ a kadar indirmişlerdi.

Şimdi şöyle düşününün; oyunu kuran FED in ve ÇİN in gerçek sahibi olan küreselci elit lüsiferyen satanistler ekibinin yerine geçin ve düşünün biran...

(Salladığımı düşünenler John Coleman ın kitaplarını internetten okuyup ondan sonra yorum yazsınlar lütfen. Adamın bir sürü kitabı var bunlar hakkında. Bir tanesini okumanız için paylaştım. 300 ler Komitesi)

https://archive.org/details/committee300

Düşünün şu anda Normal İnsanların elinde ALTIN GÜMÜŞ ve bitcoin var. Ve siz tüm insanlara mikroçip takıp tanrı rolünü dünyada yapay zeka kontrollü bir sisteme vermek istiyorsunuz.

İnsanların elinde ALTIN ve GÜMÜŞ bırakır mıydınız? Hadi bitcoin kolay. İki tane haber yaptırırsın Bitcoini bir anda sıfıra indirirsin. Nasıl olsa sanal.

Fakat İnsanların elinde ALTIN ve GÜMÜŞ bırakırlarsa insanlar özgür olur. Bu FED in ve ÇİN in sahibi olan küreselci elit lüsiferyen satanistler ise insanların özgür olmasını asla istemiyorlar. Bu sebeple ALTIN ve GÜMÜŞ te çok fazla zigzaglar ve çok büyük iniş çıkışlar görürsek şaşırmam! Çok büyük hareketler aşağı yukarı yönde tekrar tekrar olabilir. İnsanların elinden bu varlıkların çoğunu alana kadar indir kaldır yapmaya devam edebilirler.

Terste kalan borçlu olan kişiler devletler firmalar ellerindeki ALTINı GÜMÜŞü kelepir fiyata bile eşşek gibi mecburen satmak zorunda kaldırabilirler.

Bu sadece bir ihtimal. Kesin diye bir şey yok. Ama her ihtimali düşünüyorum sesli sesli.

Diğer ihtimalleri de aklıma geldikçe yazarım. Selametle kalın.

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Ben altın ve gumuşu birbirinden bağımsız düşünemiyorum. Altının yükseldiği yerde gümüş fiyatı zaten ucuzdu çok ucuz kalacağı için insanların talebi oluşacaktır. Ben artık her ikisi içinde kademeli olarak yükselişler bekliyorum. Heleki koronavirus yaz aylarinda baskılanması beklenirken bu şekilde artıyor olması kış aylarında nasıl bir problemle yuzlesecegimiz belirsizliğini artırmaktadır. Bence yön hissettirmeden yavaşça yukarı olacaktır.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altını ve Gümüşü düşürecek tek şey doların kıtlığıdır. Mart ayında terste yakalanan pozisyonlar her fiyattan satıp petrolün fiyatını eksiye, gümüşü ise 11.5 dolara, altını ise 1400$ a kadar indirmişlerdi.

Şimdi şöyle düşününün; oyunu kuran FED in ve ÇİN in gerçek sahibi olan küreselci elit lüsiferyen satanistler ekibinin yerine geçin ve düşünün biran...

(Salladığımı düşünenler John Coleman ın kitaplarını internetten okuyup ondan sonra yorum yazsınlar lütfen. Adamın bir sürü kitabı var bunlar hakkında. Bir tanesini okumanız için paylaştım. 300 ler Komitesi)

https://archive.org/details/committee300

Düşünün şu anda Normal İnsanların elinde ALTIN GÜMÜŞ ve bitcoin var. Ve siz tüm insanlara mikroçip takıp tanrı rolünü dünyada yapay zeka kontrollü bir sisteme vermek istiyorsunuz.

İnsanların elinde ALTIN ve GÜMÜŞ bırakır mıydınız? Hadi bitcoin kolay. İki tane haber yaptırırsın Bitcoini bir anda sıfıra indirirsin. Nasıl olsa sanal.

Fakat İnsanların elinde ALTIN ve GÜMÜŞ bırakırlarsa insanlar özgür olur. Bu FED in ve ÇİN in sahibi olan küreselci elit lüsiferyen satanistler ise insanların özgür olmasını asla istemiyorlar. Bu sebeple ALTIN ve GÜMÜŞ te çok fazla zigzaglar ve çok büyük iniş çıkışlar görürsek şaşırmam! Çok büyük hareketler aşağı yukarı yönde tekrar tekrar olabilir. İnsanların elinden bu varlıkların çoğunu alana kadar indir kaldır yapmaya devam edebilirler.

Terste kalan borçlu olan kişiler devletler firmalar ellerindeki ALTINı GÜMÜŞü kelepir fiyata bile eşşek gibi mecburen satmak zorunda kaldırabilirler.

Bu sadece bir ihtimal. Kesin diye bir şey yok. Ama her ihtimali düşünüyorum sesli sesli.

Diğer ihtimalleri de aklıma geldikçe yazarım. Selametle kalın.
    İnsanların elindeki altın ve gümüş diyorsunuz,subliminal olarak fiziki altın ve gümüşü elimizden almalarını kastediyorsunuz aslında.Yoksa olay sadece bankadaki gram altınlar gümüşler olsaydı kolaydı.O işler kontratlarla suni olarak baskılanmış fiyatlarla halledilirdi.Zaten gümüşte bence büyük ölçüde hallettiler piyasadaki fiziki gümüş zaten adamların ellerinde.Asıl olay altında dönüyor,fiziki altın alanın psikolojisi farklıdır kolay kolay kuyumcuya gidip elindeki fiziki altını bozmaz.Eğer suni olarak kontratlarla fiyata basarlarsa negatif faizli euro veya sıfıra yakın faizli dolar yerine millet fiziki altın toplamaya başlar.Vatandaşın eline ucuza fiziki altını vermez o elitler.Ben de sesli düşündüm sn sadecegrafik.Terste bırakma işi zaten 2010 yılından beri yapılıyor ,para basılması ve negatif faizler o terste bırakma işini imkansız kılıyor.

5. Doların ölmeden önce yapacağı birkaç kuvvetli atak daha olabilir. Dengesiz ve Çok şiddetli olursa şaşırtıcı olmaz. Dünya ticaretinin %82 kadarı hala USD ile yapılıyor. Son zamanlarda oran daha da arttı.

Erkan Öz de konuşmalarında bu ihtimali sürekli dillendiriyor. Portfoyünde ataklarda zorda kalmamak için %50+ oranında USD$ bulunduruyor, ayrıca %50 Gold Silver ve BitCoin tutuyor. Konuşmalarını dinledim ben öyle anladım. Hatalı anladıysam düzeltin.

Dakika 18 de bunu söylüyor.

MİLYAR DOLARLIK AİLELER BORSALARDAN ÇIKIYOR - EKONOMİ HABERLERİ - DÜNYANIN HABERİ 126 - 19.07.2020
    https://youtu.be/Ols0X31jdwA

Aşağıdaki yazı bu ihtimali teknik olarak anlatıyor.

When the bucket is full of holes (deflationary background) adding a little bit of bank reserves won’t ever fill it up, let alone overflow (inflation) the thing.

https://alhambrapartners.com/2020/07...d-comes-first/

6. Gümüş, "Yerin merkezine atsalar da bizi Küre-i arzı patlatır çıkarız..(N.Kemal)" diyebilir bu hafta...

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Doların ölmeden önce yapacağı birkaç kuvvetli atak daha olabilir. Dengesiz ve Çok şiddetli olursa şaşırtıcı olmaz. Dünya ticaretinin %82 kadarı hala USD ile yapılıyor. Son zamanlarda oran daha da arttı.

Erkan Öz de konuşmalarında bu ihtimali sürekli dillendiriyor. Portfoyünde ataklarda zorda kalmamak için %50+ oranında USD$ bulunduruyor, ayrıca %50 Gold Silver ve BitCoin tutuyor. Konuşmalarını dinledim ben öyle anladım. Hatalı anladıysam düzeltin.

Dakika 18 de bunu söylüyor.

MİLYAR DOLARLIK AİLELER BORSALARDAN ÇIKIYOR - EKONOMİ HABERLERİ - DÜNYANIN HABERİ 126 - 19.07.2020
    https://youtu.be/Ols0X31jdwA

Aşağıdaki yazı bu ihtimali teknik olarak anlatıyor.

When the bucket is full of holes (deflationary background) adding a little bit of bank reserves won’t ever fill it up, let alone overflow (inflation) the thing.

https://alhambrapartners.com/2020/07...d-comes-first/
    Evet bende dinledim. coinden para kazandığı için bir kismini dolara taşımış ve yüzde 50 üzeri dolarda. ancak kendisinin söylediklerini birleştirdiğimde dolarda atak Haziran'da olabileceğini bekliyordu olmadı, sanki sırada Eylül var. yani daha 1.5 ay daha yatay gidebilir. Erkan beyin beklentisine göre 3 ay sonları cok riskli. Ama yanilabilirde. çünkü şu an gerçeklerden uzak yaşıyoruz. Birisi bana 3 ay önce piyasaların bu seviyelere çıkacağımızı söylese idi hiç mi hiç inanmazdım.

8. Bir zamanlar yoksul ama onurlu bir delikanlı vardı......

4 ay önce Gold/Silver =125,0 idi bugün =89,6... Gümüş %40 bindirmiş..

Sayfa 424/1014 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •