Sayfa 438/1014 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. O binlerce yıllık geçmişi olan bir soyluydu..
    O'nu aşağıladılar gururunu kırdılar,
    700$ bile etmezsin dediler,
    gerçek değerin 250$ dediler..
    İstesek okyanusu eleriz galaksiyi gezeriz kenterelyon ton altın getiririz dediler...
    O şimdi onlara tepeden bakıyor....

2. Degerli paylasimlarin icin tesekkurler. Cok guzel yerden girmissin, insallah daha cok kazanirsin, yada cikilacak yeri bilirsin. Ben $1,2xxlerden basladim almaya. Herkes "cikarma maliyeti $900 niye $950 kadar inmesin" falan derken.
    Kazanmanin verdigi guvenle, bir nevi eco cemberinin icine dustum gibi hissediyorum biraz. Farkli kisileri takip etmeye calisiyorum ama cogu 1/1.5 yili buyuk kriz ve deflasyon bekliyo. Az da olsa bi grup dolarda diger currencylere karsi asiri yukselme, ama altina karsi $1,600 falan diyo. Coin isleriyle ilgili yorumlarinda haklilik payi var. Maalesef piyasa yapicidaki para, dengeleri bozacak seviyede. Sadece TESLA da gunde $60B hacim olurken, 80 milyonluk TR nin butun borsasinda, BIST te, $4B dan az hacim oluyo. Ben daha ne diiim, neyi nasil dogru tahmin ediim

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben ilk altınımı 95tl den almıştım, bende aşırı altın var.

Ama aşırı parabolik çıkışlar inişler teknik analizde en tehlikeli oluşumlardır.

Kalıcı düşüş olmaz ama herkes aşırı long veya aşırı short ise testere ile ters yönde kesebilirler.

Kesin olacak diyemiyorum ama olursa da hiç şaşırmam.

ABD borsası Trump seçilmezse DOW NASDAK çakılır ve Altın da Gümüş de acımazsızca çakılır.

Şu anda herkes USD öldü bitti diyor. Benim içimi gıcıklayan bir yan ses diyor ki ya ölmediyse ya ölü numarası yapıp herkesi uyutup bir anda gece ansızın herkesi öldürecek bir manyak seri katilse.

Bu sebeple %50 USD$ nakit bekliyorum. Hepsini ALTINA GÜMÜŞE gömemedim. Çünkü küreselci lüsiferyen elitlerin nasıl pozisyon aldıklarını ve ne amaçladıklarını tam çözemedim.

Bir yandan IMFCOIN i pazarlıyorlar. Bir tanda WHO ile pandemi aşısını zorluyorlar.

Aklıma hep şu soru geliyor? Bu elitler ALTINI ve GÜMÜŞÜ yükseltirler mi düşürürler mi? Ellerine ne geçer?

1) Belki de ALTINI GÜMÜŞÜ sürekli yükseltip hükümetlerin parasal sistemini patlatabilirler, ekonomilere güveni sıfırlayabilirler.

2) Belki bir anda dolar kıtlığı yaratıp tüm sistemi kilitleyip herşeyin fiyatını kısa bir süreliğine %90 - %95 indirebilirler, milletin elindeki tüm altına gümüşe beleşe konabilirler. Mart ayında Petrol fiyatında olduğu gibi. Ya bunu herşeye yaparlarsa.

hangisi olduğunu bilemiyorum. bu hin oğlu hinleri çok uzun zamandır takip ediyorum. o sebeple paramın %50 sini 2014 te ALTINa gömmüştüm %10 da gümüşe gömmüştüm. %40 da USD$ yukarıda yazdığım ikinci ihtimal olursa diye tetikte bekliyorum. Birinci ihtimal olursa zaten elimde yeterince altın gümüş var. ikinci ihtimal olursa elimdeki nakit para bana uzun süre yeter hatta o ara kelepir alımlara devam edebilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Herkesin altın konuşduğu bir dönemde ben ons bazında bir yükseliş beklemiyorum........
    Yanlışınız var, herkes değil, sadece altına ilgi duyanlar altın konuşuyor.

Herkesin altın konuşması için dolar topiğindekiler de, hisselerdekiler de, TL mevduattakiler de, kendi inandıkları yatırım aracını bırakıp "zirveden" altın alıyor olması gerek.
    Hayatında 1 gram bile altın almamış yeni kişilerin altınla tanışması gerek. (ben 2011 zirvesinin meşhur 108'cilerindenim mesela )

Ancak o zaman zirveye ulaşıldı diyebiliriz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Arkadaş sohbetlerinin 1 numaralı konusu Çeyrek Altın ın fiyatı!!!

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yanlışınız var, herkes değil, sadece altına ilgi duyanlar altın konuşuyor.

Herkesin altın konuşması için dolar topiğindekiler de, hisselerdekiler de, TL mevduattakiler de, kendi inandıkları yatırım aracını bırakıp "zirveden" altın alıyor olması gerek.
    Hayatında 1 gram bile altın almamış yeni kişilerin altınla tanışması gerek. (ben 2011 zirvesinin meşhur 108'cilerindenim mesela )

Ancak o zaman zirveye ulaşıldı diyebiliriz.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben ilk altınımı 95tl den almıştım, bende aşırı altın var.

Ama aşırı parabolik çıkışlar inişler teknik analizde en tehlikeli oluşumlardır.

Kalıcı düşüş olmaz ama herkes aşırı long veya aşırı short ise testere ile ters yönde kesebilirler.

Kesin olacak diyemiyorum ama olursa da hiç şaşırmam.

ABD borsası Trump seçilmezse DOW NASDAK çakılır ve Altın da Gümüş de acımazsızca çakılır.

Şu anda herkes USD öldü bitti diyor. Benim içimi gıcıklayan bir yan ses diyor ki ya ölmediyse ya ölü numarası yapıp herkesi uyutup bir anda gece ansızın herkesi öldürecek bir manyak seri katilse.

Bu sebeple %50 USD$ nakit bekliyorum. Hepsini ALTINA GÜMÜŞE gömemedim. Çünkü küreselci lüsiferyen elitlerin nasıl pozisyon aldıklarını ve ne amaçladıklarını tam çözemedim.

Bir yandan IMFCOIN i pazarlıyorlar. Bir tanda WHO ile pandemi aşısını zorluyorlar.

Aklıma hep şu soru geliyor? Bu elitler ALTINI ve GÜMÜŞÜ yükseltirler mi düşürürler mi? Ellerine ne geçer?

1) Belki de ALTINI GÜMÜŞÜ sürekli yükseltip hükümetlerin parasal sistemini patlatabilirler, ekonomilere güveni sıfırlayabilirler.

2) Belki bir anda dolar kıtlığı yaratıp tüm sistemi kilitleyip herşeyin fiyatını kısa bir süreliğine %90 - %95 indirebilirler, milletin elindeki tüm altına gümüşe beleşe konabilirler. Mart ayında Petrol fiyatında olduğu gibi. Ya bunu herşeye yaparlarsa.

hangisi olduğunu bilemiyorum. bu hin oğlu hinleri çok uzun zamandır takip ediyorum. o sebeple paramın %50 sini 2014 te ALTINa gömmüştüm %10 da gümüşe gömmüştüm. %40 da USD$ yukarıda yazdığım ikinci ihtimal olursa diye tetikte bekliyorum. Birinci ihtimal olursa zaten elimde yeterince altın gümüş var. ikinci ihtimal olursa elimdeki nakit para bana uzun süre yeter hatta o ara kelepir alımlara devam edebilirim.
    Erkan öz sen misin))))))

6. Erkan öz gibi deneyimli abartmadan bilgi aktaran uzman var mı? takip etmek isterim. Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Erkan öz gibi deneyimli abartmadan bilgi aktaran uzman var mı? takip etmek isterim. Teşekkürler.
    Yok hakkını yiyemem.Bu forumda bana altın işini ersoy delta öğretti,gümüşe merakım da erkan öz ün videoları sayesinde oldu.Ben bu adamlar sayesinde kazandığım parayı kendi işimde kazanamamıştım,allah razı olsun ikisinden de.

Bence altının da gümüşünde yolu çok uzun.Gelen kriz değil buhran, o yüzden kıyas yapılacaksa 1929 la yapılmalı o yıllarda altın gümüş ne kadar prim yapmış isteyen baksın.Ha bir de yetmişli yıllardaki altın ralllisi var,bence bu seferki de tarihi bir ralli,yolu da baya uzun olacak,bence yeni başladı yıllarca sürer.Ha arada inişler çıkışlar elbet olacaktır.

Sayfa 438/1014 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •