Sayfa 443/1014 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Çeyrek altın şu an 777tl. Fiziksel piyasada yani kuyumcuda ise 830~850tl arası istiyorlar.
    Kuveyt Türk ATM'lerinde 777 + 12 liraydi biraz önce, 1x aldim
    Gram Altin ise 482 + 5 liraydi, birkac tane de onlardan aldim...

kuyumcunun elinde altin yok zaten; bugün parayi aliyor, altini 3-5 gün sonra teslim edebilirim anca diyor.
    Türkçemizi doğru ve güzel kullanmayanlara internet erişimi sağlamayacaksın! Kendi yazdıklarını bile anlamıyorlardır ya da bile bile sizi yanlış yönlendiriyorlardır. Bu kadar mı zor noktalama işaretlerini kullanmak ve imla kurallarına uymak! İnsan kendi dilini kullan(a)madığı için utanır!

Ons nerden dönücek sizce

3.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku

kuyumcunun elinde altin yok zaten; bugün parayi aliyor, altini 3-5 gün sonra teslim edebilirim anca diyor.
    Fiziksel için avantajlıymış
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

4. Hocam merhaba ben İzmir Çankaya ve karşıyaka (kent merkezinin merkezi) atm lerinden almaya çalıştım yok diyor bu arada banka müşterisi değilim Word kredi kartıma almaya çalıştım olmadı siz nasıl alabiliyorsunuz
     Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku

5. Kerat cetveli hesabı ile çok kuvvetli ihtimal 2050$-2120$ arasında bir yerden 1700$-1750$ lere kadar denize dökecekler! Almak için dibi bekleyeceğim. Benim ek dolarlar beklemede! %60 Altındaydım. Onu bozmuyorum. Ama ek alımı buralardan yapan acele etmiş olur. ABD başkanlık seçimlerine kadar borsa yıkılabilir. Borsa yıkılırsa Altın da yıkılır. Hiç acelem yok. Sabırla beklerim.

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Ons nerden dönücek sizce

6. Abd'de ve Almanya dan sonra Türkiye'de de millet altın kuyruğuna girmiş... kimsenin ilgisini çekmedi zaman zaten arz da sıkıntı olmaz... esas oyun bundan sonra başlıyor...

7. Sistemin komple batma riskine karşı önlem olarak söylüyorlar. Fiziki almanıza illa gerek yok. Ben sadece o takip ettiğiniz ekonomistlerin yorumuna göre fiziki gümüş alan en %20 - %50 komisyona baştan razı olsun diyorum. Bunu bilip öyle alın diyorum. Paraya ihityacınız olurda gümüş beklediğiniz kadar artmazsa yüksek komisyon yüzünden kar edemeyebilirsiniz yeterince veya hatta zarar bile edebilirsiniz.

Sanal gümüşte marj daha az. %3 + %2 = %5 civarı alsat zararınız oluyor. Bunun üzerine çıkarsa kar etmiş oluyorsunuz.

Eskiden %1 ile marjla gümüş altın alsat yapıyorduk. Artık mümkün değil TR de.

Bir tek BIST hisse fonları var. Onlarda alsat yapılabilir.

Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Fiziki olarak almak şart mı? Bankaların gümüş hesapları var oradan gram olarak alınabiliyor. Satmak da çok kolay. Youtubedan takip ettiğim birkaç ekonomist illa fiziki gümüş alın diyor. Külçe şeklinde ya da bunu bulmazsanız boncuk şeklinde. Bilmediğim birşey mi var acaba???

8. Mal müşteriye satılır. Diyelim ki ALTIN ı buradan 1700$ lere kadar 2-3 aya yayarak yıktılar. ALTIN cıların alayı ana avrat küfredip tekrar satar zararına.

Benim maliyet 1200$ ler olduğu için yıkılsa umurumda bile olmaz. Daha önce kaç kere yıktılar tınlamadım bile.

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Abd'de ve Almanya dan sonra Türkiye'de de millet altın kuyruğuna girmiş... kimsenin ilgisini çekmedi zaman zaten arz da sıkıntı olmaz... esas oyun bundan sonra başlıyor...

Sayfa 443/1014 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •