Sayfa 448/1013 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 8098 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Bu sene sonundan itibaren tüm dünya komple elektrikli arabalara ve elektrikli ısıtma ve elektrikli toplu taşıma vs geçebilir. Petrol ve Doğalgaz ın son zamanlarda düşük seyretmesinin sebebini araştıyordum. Nihayet bir cevabım var artık.

Nükleer Füzyon sayesinde ücretsiz sınırsız enerji konusu gündemde.

Can Nuclear Fusion Generate Unlimited Emissions-Free Energy?
    https://www.forbes.com/sites/mitsubi.../#3247048d44b6

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356

3.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    Hay maşallah...Ünlü ressam Hoca Ali Rıza'nın Çubuklu Sırtları’ndan Boğaz’a Bakış adlı manzara tablosu gibi..
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

4. Nadir Online de yine gümüş kalmamış. Nadirin yerinde olsam marjı %30 değil %50 hatta %60 yapardım. Küçük yatırımcı daha çok orgazm olurdu!

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Gümüşte makas iyice açılmış. NADİRi aradım internette 7560 TL 1 KG satışı olan ürünü, satmak istiyorum kaça alırsınız, cevap 6binTL.

Fiziki Gümüşte alış satış makası %30.

https://www.nadirgold.com/nadirgold-...us-kulce/90/d/

Aynı şekilde Külçe altın içinde satmak istiyorum diye aradım, Fiziki Altında AlışSatış Makası %5.

5. İşte hocam gümüş öyle bir metaldir ki elektriği en iyi ileten odur altından bile iyidir. Ayrıca herkesin bildiği gibi takı sektöründe kullanılır, ama bu elektrikli araba işi tutarsa üretici çok verim almak için gümüş kullanmak zorunda. Düşününce talep patlaması olurmu acaba, hayal bile edemeyeceğimiz bir rakama gelirmi yatırım tavsiyesi değildir. Elektronik ten anlayan bir yorum yapsın
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu sene sonundan itibaren tüm dünya komple elektrikli arabalara ve elektrikli ısıtma ve elektrikli toplu taşıma vs geçebilir. Petrol ve Doğalgaz ın son zamanlarda düşük seyretmesinin sebebini araştıyordum. Nihayet bir cevabım var artık.

Nükleer Füzyon sayesinde ücretsiz sınırsız enerji konusu gündemde.

Can Nuclear Fusion Generate Unlimited Emissions-Free Energy?
    https://www.forbes.com/sites/mitsubi.../#3247048d44b6

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
     Alıntı Originally Posted by Gürkan3540 Yazıyı Oku
    İşte hocam gümüş öyle bir metaldir ki elektriği en iyi ileten odur altından bile iyidir. Ayrıca herkesin bildiği gibi takı sektöründe kullanılır, ama bu elektrikli araba işi tutarsa üretici çok verim almak için gümüş kullanmak zorunda. Düşününce talep patlaması olurmu acaba, hayal bile edemeyeceğimiz bir rakama gelirmi yatırım tavsiyesi değildir. Elektronik ten anlayan bir yorum yapsın
    Asagidaki yazi Gumus topiginden sn. economist88in yazisi:

Altın mı gümüş mü diye soran arkadaşlar aşağıda linkteki sayfadaki son yayınlanan 2 raporu okusun. raporlar 80 sayfa civarı arz telep beklentileri ve 2024'e kadar elektrikli araçların batarya ve diğer elektronik sistenlerinde kullanılması beklenen gümüş miktarına baksa yeter. 160 sayfayı okumasına gerek yok ben sonuncusunun çoğunu okudum ilk sayfada söylediği arz talep dengesini teke tek endüstri bazında incelemiş üretimide tek tek ülke ülke incelemis başta verdiği arz talep dengesini ispatlamak için önceki yıllardaki raporlara bakın genelde yakın olarak tutturmuşlar. Bence önce altın fabrikalar çalışınacaya kadar yatırım yapılıp sonra gümüşe geçilebilir. Aslına balkarsanız bence önce dolar sonra altın sonra gümüş ama bu geçişleri pek yakalayabileceğimi düşünmüyorum. Bu geçişin ne zaman olacağını bilmiyorsanız her ikisinden de biraz.

https://www.silverinstitute.org/all-...ilver-surveys/

7. Grafiklere göre önce 200 hareketli ortalamaya doğru parabolik çıkışın düzeltmesi olarak düşmesi sonra da yatayda kalıp uzun vadeli kalıcı yükselmesi lazım. Ama bilmediğimiz bir durum varsa grafik çalışmayabilir. Hiçbirşeyin garantisi yok.

Bu ikinci dalga korona olayı gelişmiş ülkeleri bitirmek üzere ve tüketmiyorlar.

Dolayısı GDP ler çakılmış durumda ve kalıcı işsizlik var. 1929 buhranından daha büyük işsizlik var tüm dünyada. ayrıca herkes köküne kadar dolar borçlu.

https://tradingeconomics.com

ABD kendi öğrencisini esnafını affedebilir çünkü doları kendi basıyor.

Doları kendi basmayan ve dolar borçlu ülkeler doları nerden bulacaklar? GDP ler küçüldüyse ama Eurobond borçları kaldıysa ödenecekse piyasadan global ortamda sürekli dolar çekilmesi gerekiyor. Doların kıtlığı olabilir mi tüm dünyada?

Talep patlaması olması için insanların işinin olması ve fabrikaların üretim artması lazım. Bu oluyorsa Gümüş Platin Paladyum talebi artar.

Ama petrol çakılmışken Doğalgaz sudan ucuz iken Tasarruf için elektrikli araba alan geri zekalıdır. İleride benzin ve gaz bitince o zaman elektrikli araba revaçta olur. En az 5-10 sene sonraki bir talep artışı.

Ayrıca nükleer soğuk füzyon teknolojisi başarılı gelirse güneş ve rüzgar enerjisi tamamen boşa giden ölü yatırımlar olacak ve belki 2021 den sonra kimse bunlara fizibil olarak yatırım yapmayacak.

Gümüşteki son ralliyi Eric Sprott yapmış diyorlar, Meksika ve Peru daki gümüş Madenlerinde Covid19 yüzünden üretim daralması olunca piyasada gümüş kalmadı haberi yayıp yükseltmiş. En çok parayı da kendi alsat yapan şirketleri vurmuş.

Yani gümüşteki son ralli geçici üretim daralmasının spekülatif olarak kullanılması. Madenler normale dönmüşler sanki dolayısı ile sonraki arz talep dengesine bakmak lazım. Madenler yüksek gümüş fiyatı hazır varken ölümüne üretim yapıp sunmak isteyeceklerdir. Madenler çalışmazlarsa spekülatörün hareketi belirleyici oluyor.

En büyük maden üreticileri AG PAAS FSM . Bunlar normale döndük diye yazmışlar. Ama rafinerilere madenin ulaşması gelmesi işlenmesi biraz sürebilir. Ağustos 15 sonrası gümüş üretimi normal hızına dönecektir.

Alıntı Originally Posted by Gürkan3540 Yazıyı Oku
    İşte hocam gümüş öyle bir metaldir ki elektriği en iyi ileten odur altından bile iyidir. Ayrıca herkesin bildiği gibi takı sektöründe kullanılır, ama bu elektrikli araba işi tutarsa üretici çok verim almak için gümüş kullanmak zorunda. Düşününce talep patlaması olurmu acaba, hayal bile edemeyeceğimiz bir rakama gelirmi yatırım tavsiyesi değildir. Elektronik ten anlayan bir yorum yapsın
    Son düzenleme : sadecegrafik; 09-08-2020 saat: 00:37.

8. Beş yıl önce Dow/Gold 17yi geçmez demişiz namıssız aklınca herkesi kendi gibi kaldıraç kullanıyor
    sanıp hesab patlatmak için 22ye gitti şimdi 13, gözü de toprağa bakıyor....

https://www.hisse.net/eforum/showthr...9#post12507979

Sayfa 448/1013 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •