Sayfa 455/1014 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    https://jimroger.blogspot.com/2020/0...d-usd.html?m=1

Bundan sonra 14 ağustosta benzer bir röportajı var. İngilizce biliyorsanız takip edebilirsiniz. Bu adamın dedikleri genelde çıkıyor. Belirlediği sektorlere borsada yatırım yaparsanız kazanırsınız. Ben bir kaç kere yaptım iyi sonuçlar aldım. Sarosun ekonomik tetikçileri den. Singapur da yaşıyor. İngilizcesi iyi olmayanlar için özetlemek gerekirse ekonomik bir kriz olacaktı bunu geçen yazdan gördüm ve altın gümüş aldım. Halada alıyorum. Korona yalnızca bir tetikleme sağladi. Ytd

2 Ağustos 2020 Pazar

Jim Rogers - US Economy, Gold, USD Amidst Amidst Pandemic üzerine

ABD ekonomisi hakkında konuşmalar başlıyor - ve Jim'in görünümü Ağustos 2019'da bir önceki DailyFX Jim Rogers podcast'inde olduğu gibi kasvetli. hayatım.

“Hayatımın en kötüsü ve bunu söylememin nedeni, dünyada birikmiş çok fazla borç olmasıydı. 2008'de çok fazla borç nedeniyle büyük bir sorun yaşadık; O zamandan beri borç her yerde, hatta Çin'de hızla arttı. "

Jim, dünyadaki hemen hemen her hükümetin şaşırtıcı miktarlarda para basmaya ve harcamaya başladığına işaret ediyor. "Amerika zaten dünyanın en büyük borçlu ülkesiydi ve birlikte [koronavirüs] geldi ve Amerika trilyonlar ekledi ve trilyonlarca daha fazla bastı. Bu dünya ekonomisi için ciddi bir yük olacak ”dedi.

Jim'in gördüğü gibi, ABD hisse senetlerindeki on yıllık boğa dalgası, ekonomik çöküşe ek olarak piyasadaki düşüşü de geciktirdi ve koronavirüs sadece bir bahaneydi. Bir sebep olabilirdi. Bazı yerler zaten yavaşlıyordu ve birlikte balon geldi ve şimdi bahanemiz var. Her zaman bir bahanemiz var ve işte burada. "

Altın, Gümüş, USD ve Güvenli Limanlar: Ne Kadar Güvenli?

Öyleyse, bu bakış açısına göre Jim, altın, USD ve geleneksel olarak güvenli liman olarak görülen diğer varlıkların yaşayabilirliği hakkında ne söyleyecek? “2010 yılında altın ve gümüş almayı bıraktım ve geçen yaz tekrar almaya başladım. Daha yakın zamanda aldım ve muhtemelen hem altın hem de gümüş almaya devam edeceğim; şimdi altından daha fazla gümüş çünkü gümüş çok daha fazla. "

USD'de: "Burası güvenli bir sığınak değil, ancak [önemli olan] insanlar öyle olduğunu düşünüyor. Hâlâ çok fazla ABD Dolarına sahibim ve hiç satmadım. Aşırı fiyatlandırılacak ve dünyada işlerin ne kadar kötüye gittiğine bağlı olarak muhtemelen bir baloncuğa dönüşebilir. "

USD'nin Jim’in para birimi olması, alternatiflerin kendi gördüğü şekliyle çekiciliği ile kısmen açıklanıyor. “Şu anda Euro ile birçok insan şüpheci. İngiliz Sterlini? Lütfen. İngiltere'yi seviyorum, ancak bu artık yarı sağlam bir para birimi bile değil. İsviçre Frangı çok değer kaybetti ve Japon Yeni'ye gelince? Japonya, on yıldır azalan nüfusu ile şaşırtıcı borçlara sahip.

"[Peki] hangi para birimi? Sorunun bir parçası da bu. "

- Kaynak, Günlük FX, daha fazlasını buradan okuyun

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    https://jimroger.blogspot.com/2020/0...d-usd.html?m=1

Bundan sonra 14 ağustosta benzer bir röportajı var. İngilizce biliyorsanız takip edebilirsiniz. Bu adamın dedikleri genelde çıkıyor. Belirlediği sektorlere borsada yatırım yaparsanız kazanırsınız. Ben bir kaç kere yaptım iyi sonuçlar aldım. Sarosun ekonomik tetikçileri den. Singapur da yaşıyor. İngilizcesi iyi olmayanlar için özetlemek gerekirse ekonomik bir kriz olacaktı bunu geçen yazdan gördüm ve altın gümüş aldım. Halada alıyorum. Korona yalnızca bir tetikleme sağladi. Ytd

Sayın Ekonomist88 , gümüşü fiziki olarak mı alıyorsunuz ? Fiziki olarak alıyorsanız nereden alıyorsunuz ? Teşekkür ederim .

3.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın Ekonomist88 , gümüşü fiziki olarak mı alıyorsunuz ? Fiziki olarak alıyorsanız nereden alıyorsunuz ? Teşekkür ederim .
    İşim geregi korona çıktığından beri eve dahi nadir gidiyorum fiziki alma fırsatım olmadi.. Onun için fiziki alamadım. Gümüş formunda geçtiği kadarıyla şunu biliyorum. Kapalı çarşıda dahi fiziki yok denecek kadar az olanlarda da çok fark var. Endüstride bolca kullanıldığı ve elektrikli araç 5g ile yakında hiç bulunmayabilir. Gümüş yatırımı zaten en az 5 yıllığına yapılmalıdır. 30 doların üzerine çıkınca üretim artışı olmazsa ucu açık. Şuan çıkarma maliyeti ortalama 12 dolar o madenlerin ömründe çok uzun değil. Bu yıl ilk defa arz eksiği yaşayacak. Bunun üretime etkisini göreceğiz. Eğer üretim artmakta zorlanıyorsa yola yeni başlamış olacaktır. Gümüş formunda baya yazdım. Fiziki gümüş almak istiyorsanız silver institue takip edin tek başına yeterli yılda birkaç kere fiziki gümüş için rapor yazıyorlar. 80 sayfa İngilizce fazlasıyla tatmin edici.

Gümüşün artışını fiziki talep miktarı sağlayacaktır. Altında durum farklı dünyadaki altının neredeyse 20 katı altın kontratı var. Bunlar fiyatı belirliyor. Gümüş güneş paneli elektronik devreler anti bakteriyel ürünler fotoğraf filmleri takı.... Bunlarda talep arttıkça fiyat artıyor.

Jp Morgan farkınida unutmamak lazım comex teki fiziki gümüşün yarısi ona ait. İstediği gibi at koşturabilir. Fiyatı da o belirleyecektir. Adam gümüşün fiziki taleple artacağınin farkında onun için fiziki alıyor.

4. Arkadaşlar, fiziksel altın almak isteyenler için benim de yeni öğrendiğim bir bilgi vereyim.
    Normalde altın alımlarında taksit olmuyor,biliyorsunuz. Lakin ziynet eşyası olarak tanımlanan bileziklerde bu geçerli değil.
    Şimdi diyeceksiniz ki, " bileziklerde işçilik payı " oluyor.
    Hayır , hepsinde değil arkadaşlar. İşçiliksiz bilezikler de mevcut.
    Üstelik (isim vermem doğru olmaz ama) internette güvenilir bir kaç siteden online alma imkanı da var. Alım satım farkı yaklaşık 7% seviyelerinde ki çoğu kuyumcu da bu fark şu sıralar 8%-10% arasında seyrediyor.
    Ben bir yerden baktım ve kredi kartına vade farksız 3 ay taksit dahi yapılıyor.
    Kazancınız bol olsun....
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

5. Gram altın tekrar 480 lerin üstüne çıkarsa bu defa kalıcı olur düşüncesindeyim. Ondan sonraki hedef olarak 500 lira üstüne gözünü diker
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Gram altın tekrar 480 lerin üstüne çıkarsa bu defa kalıcı olur düşüncesindeyim.
    Bana da öyle geliyor. Düzeltmeyi öyle hızlı yaptılar ki, sanki kimseye fiziksel alma imkanı tanımadan, kaldıraçlı longları dökmekdi amaç.
    Gün ola harman ola, bakalım ömrümüz yeterse göreceğiz inşallah.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

7.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Gram altın tekrar 480 lerin üstüne çıkarsa bu defa kalıcı olur düşüncesindeyim. Ondan sonraki hedef olarak 500 lira üstüne gözünü diker
    an itibari ile altının ons fiyatı 2003 dolar.. gram altın ise 476 lira
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
    ben diyeyim 1 vakte kadar siz deyin 2 vakte kadar-bu gördüğünüz gram kanalına çokkk ama çokkk yukarılardan bakacağız- siz deyin 2 kanal boyu ben diyeyim 3 kanal boyu yukarıdan [aman ha benim lafımla paracıklarınızı sarı tenekeye yatırmayın zarar neyim ederseniz karışmam][[[[[[serkan sen al oğlum sana serbest ]]]]]] . Düğünlerde de altın filan takma yerli ve milli para ile idare et

Sayfa 455/1014 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •