Sayfa 463/1015 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 8115 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Otobüste yer vermemek için , ölü taklidi yapıyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,415
     Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    onsta 1 735 geçilirse flama oluşmuş olur acayip yükselir
    nisan ayı sonunda boyle demiştim ilk etapta soldaki üçgende de görüldüğü gibi biraz yanılma olmuş ve üçgenden çıktığı gibinyükseliş hemen yaşanmamış ancak sonrasında 2 075 ons gelmiş, şimdide ciddi bir yükselişten bahsetmiştim ilk etepta biraz yanılsakta 2 450 ons benim için çok uzakta değil
    Son düzenleme : bigmaster; 05-09-2020 saat: 11:18.

3. Yıl sonuna kadar fiziki Altın ın hedefi 2300$ - 2500$.

Özellikle fiziki diyorum altını çizerek.

Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Otobüste yer vermemek için , ölü taklidi yapıyor.

4. Merhaba üstatlar,

Altında biraz kafam karışık. Sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var.

Gram altınım var ve almaya da devam ediyorum lakin şu an dünyadaki banka hesabındaki altınların fiziki karşılığı yok, yani tüm müşteriler olarak çekmeye kalksak yeterli altın miktarı yok.

Öte yandan da Nadir Gold veya İstanbul Altın Rafinerisi ürünlerini alsam ve bankadaki kasaya atsam, hem işçilik kaynaklı gramı şu an 460 tl’den işlem gören ürün 489 tl’den alıp makastan zarara gireceğim hem de satmaya kalksam fiyatlar yüksekken kuyumcu para yok diyecek, alan da düşük makasla alıp banka gram altına göre zarara sokacak. Avantajı ise elimde altın olacak.

Bir de, elimde zamanında kuyumcudan aldığım normal gram altın var. Bunları Nadir veya İstanbul Rafinerisi ürünleriyle değiştirmeli miyim? Onlara göre Türkiye veya yurtdışında daha düşükten mi işlem görür?

Şimdiden hepinize teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by altu g Yazıyı Oku
    Merhaba üstatlar,

Gram altınım var ve almaya da devam ediyorum lakin şu an dünyadaki banka hesabındaki altınların fiziki karşılığı yok, yani tüm müşteriler olarak çekmeye kalksak yeterli altın miktarı yok.

Öte yandan da Nadir Gold veya İstanbul Altın Rafinerisi ürünlerini alsam ve bankadaki kasaya atsam, hem işçilik kaynaklı gramı şu an 460 tl’den işlem gören ürün 489 tl’den alıp makastan zarara gireceğim hem de satmaya kalksam fiyatlar yüksekken kuyumcu para yok diyecek, alan da düşük makasla alıp banka gram altına göre zarara sokacak. Avantajı ise elimde altın olacak.

Bir de, elimde zamanında kuyumcudan aldığım normal gram altın var. Bunları Nadir veya İstanbul Rafinerisi ürünleriyle değiştirmeli miyim? Onlara göre Türkiye veya yurtdışında daha düşükten mi işlem görür?

Merhaba Sn Altu g
    Fiziki gram altını neden kuyumcudan almıyorsunuz?
    Nadir ve İstanbul rafinerisi bana daha pahalı geldi.

6. Sanal Altınlarınızı altın transfer yöntemi bankanızdan ile KuveytTürke havale edebilirsiniz. Sonra da KuveytTürk ten fiziki olarak Altını şubeden çekebilirsiniz.

Ben daha önce Garanti den KuveytTürk e altın transferi yapmıştım. Sonra da şubeden fiziki çekmiştim.

KuveytTürk te hesabınız yoksa hemen açtırın, sonra da şubeye gidip Altın transferi formunu doldurup havale yapın, sonra KT şubesine talimat verin gişeden fiziki teslim alın.

Ayrıca şu anda öğrendim ki bunu bile yapmama gerek kalmamış, Garanti Bankası da şubeden 1 KG fiziki külçe Altın teslim edebiliyormuş. Tek farkı küsürat gramları teslim edememeleri. KT gramına kadar şubeden fiziki teslim edebiliyor.

Sizin bankanızda da ya fiziki altın teslimi varsa o imkanı kullanın ya da dediğim gibi KT ye Altın transferi yapıp KT şubeden çekin.

Alıntı Originally Posted by altu g Yazıyı Oku
    Merhaba üstatlar,

Son düzenleme : sadecegrafik; 06-09-2020 saat: 10:17.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yıl sonuna kadar fiziki Altın ın hedefi 2300$ - 2500$.

Özellikle fiziki diyorum altını çizerek.
    Sanal piyasada ufak bir al/sat farkı var. Fiziksel de bu farktan çok, bant aralığına dönmüş durumda.

Ben dediğiniz rakamları 1 ay içinde bekliyorum ama ölü taklidi yapması kafamda soru işaretleri doğurdu. Yanlış anlaşılmasın, sadece süre anlamında.

Bu arada altın ve gümüşte , devlet hakkı oranları arttırılmış.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...BD2-J7&ampcf=1

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sanal Altınlarınızı altın transfer yöntemi bankanızdan ile KuveytTürke havale edebilirsiniz. Sonra da KuveytTürk ten fiziki olarak Altını şubeden çekebilirsiniz.

Ben daha önce Garanti den KuveytTürk e altın transferi yapmıştım. Sonra da şubeden fiziki çekmiştim.

KuveytTürk te hesabınız yoksa hemen açtırın, sonra da şubeye gidip Altın transferi formunu doldurup havale yapın, sonra KT şubesine talimat verin gişeden fiziki teslim alın.
    Bu yöntemi yeni duydum; güzelmiş. Sağolun.

Sayfa 463/1015 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •