Sayfa 464/1014 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Sanal ALTIN isterse 1000$ a düşsün yarın ben yine üzülmem etkilenmeme FİZİKİ ALTIN almaya devam ederim. Günlük hareketlerin önemi kalmadı artık. Reset geliyor. Burayı iyi okuyun. Küreselciler TRUMP devrildiği anda düğmeye basacaklar.

https://www.weforum.org/great-reset

Bu dediğiniz yasanın amacı yabancı madencilerin ziktir olup gitmesi için. Yoksa KOZAL KOZAA zaten devletin! Diğer madencilerde kar edemeyip satsınlar diye onlara baskı olmuş oluyor. Çok yerinde bir karar.

Aynı yabancı arabalara ek ÖTV gelmesi gibi. Bizim bazı öküzler illa Mercedes BMW Audi VW ye ucuza bineceğim diye devleti eleştirdi ama olayın ithalat boyutunu düşünen yok. Sonra da işsizlik arttı. Ulen dürzü Fiat Hyundai Toyota Ford Honda mis gibi yerli araba üretiyor, onlara bin. Yok illa ithal olacak. Adamlar VW ye bedava yer verdi, ona rağmen gelip fabrika kurmadılar. Ben niye VW ithal ucuza getirteyim o zaman. Gelsin fabrika kursun o zaman vergiden etkilenmesin.

Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Sanal piyasada ufak bir al/sat farkı var. Fiziksel de bu farktan çok, bant aralığına dönmüş durumda.

Ben dediğiniz rakamları 1 ay içinde bekliyorum ama ölü taklidi yapması kafamda soru işaretleri doğurdu. Yanlış anlaşılmasın, sadece süre anlamında.

Bu arada altın ve gümüşte , devlet hakkı oranları arttırılmış.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...ylVBD2-J7&cf=1

2. Bu iki rafinerinin ürünleri tüm dünyada geçerli hocam, ondan dolayı normal kuyumcu altınına göre daha güvenli bana göre.
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Merhaba Sn Altu g
    Fiziki gram altını neden kuyumcudan almıyorsunuz?
    Nadir ve İstanbul rafinerisi bana daha pahalı geldi.

3. Teşekkürler üstat, benim Kuveyt Türk’te hesabım var ama gram altınlar Finansbank’ta. Finansbank’ın maalesef böyle bir hizmeti yok.

KuveytTürk, fiziki altın teslimatı hangi rafineri ürünleri acaba? Yoksa normal kuyumcu gram altını mı bilginiz var mı?

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sanal Altınlarınızı altın transfer yöntemi bankanızdan ile KuveytTürke havale edebilirsiniz. Sonra da KuveytTürk ten fiziki olarak Altını şubeden çekebilirsiniz.

Ben daha önce Garanti den KuveytTürk e altın transferi yapmıştım. Sonra da şubeden fiziki çekmiştim.

KuveytTürk te hesabınız yoksa hemen açtırın, sonra da şubeye gidip Altın transferi formunu doldurup havale yapın, sonra KT şubesine talimat verin gişeden fiziki teslim alın.

Ayrıca şu anda öğrendim ki bunu bile yapmama gerek kalmamış, Garanti Bankası da şubeden 1 KG fiziki külçe Altın teslim edebiliyormuş. Tek farkı küsürat gramları teslim edememeleri. KT gramına kadar şubeden fiziki teslim edebiliyor.

Sizin bankanızda da ya fiziki altın teslimi varsa o imkanı kullanın ya da dediğim gibi KT ye Altın transferi yapıp KT şubeden çekin.
    Son düzenleme : altu g; 06-09-2020 saat: 12:42.

4. KuveytTürk fiziki altınları IAR dan alıp veriyor hepsi sertifikalı.

Sana tavsiyem eskileri transfer edemiyorsan onlara elleme, yeni para geldikçe KuveytTürk ten Altın al yeni para ile. Paraya ihtiyacın oldukça Finansbanktaki sanal altınları bozdurup zorunlu harcamalarını oradan yaparsın böylece bir süre sonra sanal altınların önemli bir kısmını fiziki altına dönmüş olursun. Yeterli rakama ulaşınca KuveytTürk ten fiziki altın teslim alırsın.

Fiziki altın tesliminde KuveytTürk en iyisi. KapalıÇarşı dan IAR dan Nadir den direk fiziki alma imkanı olmayanlar için mükemmel bir alternatif.

Bu arada bilginiz olsun; Gümüşte KuveytTürk fiziki çözümü yok çünkü 50 kiloluk torba ham gümüş veriyor. Bunun alımı satımı depolaması zor. Bu sebeple Kapalıçarşıdan almak dışında külçe gümüşte bir alternatifi yok şu anda.

Alıntı Originally Posted by altu g Yazıyı Oku
    Teşekkürler üstat, benim Kuveyt Türk’te hesabım var ama gram altınlar Finansbank’ta. Finansbank’ın maalesef böyle bir hizmeti yok.

KuveytTürk, fiziki altın teslimatı hangi rafineri ürünleri acaba? Yoksa normal kuyumcu gram altını mı bilginiz var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    KuveytTürk fiziki altınları IAR dan alıp veriyor hepsi sertifikalı.

Sana tavsiyem eskileri transfer edemiyorsan onlara elleme, yeni para geldikçe KuveytTürk ten Altın al yeni para ile. Paraya ihtiyacın oldukça Finansbanktaki sanal altınları bozdurup zorunlu harcamalarını oradan yaparsın böylece bir süre sonra sanal altınların önemli bir kısmını fiziki altına dönmüş olursun. Yeterli rakama ulaşınca KuveytTürk ten fiziki altın teslim alırsın.

Fiziki altın tesliminde KuveytTürk en iyisi. KapalıÇarşı dan IAR dan Nadir den direk fiziki alma imkanı olmayanlar için mükemmel bir alternatif.

Bu arada bilginiz olsun; Gümüşte KuveytTürk fiziki çözümü yok çünkü 50 kiloluk torba ham gümüş veriyor. Bunun alımı satımı depolaması zor. Bu sebeple Kapalıçarşıdan almak dışında külçe gümüşte bir alternatifi yok şu anda.

Çok teşekkürler. Son bir sorum daha olacak

Düğündür, sünnettir elimde bilezik, çeyrek altın ve markasız gram altın var. Nasrullah Ayan bunların hurda metal olarak iskontolu işlem göreceğini söylüyor (En azından yurtdışında, ülkemizde daha az iskonto)

Bunları markalı rafineri ürünü olarak çevirmek için en iyi yol nedir? Kuveyt Türk üzerinden önce sanala sonra markalı fizikiye çevirmek mi?

Yoksa İstanbul Altın Rafinerisi veya Nadir Altın bunları alıp karşılığında markalı ürün veriyor mu?

Tabii hangisi daha karlı olur bilmiyorum açıkçası Her türlü bilginize açığım.

Saygılar..

6.  Alıntı Originally Posted by altu g Yazıyı Oku

Düğündür, sünnettir elimde bilezik, çeyrek altın ve markasız gram altın var. Nasrullah Ayan bunların hurda metal olarak iskontolu işlem göreceğini söylüyor (En azından yurtdışında, ülkemizde daha az iskonto)

Bunları markalı rafineri ürünü olarak çevirmek için en iyi yol nedir? Kuveyt Türk üzerinden önce sanala sonra markalı fizikiye çevirmek mi?

Yoksa İstanbul Altın Rafinerisi veya Nadir Altın bunları alıp karşılığında markalı ürün veriyor mu?

Saygılar..
    https://www.kuveytturk.com.tr/bireys.../altin-gunleri

https://www.kuveytturk.com.tr/medium...-file-3732.vsf

7. Bunlar fiziki ise sakın elleme. Yerinde dursunlar. Eğer gerçeklerse zaten her zaman en iyi fiyattan satarsın. Bende tonla çeyrek var. Sertifikası da yok, gerçek altınlarsa satmakta sorun olmaz. Merak etme. Fiziki olsun gerçek olsun yeter. Sertifika ancak kurumsal alıcılara satmak istersen. Kapalıçarşıda çok iyi fiyattan satabilirsin çeyreğini ve diğer takılarını. Asla dert etme.

Bankaya götürürsen en ölü fiyattan alırlar. Bir kazancın olmaz. Dursun durduğu yerde.

https://www.kuveytturk.com.tr/medium...-file-3732.vsf

Alıntı Originally Posted by altu g Yazıyı Oku

Saygılar..

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sanal Altınlarınızı altın transfer yöntemi bankanızdan ile KuveytTürke havale edebilirsiniz. Sonra da KuveytTürk ten fiziki olarak Altını şubeden çekebilirsiniz.

Ben daha önce Garanti den KuveytTürk e altın transferi yapmıştım. Sonra da şubeden fiziki çekmiştim.

KuveytTürk te hesabınız yoksa hemen açtırın, sonra da şubeye gidip Altın transferi formunu doldurup havale yapın, sonra KT şubesine talimat verin gişeden fiziki teslim alın.

Ayrıca şu anda öğrendim ki bunu bile yapmama gerek kalmamış, Garanti Bankası da şubeden 1 KG fiziki külçe Altın teslim edebiliyormuş. Tek farkı küsürat gramları teslim edememeleri. KT gramına kadar şubeden fiziki teslim edebiliyor.

Sizin bankanızda da ya fiziki altın teslimi varsa o imkanı kullanın ya da dediğim gibi KT ye Altın transferi yapıp KT şubeden çekin.
    öyle oluyor mu bankadan bankaya altın eft ? gram altında hesaplar arası havale bile olmuyor diye biliyorum. siz nasıl yaptınız ?

Sayfa 464/1014 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •