Sayfa 491/1014 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Çok anladığım işler değil ama kağıt bazlı altında kontratların son günü falan diye bir şeyler duydum.Bugün o açıdan bir dönüm günü mü arkadaşlar,vıop şu bu anlamam da.

Hayır gram altındaki dolar komponenti olmasa bu altının ons düşüşü canımıza okurdu.Allahtan devaulasyon oluyor da o kadar etkilemiyor.Hayır bu aşı haberleri neden hep pazartesi geliyor ki.

3. Altında geri çekilmeler iyidir, daha ucuza alım fırsatı oluşturuyor
    Ytd

4. ABD pmi verisi yuzunden düşüyor (muş)

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çok anladığım işler değil ama kağıt bazlı altında kontratların son günü falan diye bir şeyler duydum.Bugün o açıdan bir dönüm günü mü arkadaşlar,vıop şu bu anlamam da.
    Vadeli kontartlar işlevlerini yerine getiriyor...bugün düşüşü açıklayacak ekstra bir sebep var mı ? ... bankalar bir kaç tuş ile kontrat miktarını artırıyorlar, hikaye aynı ... yarın aralık kontartlar son buluyor... tek umut fiziki talebin karşılanamayacağı şekilde artmaya devam etmesi

6. Altın biraz düşünce zarraflar yine ayşe teyzelerle doldu cuma akşamüstü fırsatı bende degerlendireyim dedim zarraftaydım yine mart ayındaki gibi 10 m kare alanda 3ü zarraf çalışanı 10 kişi vardı. No sosyal mesafe no corona yes yarım yes tam modundaydılar. Satan hiç yoktu. 5 ata lira alacaktım(fiyat 3150 merak edene) bekle getirelim 10 dk dediler işim bitene kadar kafam şişti eski tarihli şu ne kadar oldu gram kaçlık var vs gözleri parlıyor ama insanların altıncı bir başka oluyor. Birkere daha anladımki altına hucum bitmez düştükçe daha çok hücum ediyoruz. Borsada rekor yatırımcı var bu sene diyorlar ya onların en az 2 katı altın yatırımcısı var bu ülkede. Anlayamadıgım ise bu zarraflar bu kadar altını nerden bulup getiriyor Çünkü fiziki satılan alınandan sürekli fazla. Darphane birgün darpacak altın kalmadı derse şaşırmam. Fiyatı bazen suni olarak düşürselerde sonuç olarak uzaydan altın meteoru düşmezse altının yönü her zaman yukarıdır. Düşüşler düzeltmedir. Moraliniz bozulunca zarraflara 10 dk girip çıkın düzelir, benden tavsiye.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Adam yastık bank yapıyor nasıl aşınsınki,üstelik gramını 4-8 tl ile alanlar var,onlardan biriside bendim,26 tl olunca çok kazandık diye satmıştık,40 tl olana kadar satmaya başladık yarısı kadarını,baktık uçuyor,satmayı bıraktık,sonu malum 100 tl,abov dedik...Bir ara 535 olmuştu,şu sıralar 460 cıvarında,bende kayıp 2.5 kg o zaman,bir 2.5 daha var körlük kefenlik,bir arkadaşım var hala topluyor,galiba o turşusunu koyacak,altının bir dönemi vardır,ek kötü dönemi 1977-2000 başları,süper yılları 1980,şimdide 2008-2020 arası,1980 onsu 850 dolar,şimdinin karşılığı 2500 onsu,hala oraya gelmiş değil,yani 1980 yılındaki rekor kırılmadı hala...neyse,zamanında döviz olmadığından altıncıydık.
    Bazıları kullanıyor o şekilde diye dedim .

Kulplardan zincir şekline getiren çok görüyorum

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ben de hep düşünüyorum sürekli satıyorlar nerden geliyor bu üretim var mı bu kadar . Kuyumculuktaki tek kar al sat olamaz bence bekletse sadece alsa daha çok kar yapar bunlar
     Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    Altın biraz düşünce zarraflar yine ayşe teyzelerle doldu cuma akşamüstü fırsatı bende degerlendireyim dedim zarraftaydım yine mart ayındaki gibi 10 m kare alanda 3ü zarraf çalışanı 10 kişi vardı. No sosyal mesafe no corona yes yarım yes tam modundaydılar. Satan hiç yoktu. 5 ata lira alacaktım(fiyat 3150 merak edene) bekle getirelim 10 dk dediler işim bitene kadar kafam şişti eski tarihli şu ne kadar oldu gram kaçlık var vs gözleri parlıyor ama insanların altıncı bir başka oluyor. Birkere daha anladımki altına hucum bitmez düştükçe daha çok hücum ediyoruz. Borsada rekor yatırımcı var bu sene diyorlar ya onların en az 2 katı altın yatırımcısı var bu ülkede. Anlayamadıgım ise bu zarraflar bu kadar altını nerden bulup getiriyor Çünkü fiziki satılan alınandan sürekli fazla. Darphane birgün darpacak altın kalmadı derse şaşırmam. Fiyatı bazen suni olarak düşürselerde sonuç olarak uzaydan altın meteoru düşmezse altının yönü her zaman yukarıdır. Düşüşler düzeltmedir. Moraliniz bozulunca zarraflara 10 dk girip çıkın düzelir, benden tavsiye.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 491/1014 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •