Special Days Image
Sayfa 539/1013 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 8102 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Ya altın dönecek ya da dünya yanacak!

Valla uzun zamandır gram altın grafiğini seyrediyorum.Hemen hemen anlık hareketleri ezberledim diye düşünüyorum.Şu anki teorim şu.Bizim merkez bankası artık doları değil gram altın fiyatını savunuyor.Ne zaman ons altın düşse doların artmasına izin veriyor ons artarsa doları düşürüyor sonuçta gram altın değişmiyor.Merkez sanırım gram altın fiyatını savunarak milletin altına hücum etmesini önlemeye çalışıyor.İzleyin siz de bana hak vereceksiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla uzun zamandır gram altın grafiğini seyrediyorum.Hemen hemen anlık hareketleri ezberledim diye düşünüyorum.Şu anki teorim şu.Bizim merkez bankası artık doları değil gram altın fiyatını savunuyor.Ne zaman ons altın düşse doların artmasına izin veriyor ons artarsa doları düşürüyor sonuçta gram altın değişmiyor.Merkez sanırım gram altın fiyatını savunarak milletin altına hücum etmesini önlemeye çalışıyor.İzleyin siz de bana hak vereceksiniz.
    Bende aynı kanıya varmıştım,lakin ne alâka diye aklımdan çıkarmıştım.Sizce MB bunu piyasadan ucuzdan Altın toplamak için yapıyor olabilir mi?

4. Gümüşün dibi muhtemelen 21 - 23 arası bir yer olacak diye görüyorum. Buralardan alırsanız ibnator LGBT renkleri ile çizdiğim hedeflerde (34,37, 41) rahatlıkla satabilirsiniz. Alım düşünenler 23 ten itibaren alabilirler.

5. Neden sistemik reset kaçınılmaz ve varlıklarınız fiziksel değilse nihai olarak sanal varlıklarınıza karşılık havanızı alacaksınız?

1) Küreselci satanistleree bağlı örgütler her yerde ofis açıp ulus devletlerden kontrolü almaya başladı. misal İstanbul Sözleşmsi, DSÖ İstanbul ofisi, Birleşmiş Milletler İstanbul ofisi, OECD İstanbul ofisi aynı büyükelçilikler gibi dokunulmazlıkları olacak şekilde bu sene açıldı. Tüm dünyada durum aynı. Bazı siyasetçiler küreselcilerle birlikte hareket ediyor ama bilmiyorlar ki küreselciler işleri bitince hepsinin kıçına takmeyi vurup dijital blockchain tabanlı yapılarla ulus devletin yerini alacaklar ve siyasilerle işleri kalmayacak.

2) Borsalardaki gereksiz değer artışı 2000 yılı dotcom balonundan kat be kat fazla oldu.

3) Başta FED olmak üzere tüm ulus devletler sınırsız para bastılar ve küreselci satanistlerin yatırım bankalarına borçlandılar. (BlackRock, JPM, GoldmanSachs, HSBC vs vs). Bu borç paraları ödeyemeyince küreselci satanistlerin organizasyonu olan IMF nin kucağına oturup IMFCOIN veya SDRCOIN dijital blockchain parasını kabul etmeye zorlanıp ulus devlet vasfını yitirecekler.

6. Şuanda tersteyim, artışa geçsin artık kasım ayından beri düşüşte.

7. Altın fiyatlarını etkileyebilecek bir kaç yeni bilgi :

1) Dolar endeksi(dxy) 1985'ten beri cumhuriyetçi başkanların zamanında hep değer kaybetmiş; demokrat başkanların zamanında hep artmış.
    Yine aynı olabilir mi? Olursa ons yukarı gidemez sanki. Kendi adıma, ekonomiler bu kadar zor durumdayken ve bu kadar piyasalara para pompalanıyorken , dxy'nin bir yükselme trendine girmesini zor görüyorum ama belli olmaz tabi. Ömrümüz yeterse göreceğiz.

Kaynak: https://twitter.com/CyclesFan/status...724340736?s=19

2) Basel-III kriteleri altın ve kıymetli metal enstrümanlarının fiyatlarını etkileyecek bir unsur olarak önümüzde duruyor. Normalde 2018'de yürürlüğe girmesi gereken kurallar 2021 Haziran ayına ötelenmiş. Yine ötelenir mi? Bilinmez. Hala konuyu araştırıyorum ama edindiğim bilgilere göre, sanal kıymetli metallerin 85% oranında fiziksel olarak tutulma zorunluluğundan bahsediliyor.
    Daha detay bilgi için : https://www.youtube.com/watch?v=O4DeNbm1BNU

Net bilgisi olanlar paylaşım yaparsa güzel olur.

Fiyatı olumlu etkileyeceğini ve 3000usd'ın üzerine çıkaracağını düşünen ekonomistler de var; çoğu bankanın bu kriteri yerine getirmek istemeyeceği için o piyasadan çıkması ile hacimlerin düşeceği ve talebin azalacağını düşünürek fiyatların olumsuz etkilenebileceğini düşünen ekonomistler de var.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/...mpression=true

Bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim . Sağlıcakla kalınız .

Sayfa 539/1013 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •