Sayfa 547/1014 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    2 trilyon$ lık global türev ve bono pazarı domino gibi patlarsa, hava alma ihtimalin % kaç?

bugün ABD de bazı yatırım bankaları terste kalınca GME AMC NOK gibi penny stockları müşterileri adına onlara haber vermeden rastgele satmaya başladılar. hatta sonra $AG gibi gumus hisselerini kapattilar. hatta sonra $PLSV gibi ETF leri kapattilar.

sana bir uzmanlık sorusu. hesabında ETF in var veya Madenci hissen var veya sanal altının var.

çalıştığın banka veya aracı kurum canı isterse sana haber vermeden izinsiz bunları satabilir mi?

bu sorunun cevabı çok önemli ne dediğimi anlaman için. imzaladığın sözleşmeleri iyi okuman lazım. yarın bankacına sor ve bankadan yazılı bir onay iste. eğer yazılı olarak hiçbir durumda ama hiçbir durumda sana haber vermeden işlem yapmama taahüdünü yazılı imzalı veriyorlarsa sanal altın etf hisse kesinlikle risksizdir. o zaman sorun yok. ama yazılı onay veremeyiz derlerse iyi düşünmek lazım.
    Valla şimdi baktım fonun yönetmeliğine,cidden tatsız noktalar var.Aslında doğruya doğru haklısın,bir şekilde fizikiye geçmek lazım da benim yatırım yaptığım miktardaki altını,gümüşü nerde saklayacağım,zaten platini piyasadan bulma imkanım da sıfır.Ama sanırım ben de fizikiye geçme konusunu ciddi ciddi düşüneceğim,uyarın için sağol,GMSTR ve GLDTR için çok olumlu düşüncelerim vardı ama fon izahnamesinde tatsız noktalar var,canım sıkılmadı desem yalan olur.

Sn sadecegrafik sen fiziki altını nasıl saklıyorsun,banka kasası mı,ev mi,soygundan falan korkmuyormusun.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn sadecegrafik sen fiziki altını nasıl saklıyorsun,banka kasası mı,ev mi,soygundan falan korkmuyormusun.
    Sayın hkm , bu durum kişiye göre değişiyor . Yastık altında tuttuğum fiziki altınları bankada kiralık kasada tutmak istedim .. Yapmış olduğum araştırmadan sonra kiralık kasanın güvencesi yok maalesef ! Sigortalatsan bile sigorta bir kısmını veriyor.
    Kuveyt Türk ' ü düşündüm . Açmış olduğun altın hesabındaki altınları fiziki olarak talep edebiliyorsun . Büyük bir ekonomik buhran çıktı diyelim . Banka iflas etti , battı . Bakalım altınların karşılığını fiziki ya da nakit para olarak verebilecek mi ?

Valla doğru,aynı şeyleri ben de düşündüm.Fiziki altını bulundurmak çok büyük risk,ama sn sadecegrafiğin dediği de doğru ben gldtr ve gmstr nin izahnamesinde bazı kısımları baya sıkıntılı gördüm,düşünelim bakalım bir yol bulabilecekmiyiz.

Borsalar çökene kadar vaktimiz var,önce borsalar çöker,sonra banka iflasları ve daha tatsız işler olur.Çöküş başlayana kadar vaktimiz var,dün şüphelendim de galiba yanlış alarm,daha çöküşe de vakit var.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla doğru,aynı şeyleri ben de düşündüm.Fiziki altını bulundurmak çok büyük risk,ama sn sadecegrafiğin dediği de doğru ben gldtr ve gmstr nin izahnamesinde bazı kısımları baya sıkıntılı gördüm,düşünelim bakalım bir yol bulabilecekmiyiz.
    Sayın hkm , Ersoydelta diye bir yorumcu vardı . Çok bilgiliydi . Sayın Sadecegrafik ile yazmış olduğukları yorumlar , düşünceleri birbirine çok benziyor. Ersoydelta , 30 milyon TL parasının olduğunu , bu parayı bir hafta içinde bankadan çektiğini ve bu para ile almış olduğu altınları evin kolonlarına sakladığını yazmıştı. Hani bazen aklıma gelmiyor da değil . Ersoydelta = Sadecegrafik mi ? Yani kullanıcı adını mı değiştirdi acaba . Özellikle dikkatimi çekti.
    % Fiziki altın olarak yastık altında diğer yarısı ise BES altın fonlarında tutuyorum . Sağlıcakla kalınız.

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın hkm , Ersoydelta diye bir yorumcu vardı . Çok bilgiliydi . Sayın Sadecegrafik ile yazmış olduğukları yorumlar , düşünceleri birbirine çok benziyor. Ersoydelta , 30 milyon TL parasının olduğunu , bu parayı bir hafta içinde bankadan çektiğini ve bu para ile almış olduğu altınları evin kolonlarına sakladığını yazmıştı. Hani bazen aklıma gelmiyor da değil . Ersoydelta = Sadecegrafik mi ? Yani kullanıcı adını mı değiştirdi acaba . Özellikle dikkatimi çekti.
    % Fiziki altın olarak yastık altında diğer yarısı ise BES altın fonlarında tutuyorum . Sağlıcakla kalınız.
    Valla allah razı olsun o ersoy deltaya ,altına ilk uyanmamı o sağlamıştı,ilk altın alımlarım 85 liralardan olmuştu onun sayesinde.Ersoy deltanın yazım tarzı ile sn sadecegrafiğin tarzı bence benzemiyor,üstelik ersoy delta nın öngörülerinin çıktığı altın gümüşün coştuğu zamanlardayız,neden çıkıp gururla başarısını kutlamasın ki.Baya yaşı vardı,ben maalesef daha tatsız şeyler düşünüyorum ersoy delta hakkında.

Ben ersoy deltanın yazdıklarını döne döne okurdum,baya bilgi verirdi,çok bilgili bir adamdı,adama bir ton laf ettiler,sanki bedava bilgi veren bin kişi var forumda.Aylarca tek analiz yapamıyan adamlar vay sen şu tahmininde çuvalladın diye adama saldırırdı.Yahu her şeyi bilen adam olabilir mi,elbet bazen yanılacak.

Sayfa 547/1014 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •