Sayfa 551/1014 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Aslında tek kıstasım paranın satın alma gücünü koruması.. Bir konut kadar yada ülkemizdeki gerçek enflasyon kadar değer kazanması zaten olası değil. Ama en azından likit.. Son 10 senede ülkemizdeki gerçek enflasyon çoğu üründe yüzde 1500 lerde iken gram altın sadece 6 8 kat arası değer kazanmış oldukça ucuz ve likit bir yatırım aracı
    2001 yılında deprem sonrası ecevitin dolar krizinde istanbulda çekmeköyden ev aldım.O zaman emlak yerlerdeydi,sonra emlak patladı çekmeköyün adı bile bilinmezdi çekmeköy patladı yıllarca kira aldım,geçenlerde hesap ettim o parayla altın alaydım 4.5 kilo altın alabiliyordum,ev şimdi 500 falan eder.Kiraları da eklesem gene zarar etmiş oldum.Gerçek enflasyonu yakalaması bence de salt altın için değil hiç bir yatırım için mümkün değil,ama önümüzdeki 5 yıl için ben emlaktan daha iyi bir getiri bekliyorum.

2. sadecegrafik yazilarini okuyanlar oturdugu evi satip altin gumus alir
    butun parayi 1 enstrumana yatirmak kadar kotu bir sey yok %50belki derim ama daha fazlasi traderi bozar

2012 yilinda altina yatirim yapan 2020 yilinda dolar bazli karli oldu
    2013 ortasinda altin alan insan 7 yilda $ bazinda yaklasik %40 kazandi
    2011 yilinda gumuse yatirim yapanlar 2020 yilinda hala $ bazinda zararda
    2012 yilinda gumuse yatirim yapanlar 2012 dip seviyelerinden alim yapmadi ise hala dolar bazinda zarardalar
    ama tl bazinda hesap yapiyorsak bu acilan pozisyonlarin hepsi karlidir .
    kendi adima konusuyorum yaptigim her islem sonucunda $ bazinda kardamiyim zarardamyim ona bakarim
    Ama TL bazli olarak bakiliyorsa hangi fiyattan alirsan al TL bazinda bir gun karli cikarsin

daha once duseni kirdi 4 gunde uzerinde kaldi bu altin a girmek icin yeterli sebeb idi ama sahsen girmedim fake olmasindan suphe duydugum icin

7 gundur her gun dusene dokunup duruyor ama uzerine atamadi . belki atip yukarilara dogru yolculuga cikacak [ gene fake derim katilmam ve bensiz ralliye baslar ] belki gene fake yapicak Ama almak isteniyorsa duseni yukari kirdigi zaman almak daha mantikli en azindan dayanak var
    duseni yukari kirmaz bu sekilde harektlerine devam ederse %20 lik alim icin 179x seviyelerini beklerim

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Realitede fiyat devamlı düşüyor bende sadecegrafik arkadaştan etkilenip 200 binlik altının üstüne 8 senelik biriktirdiğim hisseleri bozup 1 milyonluk daha altın aldım bakalım ne olacak
    ....

Altınla gümüş kardeştir.Bu redditçiler gümüşte bir hareket yaptırabilirlerse altında da her şey değişebilir.

Belki de mykstar arkdaşın zamanlaması en mükemmel zamanlamadır,misal ben borsadan erken çıkmışım onu maalesef gördüm,herneyse önemli olan cebe karı koyabilmektir,zarar olmasın da az kar olsun önemi yok.

5. benim yazdıklarımı tam okumamışsınız. bu benim amatör küçük yatırımcı olarak kendi düşüncelerim. siz profesyonellere danışın. bloomberght de çok var onlardan.

benim fikirlerimi tekrar edeyim;

1) ben düzenli fiziki altın gümüş platin alın diyorum. bir kerede hepsini alın demiyorum. zamana yayılmayan her işlem tehlikelidir.

2) ben sadece fiziki altın gümüş platin alın demiyorum, ek olarak aşıcı bill gates ne yapıyorsa onu yapın diyorum. o en büyük tarım arsa yatırımcısı olduğu için burada ev emlak forumunda mutlaka siz de tarım arsası alın dedim.

3) paranızın hepsini fiziki yapın demiyorum. %25 veya %50 arası bir portföyü fiziki olarak öneriyorum. fiziki güvenlik ve saklama riski her zaman var. güvenlik riskiniz yüksekse banka kasasında saklayın.

4) bende yüklü miktarda AFS (energing markets) fonu var. fon olarak sadece AFS fonu taşıyorum Ağustostan beri. Başka fon almadım. fon forumunda da o zaman gerekçemi yazmıştım. %50 kardayım o fonda. eski yazılarımı bulursam yapıştırırım.

5) bende sadece fiziki altın gümüş platin yok. bir miktar sanal da var. çünkü kredi kartı borcunu aylık ödemelerini mecburen sanal dandik fiat para ile yapmak zorundasın. bozdurup borcunu dijital fiat para ile ödemek zorundasın.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    sadecegrafik yazilarini okuyanlar oturdugu evi satip altin gumus alir
    butun parayi 1 enstrumana yatirmak kadar kotu bir sey yok %50belki derim ama daha fazlasi traderi bozar

2012 yilinda altina yatirim yapan 2020 yilinda dolar bazli karli oldu
    2013 ortasinda altin alan insan 7 yilda $ bazinda yaklasik %40 kazandi
    2011 yilinda gumuse yatirim yapanlar 2020 yilinda hala $ bazinda zararda
    2012 yilinda gumuse yatirim yapanlar 2012 dip seviyelerinden alim yapmadi ise hala dolar bazinda zarardalar
    ama tl bazinda hesap yapiyorsak bu acilan pozisyonlarin hepsi karlidir .
    kendi adima konusuyorum yaptigim her islem sonucunda $ bazinda kardamiyim zarardamyim ona bakarim
    Ama TL bazli olarak bakiliyorsa hangi fiyattan alirsan al TL bazinda bir gun karli cikarsin

daha once duseni kirdi 4 gunde uzerinde kaldi bu altin a girmek icin yeterli sebeb idi ama sahsen girmedim fake olmasindan suphe duydugum icin

7 gundur her gun dusene dokunup duruyor ama uzerine atamadi . belki atip yukarilara dogru yolculuga cikacak [ gene fake derim katilmam ve bensiz ralliye baslar ] belki gene fake yapicak Ama almak isteniyorsa duseni yukari kirdigi zaman almak daha mantikli en azindan dayanak var
    duseni yukari kirmaz bu sekilde harektlerine devam ederse %20 lik alim icin 179x seviyelerini beklerim

6. Benim birilerine Danisma ihtiyacim oldugunu nereden cikardin ?
    Fiziki Altin yada Gumuse karsi oldugumu nereden cikardin ?
    Enstruman Dusebilirde yukselebilirde bu onemli degil
    Onemli olan Teknik yada Temel bir dayanaginin olmasi mesajda anlatmak istedigim de bu!!! Bak Mykskstar ne dedi sadecegrafikden etkilendim %100 alim yaptim .Evet yeniden soyluyorum senin mesajlarini okuyan bir insan Evini satip altin almayi bosver Giydigi corabi satip altin yada gumuse yatirir

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    benim yazdıklarımı tam okumamışsınız. bu benim amatör küçük yatırımcı olarak kendi düşüncelerim. siz profesyonellere danışın. bloomberght de çok var onlardan.
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Benim birilerine Danisma ihtiyacim oldugunu nereden cikardin ?
    Fiziki Altin yada Gumuse karsi oldugumu nereden cikardin ?
    Enstruman Dusebilirde yukselebilirde bu onemli degil
    Onemli olan Teknik yada Temel bir dayanaginin olmasi mesajda anlatmak istedigim de bu!!! Bak Mykskstar ne dedi sadecegrafikden etkilendim %100 alim yaptim .Evet yeniden soyluyorum senin mesajlarini okuyan bir insan Evini satip altin almayi bosver Giydigi corabi satip altin yada gumuse yatirir
    Biraz kibarlık yapmışsınız ona giydiği çorabı değil giydiği donu derler😀

https://www.google.com/amp/s/www.mil...atlari-2597607

Gram altının son 40 yıllık fiyat listesi ...

Sayfa 551/1014 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •