Sayfa 570/1014 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Çünkü fiziki altını savunanlar, İnternet videolarına inandı. Para piyasasında kendi kararlarınızı alın. Selcuk Geçer gibi adamları yada benzerlerini izleyenler gün gelir Geçer dedikleri şey bir günde Göçer olur. Gram altın 530 dan 398 liraya gelmişse Göçmüştür. Savunduklarınızın yanlış olduğunu gelin yazın. Özür dileyin.

2. Burada ne gazlamalar oldu.
    Konuyla alakalı alakasız sürekli paylaşımlar.
    En son gelinen nokta, fiziki candır.
    Sanal altınlar resetlenecek vs.
    Bu altın ilerde çıkarda, düşerde.
    Çok kasmamak lazım.
    Uzun vadeli bakmalı, kafayı da rahat tutmalı.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Çünkü fiziki altını savunanlar, İnternet videolarına inandı. Para piyasasında kendi kararlarınızı alın. Selcuk Geçer gibi adamları yada benzerlerini izleyenler gün gelir Geçer dedikleri şey bir günde Göçer olur. Gram altın 530 dan 398 liraya gelmişse Göçmüştür. Savunduklarınızın yanlış olduğunu gelin yazın. Özür dileyin.

3. Cümle alemin mesnetsiz karşılıksız bildiği kripto para bitcoin 50 bin doları geçti. 2010-15 arasında düşük yatay seyir etmiş, sonra 5-6 yılda 50 bin dolar olmuş. Rekor kırıyor karşılıksızın kralı, bilgisayarın fanı çalışırken üretilen bu ürün yürüyor. Bugün 800 doları olan şöför geldi. Abi bitcoin alacağım dedi. Adam bir dolar görmüş başka bir bilgi yok. Ama bitcoin alacağını söyledi. Anlattım umarım ikna olmuştur. Kripto para rekor kırıyor, fiziki altın soluk almadan düşüyor. Kuyumcular fizikilerini %25 azaltmak istiyor diye dedikodu yapanlar var. Dünya bir gariplik içinde çözene aşk olsun. Neyise kısmet olursa 25-28 şubatta iş bankasından altınlarımızı alırız.

4.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Altın fiyatlarını etkileyebilecek bir kaç yeni bilgi :

1) Dolar endeksi(dxy) 1985'ten beri cumhuriyetçi başkanların zamanında hep değer kaybetmiş; demokrat başkanların zamanında hep artmış.
    Yine aynı olabilir mi? Olursa ons yukarı gidemez sanki. Kendi adıma, ekonomiler bu kadar zor durumdayken ve bu kadar piyasalara para pompalanıyorken , dxy'nin bir yükselme trendine girmesini zor görüyorum ama belli olmaz tabi. Ömrümüz yeterse göreceğiz.

Kaynak: https://twitter.com/CyclesFan/status...724340736?s=19

2) Basel-III kriteleri altın ve kıymetli metal enstrümanlarının fiyatlarını etkileyecek bir unsur olarak önümüzde duruyor. Normalde 2018'de yürürlüğe girmesi gereken kurallar 2021 Haziran ayına ötelenmiş. Yine ötelenir mi? Bilinmez. Hala konuyu araştırıyorum ama edindiğim bilgilere göre, sanal kıymetli metallerin 85% oranında fiziksel olarak tutulma zorunluluğundan bahsediliyor.
    Daha detay bilgi için : https://www.youtube.com/watch?v=O4DeNbm1BNU

Net bilgisi olanlar paylaşım yaparsa güzel olur.

Fiyatı olumlu etkileyeceğini ve 3000usd'ın üzerine çıkaracağını düşünen ekonomistler de var; çoğu bankanın bu kriteri yerine getirmek istemeyeceği için o piyasadan çıkması ile hacimlerin düşeceği ve talebin azalacağını düşünürek fiyatların olumsuz etkilenebileceğini düşünen ekonomistler de var.
    Malesef daha önce bahsettiğim, demokratların ons altın üzerindeki laneti Biden'ın gelmesiyle tekrar çalışmaya başladı. Teknik olarak hiç iyi gözükmüyor.

Usd/tl'den gelen düşüşü kafama takmıyorum çünkü illaki faizleri düşürecekler ve orası kendine gelecek ama onsdaki dolar bazlı düşüş teknik anlamda 200günlüğün altındaki fiyatlar can sıkıyor.

Yukarıda alıntı yaptığım yazımda 2 numaralı Basel olayı kafamı karıştırıyor. Global büyükler bu yüzden altına basıyor olabilir mi! Küçük kardeşi gümüş de her ne kadar yukarı hareket yapamasa da, teknik olarak çok daha diri duruyor.

Tüm dünyada, enflasyonist etkilerle bakır, mısır, paladyum, kömür, petrol, uranyum, vs gibi emtialar usd bazlı yukarı giderken altının ons fiyatının geri gelmesi çok büyük soru işaretleri doğuruyor.

Bu kavga karakolda biter; demedi demeyin!

Not: Elimdekilerin değer kaybı için üzülsem de, bu kadar ucuzdan tekrar alım fırsatı yakaladığım için de seviniyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Aynı kanaatteyim.
    Hatta düşmesini daha iyi bulurum.
    Daha ucuza daha çok gr alma şansımız oluyor
    Para bitti kardeş ne ile alacağız. Zarar kol gibiye gidiyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Uzun süredir bu başlıgı takip etmiyordum komplo teorileri den sonra. Terbiyesizse bakkın. Özür dileyecekmişiz. Burda paylaşımda bulunanlara bir ücret mi ödediniz. Göçmüş muş.. ahlaksıza bakın... portföyünüzü ayarlamaya bilmiyorsanız kabahat kimde ? Aynı jölelinin repliği özür dileyin? Sonuç ...

7. Kripto para 52 bin dolar, merkez bankası kasası sıfır, rezerv eksi, dolar düşüyor, ons düşüyor, Euro daha çok düşüyor, borsada küçük senetler 30’a katları, gram altın 539 dan 396 gördü. Dünya nereye gidiyor. Fiziki altın alın, rakifeller sistemi değiştirecek diyenler ortada yok. 😊 valla 380 den bankadan altın alacaktım, daha düşer mi diye korkmaya başladım.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Para bitti kardeş ne ile alacağız. Zarar kol gibiye gidiyor
    Vücudumda 3. kol sahibi oldum. Yapacak bişey yok, torunlara takarız yıllar sonra.

Sayfa 570/1014 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •