Sayfa 571/1014 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Kahve şeker gaz yağı fiyatları artıyor. Navlun inanılmaz artıyor. Konteyner fiyatları uçmuş, bir ara 2008 den önce Avrupa’ya gemi ton başına 80 dolardı, sonra herkes gemi yaptı, navlun 30 dolara düştü. Navlun endeksi vardı, adını hatırlayamadım şimdi, 2008 de çökmüştü. Petrol 1 aydın yükseliyor. Ülkemiz kendi çapında dünyanın en yüksek faizini veriyor. Dolar altın ve ons düşüyor. Bir anlam veren var mı. Acaba merkez bankaları altın mı satıyor. Bu emtialardaki yükseliş üretim eksikliği ile ilgili olabilir. Adam covit yüzünden kahve üretemedi. Gaz yağı üretemedi. Bunlarda enflasyon oluştu. Navlun neden yükseliyor. Bu navlun ile Çin mal satamaz. Şimdilik güvenli liman faiz gibi duruyor. Ons için 1700 altı uçurum deniyor. Dolar İçin 7 altı iyi görünmüyor. Ülkenin borcunu bilmeyen yok. Bu borcu çevirmek için belkide yarın yine faiz artacak. Hayır bunlar olurken ons veya gram altın veya dolar düşmese bir anlam olacak ama onlarda düşüyor. Wall street de bir filim vardı adını hatırlayan var mı bilmiyorum, YANGIN SATIŞI.

2. Altını kredili veya kısa süre sonra ihtiyaçınız olacağı bir miktarla trade etmeyi deneyebilirsiniz... herkesin risk yönetimi anlayışı farklı ... ama sonuç hüsran oldugunda bunun tek sorumlusu sizsiniz ... ilk sayfaları acın, nereden nereye gelmişiz... arada sırada bir iki yüzsüz cıkıyor nick degiştirip tekrar tekrar aynı çümleleri kuruyorlar, fark o kadar acılıyor başka çareleri kalmıyor ... Allah acil şifalar versin

3. 2008 krizinde nokta atışı dönüşü yakalayan DEVİR hoca vardı. Sonra blok açmıştı. Mükemmel satımları vardı. Ama son 3-4 yıldır ürünler dalga sayımını takmıyor. Hiç unutmam sanırım 2016 eski site zamanı, devir hoca ya altın soruldu, cevabı aynen şöyleydi. Dünya altının yenilemeyen bir şey olduğunu anlayacak. Acaba gıda fiyatları bu denli artarken ve ilerisi belirsizken, insanlar altının yenilemeyecek bir şey olduğunu görüp satışamı geçiyor.

4. 150'lerden beri altın alıyorum. 515'de portfoyümün %25'ini boşalttım. 415'de de diğer %25'ini boşalttım.
    İnşallah geri kalanı 315'de boşaltmam. Çok büyük hayal kırıklığı oldu bu dönem.

5. Selam. Altın ağır abi. En son o hareket eder. Benzer grafiklere, benzer şekilde para basımının olduğu 2008 krizi sonrası dönem kapsamında bakalım. Para basımının faizi artırmayacak bir düzlemde enflasyon artmaya başladığı zaman altında hareket beklenebilir. Ancak yandık bittik feryatları ehli icin ne anlama geldiğini bilen bilir. Para gelir gider, sağlık öyle değil. Allah kardeşlerimize şifa versin. Selamlar

6. ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ocakta aylık yüzde 1,3 artarak Aralık 2009'dan bu yana kaydedilen en yüksek artışı gösterdi.
    Mesela......

7.  Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ocakta aylık yüzde 1,3 artarak Aralık 2009'dan bu yana kaydedilen en yüksek artışı gösterdi.
    Mesela......
    Sayın cezer teşekkür ederiz. O zaman enflasyonu takip edeceğiz, özellikle büyük ülkelerde ve krizi para basarak çözen ülkelerde.

8. Faiz artmayacak ama enflasyon artacak.Amerika büyük bütçe açığını borclanarak karsiladigi için faizin yükselmemesi en azından makul seviyede yükselmesi gerekiyor. Ancak bu altının çok düşmeyeceği şeklinde algılanmamalı. Mesela şişen borsalardaki patlama dolara talebi dolayısıyla dolar endeksinin yükselişine neden olur, geçen marttaki gibi. Emtia vb teminatlar nakde dönüştürülür. Bu durumda emtia kısa süreli düşebilir. Ancak benim şahsi kanaatimdir, yatırım tavsiyesi hiç degildir. 2022 yılı altının "naber" dediği yıl olabilir. Selamlar

Sayfa 571/1014 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •