Sayfa 578/1014 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sanmam bence artık paradigmalar değişti,amerikanın matematiği çok bozuldu,bence artık olay değişecek,neyse yakında anlarız görürüz olacakları.
    Burada paradigmaları sadece ABD ye bağlarsanız hata edersiniz bence..olaya mukayeseli olarak bakmak zorundasınız..Euro Yen Yuan vs. daha bozuk durumda..millet ne yapsın, dağa oduna mı gitsin gibi bir mecburiyette var ortamda..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Burada paradigmaları sadece ABD ye bağlarsanız hata edersiniz bence..olaya mukayeseli olarak bakmak zorundasınız..Euro Yen Yuan vs. daha bozuk durumda..millet ne yapsın, dağa oduna mı gitsin gibi bir mecburiyette var ortamda..
    Altına gitsin,gümüşe gitsin,platine gitsin ne işleri var odunda şunda bunda))))))))

3 ay kadar önce borsadan baya bir çıkış yapmıştım,platinin ucuz olduğunu anlamıştım, aslında aldım da ,platin 850 950 dolar arası dolanıyordu,ama volatilite müthiş ,bir günde yüzde 5 yukarı yüzde 6 aşağı yapıyor,altın daha dengeli dedim 1900 küsurlardan altın aldım,hata yapmışım platin daha iyiymiş,neyse artık yapacak bir şey yok altın dedik altından devam edeceğiz mecburen)))))))Platin geçen hafta 1370 falan olmuştu ,şimdi 1270,altın ise 1770 malumunuz.

Altına gitsin,gümüşe gitsin,platine gitsin ne işleri var odunda şunda bunda))))))))
    Örneğin finans piyasaları %80-90 dolarla dönüyor..altın gümüşle dönmüyor sn Hkm..

Örneğin finans piyasaları %80-90 dolarla dönüyor..altın gümüşle dönmüyor sn Hkm..
    Sn enki,doların hakimiyeti yüz yıllık falan hadise,daha önce rezerv para sterlindi,ingiliz hakimiyeti vardı,bunlar değişebilen konular,gene değişir.Çin artık yuanı altına bağlıyacağım diyor,yani yuanı altına endekslemeyi düşünüyor,bu durumda yuan mı alırsınız,her yıl 2 trilyon basılan bir para mı.Biz ne desek boş sn enki,karar vericiler doların ipini çoktan çektiler,ben olayı böyle görüyorum,kimbilir belki de yanılıyorumdur.

Amerikanın eski parası gümüş coinler değilmiydi,belki gene olur)))))

Sn enki,doların hakimiyeti yüz yıllık falan hadise,daha önce rezerv para sterlindi,ingiliz hakimiyeti vardı,bunlar değişebilen konular,gene değişir.Çin artık yuanı altına bağlıyacağım diyor,yani yuanı altına endekslemeyi düşünüyor,bu durumda yuan mı alırsınız,her yıl 2 trilyon basılan bir para mı.Biz ne desek boş sn enki,karar vericiler doların ipini çoktan çektiler,ben olayı böyle görüyorum,kimbilir belki de yanılıyorumdur.
    Yuanın içinin ne kadar boş olduğunu henüz bilmiyoruz..parasını dolara endekslemiş ve dolar bağımlısı olmuş, sermaye kontrolü yapan ve kullanımı %2-3 ü bile geçmeyen bir ülkenin parasını kim ne yapsın..iyi geceler sn.Hkm..

Yuanın içinin ne kadar boş olduğunu henüz bilmiyoruz..parasını dolara endekslemiş ve dolar bağımlısı olmuş, sermaye kontrolü yapan ve kullanımı %2 yi bile geçmeyen bir ülkenin parasını kim ne yapsın..iyi geceler sn.Hkm..
    Bir ülkenin parasının değerini o ülkenin gücü belirler.Amerikada ilk kurulduğunda avrupanın tüm maceracılarının kaçtığı ülkeydi,kim derdi ki onların parası rezerv para olacak.Çin hakkında daha dikkatle izleyin diye öneririm sn enki.

Sayfa 578/1014 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •