Sayfa 580/1014 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

İsteyen investinge girip baksın.Altın grafiğinde gece 3 de, gümüşte gece 1.45 de oluşan o derin kırmızı mumu oluşturan satışı incelesin.O saatte o kadar montanlı satışı kim neden yapıyor.Bu üstelik defalarca oluyor.Gümüş 29 dolardan 27 dolara basıldığında bir seferde 1.2 milyar ons satıldı.Bir kaç saat içinde kağıt gümüşte bu kadar satışı kim niye yaptı.Yıllık gümüş üretiminin nerdeyse yüzde 20 fazlası bir kaç saat içinde kağıt piyasada satıldı.E bunlar artık olmayacak,üstelik bu açığa satanlarda açık kapamak için alıcı olacaklar,özelikle gümüş tutulamaz e devamı da altın ve platinle devam edecek tabi.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Valla abi, ben fiziki alamam, 10 gündür okuyorum. Niyetim haftaya para mevduattan dönüyor, 2 kilo kadar iş bankasından altın almak. Ama gümüşün grafiğini inceledim, 28-30 doları gecerse 46 dolar hemen gelir. Gümüş için banka sayısı sınırlı, kuveyt ve hscb de varmış. Ben yinede bankadan almayı tercih edeceğim. Altın içinde haftaya fiyat ne ise alırım ama sanki 380 dönüş yeri gibi duruyor. Hayırlısı bakalım.
    Sn çakır gümüşde düşüş falan hiç olmadı,reditçilerin üç dört günlük olayı dışında haftalık grafikte gümüş aynen yoluna devam ediyor,altının ons değerinde yüzde 15 kadar bir gecikme var ,ama onun da hiç önemi yok.Asıl mantıksız fiyatlamalar saçma sapan dolar TL paritesinden dolayı oluyor.Şimdi bizim merkez bir yerleri bilmem ne kadar açıkta efeleniyor,londraya esir düşmüş dünyanın parasını onlara pompalıyor,elbet olacak işler değil ,doların şu anda olması gereken minimum değer 8.5 .Bu yıl içinde olmasa da en geç 2022 ilk aylarında oraya geliriz.Altın gümüş fiyatlamasını da buna göre yapın bence.

Finansal piayasalarda kimse ayakta alıp başta satamaz,diz seviyesinde alıp göğüs seviyesinde satabiliyorsanız başarılı yatırımcısınızdır.Ha diz seviyesinde alırsınız ,fiyat ayağa düşer sonra gene başa çıkar,orda da beklemek lazım,finansal piyasalarda şimdiye kadar zararına hiç satış yapmadım,bir enstrumana inandıysam stop loss falan aklıma yatmaz.450 de 500 de fiyat ucuz demişim satmamışım 400 den mi satacağım.İşte bizim merkez bankası türk halkının yatırım mantığını anlamıyor,bizim millet zararına satış asla yapmaz)))))))

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn çakır gümüşde düşüş falan hiç olmadı,reditçilerin üç dört günlük olayı dışında haftalık grafikte gümüş aynen yoluna devam ediyor,altının ons değerinde yüzde 15 kadar bir gecikme var ,ama onun da hiç önemi yok.Asıl mantıksız fiyatlamalar saçma sapan dolar TL paritesinden dolayı oluyor.Şimdi bizim merkez bir yerleri bilmem ne kadar açıkta efeleniyor,londraya esir düşmüş dünyanın parasını onlara pompalıyor,elbet olacak işler değil ,doların şu anda olması gereken minimum değer 8.5 .Bu yıl içinde olmasa da en geç 2022 ilk aylarında oraya geliriz.Altın gümüş fiyatlamasını da buna göre yapın bence.
    2019 5.28 kur 382 dolar asgari ücretle girdiğimiz yılı 340 dolar asgari ücret ile bitirmişiz.

2020 5,95 dolar kuru ve 390 dolar asgari ücretle girilen yılı 312 dolar asgari ücretle kapatmışız.

2021
    7,43 ve 380 dolar asgari ücretle girdiğimiz yılı 405 dolar asgari ücretle götürüyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayın Çakır teveccüh göstermişssiniz, sağolun..ancak malum ekonomi bir bilim dalı değil..hepimiz araştırarak bir takım varsayımlarla hareket ediyoruz, doğru çıkar, yanlış çıkar bilemeyiz..

Öncelikle FED, ECB vs. nin global finansal sistemi korumakla mükellef olduğunu düşünmek lazım..o yüzden komplo teorilerine girmemek daha anlamlı olur kanaatindeyim..örn. reset denilen şey kolay bir şey değil..yada para basmadıklarında, yada faiz arttırdıklarında olacak şeyler belli; borç deflasyonu, ciddi bir çöküş, sonuçta taş taş üzerine kalmaz diyelim..

O yüzden bana kalırsa en olur şey enflasyonla borç dağlarını bir nebze eritebilmek..QE ler değil ama nakit para enjeksiyonunu kontrol etmek ellerinde..azaltıp arttırarak kontrollü bir şekilde enflasyon yaratabilirler mi, yada sistemin nakit ihtiyacı dolayısıyla kontrolü kaybederler mi bilemiyorum..Kaldı ki FED geçmişten farklı olarak enflasyona belli bir tolerans göstereceğini daha önce açıklamıştı(sanırım aynı sebeple)..aslına bakarsan faiz silahı elinde kalmayan(faiz arttıramaz) bir FED in enflasyonu nasıl tolera edeceği benim açımdan muamma..belki dediğim gibi gerektiğinde nakdi teşviği bir parça keserse/kesebilirse belki..sonuçta benim anladığım bugünden başlamak üzere kontrollü yada kontrolsüz global enflasyondan birikimlerimizi koruma ihtiyacımız olduğu..

Diğer taraftan yurt içinde dahil olmak üzere piyasalarda sanal altın çok çok fazla malum..işler yolunda giderken(kontrollü) bir şey olmaz ama havalar herhangi bir şekilde kapanmaya başlarsa işler değişebilir..o yüzden konusu geçmedi ama benim tercihim fizikiden yana..tek bir şartla fizikiye arsa muammelesi yapmak gerekli..zaten doğal olarak sanal altın insanı dürter, fizikide böyle bir şey olmaz..pahalı veya ucuz arsa aldım unuttum gibi bir mantık geceleri rahat uyutur insanı..bu arada unutmamak lazım altın aldım yükselecek gibi bir mantık işlemez altında, COMEX te kağıt ürünlerle çok güzel baskılıyorlar altını..altın alanın uzunca bir süre kar etmemeyi de göze almasında fayda var bence..

Ha altın gümüş ve platininin direk dolarla alınıp satılan şeyler olduğunu yazmaya gerek görmedim.Fikir alışverişinde bulunan arkadaşlarımız için elbet bunu yazmam manasız da topiği okuyan finansal okuryazarlığı zayıf olan forumdaşlar varsa diye yazayım.Altın gümüş platın direk dolarla alınır satılır.Dolar TL paritesinden bire bir etkilenir.

Fiziki sanal tercihi açısından ise geçen haftaya kadar tamamen gldtr gmstr teb ve kuveyttürk ten gümüş platin hesapları üzerinden alımlarımı yapıyordum.Geçen hafta ilk fiziki altınımı aldım 2 yıl içinde tedricen paranın dörtte üçünü fizikiye geçeceğim.Eğer çarşı karışırsa bu tarihi elbet öne de çekerim.

İster komplo diyin isterseniz öngörü 2021 2025 kaos yıllarıdır.İster birileri tezgahlamış olsun ister doğal dinamiklerle bu noktaya gelmiş olalım olay değişmez.Altın platin gümüş bence en sağlıklı yatırımlar.

Sayfa 580/1014 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •