Sayfa 6/1013 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    arkadaşlar, şu sitedeki tarihsel grafik doğru mu acaba ?

http://www.macrotrends.net/1333/hist...100-year-chart
    Altın fiyatları enflasyondan arındırılmış olarak görünüyor..bu açıdan bakıldığında doğru olduğunu düşünüyorum..

...............

COMEX'te ''resigtered'' stoklarda tekrar azalmaya başladı..

NOT: Yatırım tavsiyesi değildir..sadece tesbittir..Altının sahipli olduğunu unutmamak lazımdır..

3. Ne 1280 miş arkadaş yaklaşınca durup ölümüne veriyor

Goldman Sachs, 2017 yıl sonu için altın fiyatı tahminini değiştirmedi.
    Kuzey Kore ile yaşanan gerilimde ciddi bir tırmanma olmayacağı öngörüsüyle
    tahmin yapan Goldman Sachs, 2017 sonunda altın fiyatının 1.250 dolar/ons
    olacağını tahmin ediyor.
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5. kim yong 2 füze sallasın görürüz 1250 mi yoksa kaç??

6. altını bilmem ama yılsonu dolar beklentim 4 ve üzeri. israf hat safhada olduğundan kredi ödemelerinde sorun yaşanabilir. buda merkezin elini zayıflatabilir. bu durumunda altına ister istemez etkisi olacaktır.

7. Yıl sonuna doğru

Aylık grafiğe logaritmik ölçekte bakınca, 2011 tepesinden gelen trend çizgisi test ediliyor; ancak henüz kırılmış değil. Çeyreklik (üç aylık) hareketi yakalayabilmek için MACD'nin ortalamalarını üç ile çarpınca, ortaya çıkan indikatör, dipte yatay bir şekilde hareket ediyor. Fiyat, son üç aydır yan yan gitmiş; yatırımcısını uyutmak için ne gerekiyorsa yapmış. Tarihi tepe 2011'de ve 6 yıl'dan fazla olmuş. Bireysel yatırımcılar içinde pes edecekler çoktan pes etmiş; diğerleri de ne yapsalar piyasadan çıkmaz zaten. Çok az kurumsal yatırımcı kalmış ve bunların stop'larının, 2017 Temmuz'u dibinde (~1200 gibi) kümelendiği yolunda rivayetler dolaşıyor.

Bence çok cazip bir görüntü!

ABD'li siyasetçilerin bizimkilerden pek bir farkı yok. Altın fiyatı hareketlendiğinde, "çok para bastık, böyle oldu", demek yerine, "finansal kara kuğuları" veya "jeopolitik gelişmeler"i gerekçe göstereceklerdir. Bahane olacak kara kuğu veya jeopolitik çalkantı da, bir şekilde bulunur.

İzlemeye devam!

8. 3-4 senede 5000-10000 usd/ons beklentim var.

beklentimin asıl sebebi çinin yuanı altına angaje edeceğini düşünmemdir. ayrıca 5-10bin usd benim kötümser senaryomdur. bitcoin gibi bir zırvalığın nerelere gittiğine bakıldığında...

Sayfa 6/1013 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •