Special Days Image
Sayfa 627/1013 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 8102 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    Tutturabilecekmiyiz bakalım, yoksa tüsmu olacağız
    hocam orta vadeden kasıt 1 yıl mıdır? yoksa 6 ay 1 yıl arası mıdır?

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-56282598

bu arada papa ırak ı ziyaret edecek.bugun başlıyor.

haber akışı nasıl gelecek bakalım.

2. düştükçe fiziki külçe almaya devam. Çekirdek çitlyerek büyük sıfırlamaya gidişi dışarıdan seyrediyorum.

Hiç beklenmedik bir anda 2021-2024 arasında herhangi bir zamanda bu reset sk sk olacak. Zamanını kesin bilmediğim için kendimi fiziki varlıklarla sağlama alıyorum. alsat trading yok artık. alyat var. Sıfırlama olmazsa da fiziki varlığım duruyor kenarda.

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Reset

3. Kalan az bir nakit para vardı.Onlari da bağladık. artık dünya yansa umurumda değil.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,370
     Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    hocam orta vadeden kasıt 1 yıl mıdır? yoksa 6 ay 1 yıl arası mıdır?

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-56282598

bu arada papa ırak ı ziyaret edecek.bugun başlıyor.

haber akışı nasıl gelecek bakalım.
    Benim orta badem 1 --2 uzun vade 4__5 yil

5. boşa geçen bir hafta oldu. varsa yoksa fiziki almak gerekli bence. ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Munchnix Yazıyı Oku
    Bir konuda düzeltme yapmak istiyorum. Tahvil fiyatları yükselmiyor, getirileri yükseliyor dolayısıyla tahvil fiyatları düşüyor. Biz tahvil getirlerini takip ediyoruz. Alternatif getirinin ya da fırsat maliyetinin yükseldiği dusuncesiyle yatırımcı elindeki tahvilleri satıyor. Fırsat maliyetini enflasyon olarak okuyabilirsiniz. FED sonsuza dek para pasıp uv tahvil getirilerini kontrol altında tutabilir ancak bu kısır döngüye sebep olacağı icin bunu ABD hukumeti araciligiyla küresel risk algısını arttırarak yapmasını daha olası görüyorum. İran, suriye, Rusya ve ukrayna müdahalelerini bu dogrultuda anlamlı buluyorum. Zorunlu genişlemenin yaratacağı varlık balonlarının daha az risk yaratması için kontrol edilebilecek balonlar yaratıldı. Bitcoin ve diğer altcoinleri bu kapsamda degerlendiriyorum. Kripto paraları aynı zamanda geleceğin para birimi olarak da görüyorum. Kontrol edilebilir balonlar olmakla beraber aynı zamanda da deney masası olduklarına inanıyorum. Mevcut paralar ya da kripto paralar ne olursa olsun dayanak varlığa endekslenmek zorunda olacaklar. Şu an sadece kontrollü olarak şişirilip söndürülecekler. Yukarıda saydığım kavram tanımları insanlar tarafından daha fazla anlaşıldıkça enflasyon beklentisinin doğru adresi olan xau üzerinde fiyatlanacağına inanıyorum.
    Şimdi asıl problem aşılama sonrası pandemi boyunca evde tıkılıp can sıkıntısından hisse bitcoin alan Amerikalıların 2 trilyon usdye yakın ertelenmis harcamaları(tasarruf) + 2 trilyon Usd yeni tesvik bakiyesinin tüketime boca edilmesi durumu. Neden Fed balonlara izin veriyor sorusunun da cevabı aslında. Paranın bir anda tüketime akmasını istemiyor. Ben hiperenflasyonu kaçınılmaz görüyorum

https://youtu.be/4GmuGlR0SwI

Biraz da gülelim !...

8. Fiziki altın alımı yapmak yazdan beri aklımdaydı ama acaba çok mu çıktı diyerek sürekli erteliyordum, daha önce hiç almadığım için merak ettiğim bazı konular var, öncelikle şu an almak için uygun zaman mı? alımları nasıl yapmalı düştükçe parça parça mı? yoksa aylık düzenli şekilde mi ? alım için en uygun ve güvenilir yerler neresidir kuyumcular mı internet siteleri mi? bir de külçe fiziki altın gramdan pahalıya geliyor, bozdururken de grama göre yüksekten mi bozduruyoruz acaba?

Sayfa 627/1013 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •