Sayfa 638/1014 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Yaklaşik bir ay oldu gr altin tasiyorum belki bir sey kazanamadim ama Hisse senedi piyasasinda hic bu kadar huzurlu olmamistim

2.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Yaklaşik bir ay oldu gr altin tasiyorum belki bir sey kazanamadim ama Hisse senedi piyasasinda hic bu kadar huzurlu olmamistim
    Ooo malum yandas trol ekubi geldi..sayisi artarak

3.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Yaklaşik bir ay oldu gr altin tasiyorum belki bir sey kazanamadim ama Hisse senedi piyasasinda hic bu kadar huzurlu olmamistim
    Ooo malum yandas trol ekubi geldi..sayisi artarak
    Simdi troller yeni hesap acip.once alakasiz sayfalara yazi yazar..muhalif bile gorunur.sonra kendilerini yemleriz ve trol oldugu cikar .. trol simdi alakasiz sayfalaravgitmis yazmis gelmis..asil hedef buralar dolar vs. Hahaha.

Ons doların gücü karşısında yine iyi dayanıyor..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Biz Tl ile aldığımız için önemi yok dolar TL paritesi nasılsa yakında sıkıntımızı azaltır,amerikadaki yatırımcılara göre çok ama çok şanslıyız.
    Ne kadar para basılırsa basılsın, finans piyasalarında %80-90 civarında kullanımı olan doların güvenli liman olduğunu unutmaman lazımdı bana kalırsa..dolar tl de bu yüzden yükseliyor zaten..
    Son düzenleme : enki; 08-03-2021 saat: 13:05.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Ons 2000 dolar üzerinde geldi. Küresel riskleri gören büyük el bunu 2500 üstünde tutsaydı, elinde yeteri kadar var zaten ve bize almak İçin fırsat vermeseydi, hatta orada ihtiyacı olanlarda satardı, sonrada istediği rakama götürebilirdi. Ama bunu yapmadı, daha pandemi zirve yaşarken 530 liradan 397 liraya getirdi. Malasef ciddi yatırımcı bu türbülansı değerlendiremedi. Gözler tekrar 530 da, ne zaman gelir bilmek zor. Şahsen bende başka bir piyasada örneğin dolar yada borsa piyasasında işlem yapanların alternatif piyasayı iyi okuması gerektiğini düşünüyorum. Sizi okuduktan sonra 1929 yılları sebep ve sonuçları daha iyi anlaşıldı. Salt olarak 15 bin dolar onsa hedef verip dünyadan kopmak asla doğru değil. Teşekkürler.
    Sn. Kızıldağ yazınızdaki büyük elin onsu 2500 ün üzerine getirme fikri ilginç geldi bana..bir şok yada tedirginlik durumunda margin call, dolara hucum vs. gibi nedenlerle daha alttan altın almak varken, neden onsu yüksekten kafasına yesin..malum ortalıkta bir sürü satıcı daha olacaktır..adamlar kağıt altınla oynuyor ve yeri geldiğinde anlık kar zar hesabı yapabiliyor..tabii bizim aynı hesabı özellikle fiziksel altın düşünüldüğünde yapmamız zor..

Ha tabii bunları olağan piyasa koşulları için yazdım..adamın(büyük el)/adamların onsu yükseltmemek için FED le işbirliği yaptığı aşikar bence..selam ve sevgiler..

Elbet bir noktada ONS enflasyonun geldiğini hatırlayacaktır..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ons doların gücü karşısında yine iyi dayanıyor..

Ne kadar para basılırsa basılsın, finans piyasalarında %80-90 civarında kullanımı olan doların güvenli liman olduğunu unutmaman lazımdı bana kalırsa..dolar tl de bu yüzden yükseliyor zaten..
    Yo sn enki düşüncelerim değişmedi.Önemli olan reel rakamlar,olay gümüşte kopar,fiziki gümüş kaçtan alınıp satılacak o önemli,fiziki gümüş fiyatları bombanın pimi))))))))Her şeyin fiyatı artacak,dünyanın dolarını basacaksın altın gümüş ucuz kalacak benim öyle bir dünyada tek aksiyonum olur,altın ve gümüş almak ,gene almak hep almak.Madem altın gümüş ucuz neden kağıt üstünde aynı altını gümüşü on kere satıyorsun derler adama.

Bu arada ilk fiziki gümüşümü almış oldum.Hakikaten 1 kiloluk gümüşün cezbedici bir etkisi var.Elinize aldığınız zaman değerli bir şeye para yatırdığınızı hissediyorsunuz.Yaren gümüşten aldım.Adamı da aradım tek kalemde geçen hafta tek bir müşteriye 90 kiloluk verdim dedi.Pek yalan söyliyen birine benzemiyordu.Dediği bizde bile fiziki talep çok.

Sayfa 638/1014 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •