Sayfa 640/1014 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Aynı mantık değil, mal alıştan kazanılırsa örn. elinizdeki malı 1-2 sene sonra alsanız sonuç daha farklı olur..
    Sn enki tabandan alıp tavandan satmak için piyasanın messi si olmak lazım.Ben sıradan bir oyuncuyum,para kazanayım,batmıyayım yeter.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın tarih boyunca gümüşle beraber hareket etmiş.Gümüş baskılanamaz,kopacak,bundan yüzde yüz eminim.Ondan dolayı göreceli olarak gümüş kadar olmasa da altın da artacak,öngörüm böyle sn enki,finansal piyasalar inanç meselesi,oyun planınızı kurarsınız beklersiniz ,ben böyle biliyorum,düşünüyorum ve uyguluyorum,herkes kendi oyun planını kendi belirleyecek elbet.
    Elbet herkesin yatırımı kendine, bizler burada yazarak birbirimize ve izleyenlere fikir vermeye çalışıyoruz sadece..

Burada bilinmeyen konu şu sanırım; Doların güvenli liman olduğunu söyleyince anlaşılmayan şey doların çok güvenilir bir para olduğu fikri..oysa durum bu değil..finansal piyasaların yayıldığı meralardan gerçek ağılına dönme hikayesi bu..finansal camia bu meralara dolar bozdurarak giriyor ve bir kaygı durumunda tekrar dolar toplayarak ağılına geri dönüyor..

Ve aynı zamanda dolar ile altın aynı ipte oynayan iki canbaz gibi..yalnız biri ipe çıktığında diğeri aşağıda bekliyor mecburen..

Elbet herkesin yatırımı kendine, bizler burada yazarak birbirimize ve izleyenlere fikir vermeye çalışıyoruz sadece..

Burada bilinmeyen konu şu sanırım; Doların güvenli liman olduğunu söyleyince anlaşılmayan şey doların çok güvenilir bir para olduğu fikri..oysa durum bu değil..finansal piyasaların yayıldığı meralardan gerçek ağılına dönme hikayesi bu..finansal camia bu meralara dolar bozdurarak giriyor ve bir kaygı durumunda tekrar dolar toplayarak ağılına geri dönüyor..

Ve aynı zamanda dolar ile altın aynı ipte oynayan iki canbaz gibi..yalnız biri ipe çıktığında diğeri bekliyor mecburen..
    Sn enki olay gümüşte kopacak.Altın gümüş rasyosu nedeniyle de altını da yanında götürecek.Gümüşü 4 yıl önceki paladyum gibi düşünün.Açın bakın 10 yıllık paladyum grafiğine dediğimi anlayacaksınız.Bu satanist globallerin finansal tezgahları dışında da işleyen bir dünya var gümüşün arz talep dinamikleri var,paladyumda talep bir arttı açın bakın ne olmuş.Yeni bir çağın arefesindeyiz bu çağ da gümüş ,platin vs çok ama çok ihtiyaç duyulacak madenler.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn enki olay gümüşte kopacak.Altın gümüş rasyosu nedeniyle de altını da yanında götürecek.Gümüşü 4 yıl önceki paladyum gibi düşünün.Açın bakın 10 yıllık paladyum grafiğine dediğimi anlayacaksınız.Bu satanist globallerin finansal tezgahları dışında da işleyen bir dünya var gümüşün arz talep dinamikleri var,paladyumda talep bir arttı açın bakın ne olmuş.Yeni bir çağın arefesindeyiz bu çağ da gümüş ,platin vs çok ama çok ihtiyaç duyulacak madenler.
    Doğrudur sn. Hkm, ancak gümüşün saklama koşulları zor..

Ve aynı zamanda dolar ile altın aynı ipte oynayan iki canbaz gibi..yalnız biri ipe çıktığında diğeri aşağıda bekliyor mecburen..
    Benzer hikaye Japon Yeninde var..yoksa kendi haline bıraksan Japonya da batık bir ülke..''hard currency'' hikayesi bunları ayakta tutan faktör..

Abd 10 yıllıklar 1.60 a dayandı..

Geçen hafta; ''Powell tahvil piyasasındaki satışların "düzensiz" olmadığını veya uzun vadeli faizlerin Fed'den müdahale getirecek kadar yükselmesine yol açma ihtimalini düşük bulduğunu belirtti. Bu açıklamaların ardından ABD Hazine tahvil getirilerindeki yükseliş tekrar güç kazandı.''

Geçen hafta FED piyasa oyuncularını ikna edemedi ve satışlar hız kazandı..tabii enflasyon yok, bunlar geçici demekle olmuyor bu işler..tahminim ikinci adım kabulleniş ve sözlü müdehale..üçüncü adım ise fiili müdehale..bence balonlar çok fazla ve Powell fazla dayanmaz..2 limit olabilir..

Yazdıklarım tavsiye içermez, bilgi amaçlıdır..

30 yıllıklarda 3 e dayandı, neredeyse geçen senenin iki katı..dolayısıyla mortgage faizleri de artıyor..ABD de ev önemli..

8. Dolar roketledi de. ons zayıf hala..

Sayfa 640/1014 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •