Sayfa 642/1014 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Altin icin Haremaltin fiyatlari uygun olabilir
    Gumus icin uygun degil : haremaltin gumus fiyati +250 tl kulce bedeli ile satiliyor buda suanki fiyat ile 6.750 gibi bir rakama geliyor
    Spot+25$ kulce bedeli ile satanlar var
    izmirdeki yaren mesela sanirim bugunku spot fiyati ile 6.500 e verir ve digerlerine nazaran cok hesapli .

Yanlis hatirlamiyorsam onlar altin konusundada yardimci olyorlar Investing fiyati 412 iken onlar 417 den satiyorlardi

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İzmir’de bir kuyumcudan fiziki altın alıyorum zaman zaman.
    Harem Altın uygulamasını açıp oradaki fiyatları uyguluyor.
    Diğer bir kuyumcu ise Kuyumcular odasının belirlediği kazık tarifeyi uyguluyor.
    Demem o ki; Bırakın farklı ili, aynı ildeki kuyumcular bile farklı fiyat uyguluyor.
    ....

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İzmir’de bir kuyumcudan fiziki altın alıyorum zaman zaman.
    Harem Altın uygulamasını açıp oradaki fiyatları uyguluyor.
    Diğer bir kuyumcu ise Kuyumcular odasının belirlediği kazık tarifeyi uyguluyor.
    Demem o ki; Bırakın farklı ili, aynı ildeki kuyumcular bile farklı fiyat uyguluyor.
    Harem altının veya başka bir markanın internetteki fiziki gram altın fiyatını uyguluyorsa yine çok pahalı. Benim alım yaptığım kuyumcu gram altın fiyatına gram başına 2-3 TL koyuyor ve fizikisini veriyor. Kuyumcunuzu değiştirin bence.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. 300'den 10 adet BTC almıştım 54300'den sattım 540binUSD kazandım......
    ...... Yok öyle şey yahu! Nasıl duruyor diye yazdım. İyi duruyormuş vesselam..

''ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Başkan Biden in 1,9 trilyon dolarlık salgın yardım paketinin enflasyona neden olacak kadar büyük olduğu konusundaki korkuları reddetti.

Yellen, MSNBC'ye verdiği röportajda, ekonominin hız kazanmasına rağmen teşvikin uygulanmasının bir sonucu olarak tüketici fiyat baskılarının artabileceği yönündeki endişelere yönelik soruya, "Bunun olabileceğini gerçekten düşünmüyorum. Zira pandemi öncesi enflasyon çok yüksek değil çok düşüktü" cevabını verdi.''

Powell da benzer bir şeyler söylemişti..O enflasyon oluşturmuyor, bu enflasyon oluşturmuyor, ne enflasyon oluşturuyor inek arabaları..

Ancak şurası kesin, öyle bazılarının iddaa ettği gibi hiperenflasyon felan oluşmayacak, en azından 1-2 sene içinde..
    Son düzenleme : enki; 09-03-2021 saat: 12:28.

Ancak birde Abd enflasyonu ile global enflasyonu birbirinden ayrı tutmak gerekebilir diye düşünüyorum..çünkü dünyada gıda, hammadde, enerji fiyatları vs. nin artmasını para arzının toptan artmasıyla bağdaştırabiliriz..malum ''hard currency'' denilen adamların parasının dünyayı tavaf etme özelliği var..bu bakımlardan biz muhtemelen Abd enflasyonundan ziyade global enflasyonu düşünmek zorundayız..yerel enflasyona hiç girmeye gerek yok zaten..

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    ...... Yok öyle şey yahu! Nasıl duruyor diye yazdım. İyi duruyormuş vesselam..
    54.300 dolardan kimse bitcoin satamaz zaten.
    Bu öyle bir psikolojik oyun ki, kimsenin eli gitmez sat tuşuna.

Psikolojik oyun dedim de, bugün 15 yaşındaki yeğenimle sohbet ettik biraz.
    CS-GO oyununda silahlara yapıştırdıkları stickerler var (sanal)
    Onlardan birkaç tane satın alıp stoklamış, çünkü değerlenecekmiş.
    Yakında sticker piyasaya verilmediğinde onları daha yüksek fiyatlardan satacaklarmış.
    Dedim "peki ya değerlenecek diye herkes şu an ihtiyacından fazlasını satın alıyorsa? piyasaya yenisi sürülmediğinde ya herkes satıcı olursa, kimse alıcı olmazsa?
    Dedi ki "aaa doğru diyosun dayı bak bunu ben düşünmemiştim"
    Dedim kaç para oynuyor bu işte?
    3-5-10 TL
    Tamam sıkıntı yok. Üç beş lira karşılığında şu an paha biçilemez tecrübeler ediniyorsun. ileride yatırım hayatında çok işine yarayacak bu tecrübeler.

Yeğeni iyi yetiştiriyoruz, daha şimdiden "greater fool theory"i falan biliyor.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

yürü lan ons boyun posun devrilsin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    ...............

Yeğeni iyi yetiştiriyoruz, daha şimdiden "greater fool theory"i falan biliyor.
    O ney abi?

Sayfa 642/1014 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •