Sayfa 663/1015 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ne şekilde kefil? Şimdiye kadar yaptığı gibi hisseleri kendisi mi satın alacak? Bunun sonu yok ki...

Madem borsa sürekli çıkacak, FED çökmesin diye hisseleri sürekli kendisi alacak, o zaman kim niye iş yapsın?

Çalışmanın bir anlamı kalmaz. FED bize baksın ömür boyu.
    FED sana neden baksın, ilk önce düşüneceği kendi halkı..işte 1.9 triyon paket ortada..devamı da sinemalarda..

Ha haklısın, çalışmanın anlamı yok, orası %1500..

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    FED sana neden baksın, ilk önce düşüneceği kendi halkı..işte 1.9 triyon paket ortada..

Ha haklısın, çalışmanın anlamı yok, orası %1500..
    Borsalar global artık. Amerikan Borsalarında hissem varsa FED bana da bakiyür. Orda hissem olmasa bile bunların bastığı paranın bir kısmı illa ki bize gelecek. Az ya da çok. O da dolaylı olarak bize yarar.

Fed 'in kefilligi bitti sn enki gelecek olası senaryo diye yazdığınız her şey 2008 den beri yaşandı.amerikan kağıtlarının tek müşterisi fed.fed faiz artırsa amerikanin 30 trilyon borcu var.aslinda ortada bir açmaz var sonu 1929 buhranı ve maalesef o buhrandan sonra yaşananlar.altin aslında artmiyacak o yetinde kalacak dolar göçünce her şey gibi altin da yeniden değerlenmeye tabi olacak.gumus ve platin ise altına göre görece çok daha fazla yol alacak

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Benim okuduğum kaynaklarda ciddi bir fiyat artışı olduğu yazıyor temel tüketim ürünlerinde Amerika'da.
    Adam için sorun değil ceplere para koyuyor, senin neyin var, ne koyabiliyorsun ceplere..hadi onu geçtim, dış dünyadaki fiyat artışları Abd den daha fazla bence..

Amerikada enflasyon olmaması olayı ise tam bir saçmalık elbet ordada hatırı sayılır bir enflasyon var

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Adam için sorun değil ceplere para koyuyor, senin neyin var, ne koyabiliyorsun ceplere..hadi onu geçtim, dış dünyadaki fiyat artışları Abd den daha fazla bence..

Geçen haber vardı bir tane. Kaliforniya limanı'na Çin'den gelen 1000 tane konteynır gemisini gösteriyordu.

Bu gemilerin boş döndüğünü de yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

ABD bu malları neye karşılık alıyor? :D Bu salaklar çok tehlikeli işler yapıyorlar.

Parayı ceplere koyuyor da parayı neye karşılık basıyor?

Borç.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Fed 'in kefilligi bitti sn enki gelecek olası senaryo diye yazdığınız her şey 2008 den beri yaşandı.amerikan kağıtlarının tek müşterisi fed.fed faiz artırsa amerikanin 30 trilyon borcu var.aslinda ortada bir açmaz var sonu 1929 buhranı ve maalesef o buhrandan sonra yaşananlar.altin aslında artmiyacak o yetinde kalacak dolar göçünce her şey gibi altin da yeniden değerlenmeye tabi olacak.gumus ve platin ise altına göre görece çok daha fazla yol alacak
    Daha önce değinmiştim, o yüzden fazla uzatmayayım..beğen yada beğenme halazırda dolar ve ABD hazine tahvilleri güvenli limandır..nokta..

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Jim Rickards da aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor.

ABD mecburen altının fiyatını 12-15bin dolar gibi bir rakama çekecek diyordu bir kaç kere izledim.

Sayfa 663/1015 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •