Sayfa 67/1014 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Yatırımlar bu 4 lü şeklinde:

IAR toptan Eski çeyrek altın + IAR toptan Külçe GÜMÜŞ 1 Kg +

+ BES ALTIN fonu (Takasbank batmama garantisi var) + Ziraat Katılım ALTIN fonu (devlet garantisi var)

NOT: Kuyumculardan değil IAR ın direk kendi dükkanlarından alırsanız en ucuza alırsınız.

BES fonlarının hepsinde Takasbank garantisi var, bu sebeple bütün emeklilik BES lerinde Altın Fonu Gönül rahatlığı ile alınabilir, batma riski ancak Takasbank batarsa olur.

Normal Banka fonlarında ise devlet garantisi yok, batma riski var, bu sebeple sadece Ziraat Katılım Altın Fonu alıyorum TEFAS tan ki Ziraat asla batmaz.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Grammı alıyorsunuz, ons'mu?

2. Manipüle edilen piyasalar ABD nin tahtı sallana kadar devam eder. ABD askeri gücünü kaybediyor. ABD nin işini ne zaman bitirir ÇİN?
    ÇİN deki gerçek beyin, yani Ezoterik Satanist Paganist yapı bence artık kılıçlarını çekti, tek dünya devleti projesi aşama aşama işletiliyor. 1 sene içinde kıpraşmalar olacak. Hiç beklenmedik bir anda her şey çok iyi DOW NASDAQ zirve yaparken ani bir haber veya olay ile trend tersine dönecek. Bunların planına göre En az 1000 devlet olması lazım dünyada. ABD ve Avrupa Birliği ilerde çökecek. Küçücük ülkelere bölünecek.

Şimdilik ALTIN GÜMÜŞ alın kış uykusuna yatın. Hiç bir habere inanıp 1 gram bile ALTIN GÜMÜŞ satmayın.

USD EUR GBP JPY vs vs gelecek olan hiperenflasyon sürecinde lahana yaprağına dönüşecek!!! Kağıt paralara fazla güvenmeyin.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Geçen sene yatırım yaptım gram altına çok önceleri altmışlığımda var. Onsunu 900 dolardan alıp 1900 dolardan vermiştim 8 yıl kadar önce. Gram altına yatırım yaparken hedefim ve beklentim şuydu. Dolar yıllık %30 artar ons altında %20 artar böylelikle 1 yılda TL bazında %50 kazanç elde etmiş olurum gram altından. Dolarda geçen seneden beri hesabım tuttu ama ons adeta olduğu yerde patinaj çekiyor. Yıllık kazancımız TL bazında %30 lar civarında. Dolar bazında 0 yani.

3. Uzun pozlardan bir kurtulsalar gidecekde bir kurtulamadılar. Viop da soyle 100 kontrat açın kısa iddaa ediyorum 10 dolar çıkar. Tersine 100 kontrat açın uzun tersine hoop geri gelir.

Dediklerim tecrube ile sabit.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yatırımlar bu 4 lü şeklinde:

IAR toptan Eski çeyrek altın + IAR toptan Külçe GÜMÜŞ 1 Kg +

+ BES ALTIN fonu (Takasbank batmama garantisi var) + Ziraat Katılım ALTIN fonu (devlet garantisi var)

NOT: Kuyumculardan değil IAR ın direk kendi dükkanlarından alırsanız en ucuza alırsınız.

BES fonlarının hepsinde Takasbank garantisi var, bu sebeple bütün emeklilik BES lerinde Altın Fonu Gönül rahatlığı ile alınabilir, batma riski ancak Takasbank batarsa olur.

Normal Banka fonlarında ise devlet garantisi yok, batma riski var, bu sebeple sadece Ziraat Katılım Altın Fonu alıyorum TEFAS tan ki Ziraat asla batmaz.
    Sayın sadecegrafik
    Ziraat katılım altın fonunda % 10 vergi kesintisi var mı?
    Teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Geçen sene yatırım yaptım gram altına çok önceleri altmışlığımda var. Onsunu 900 dolardan alıp 1900 dolardan vermiştim 8 yıl kadar önce. Gram altına yatırım yaparken hedefim ve beklentim şuydu. Dolar yıllık %30 artar ons altında %20 artar böylelikle 1 yılda TL bazında %50 kazanç elde etmiş olurum gram altından. Dolarda geçen seneden beri hesabım tuttu ama ons adeta olduğu yerde patinaj çekiyor. Yıllık kazancımız TL bazında %30 lar civarında. Dolar bazında 0 yani.
    Finansal ürünlerde dolar bazlı kaybımın yüzdesini hatırlamam bile canı fena halde sıkıyor, durumu kurtarmak için kol bacak ne varsa kestik ... hisselere bakın tam kıyım, allah terste kalanlara sabır versin.. bu ülkede kaybınız yoksa ona bile şükür edin

6.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Uzun pozlardan bir kurtulsalar gidecekde bir kurtulamadılar. Viop da soyle 100 kontrat açın kısa iddaa ediyorum 10 dolar çıkar. Tersine 100 kontrat açın uzun tersine hoop geri gelir.

Dediklerim tecrube ile sabit.
    Sorun da orda zaten. Mantıken işlem yapıyoruz... gelen tüm ekonomik veriler birbirnden berbat... cin abd ticaret savaşından sıcak savaşa dönüşme ihtimali var...iran.. bu bilgiler ışıgında poz alıyoruz ... ve sonuç comex'de 9 gün içinde -kasalarında ki toplam fiziki altın kadar- kontrat içad ediyorlar.... belli seviyeler geçilmesinde diye satış geliyor

7. Gümüş ve Platin kesinlikle Altın dan daha cazip.

8.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Finansal ürünlerde dolar bazlı kaybımın yüzdesini hatırlamam bile canı fena halde sıkıyor, durumu kurtarmak için kol bacak ne varsa kestik ... hisselere bakın tam kıyım, allah terste kalanlara sabır versin.. bu ülkede kaybınız yoksa ona bile şükür edin
    Haklısın dostum biz şükredelim yine halimize TL bazında kardayız dolar bazında ufak kayıplar ve kazançlarla düşe kalka gidiyoruz. Borsada oysaydık erimiştik resmen keza gayrimenkulde artık kaybettiriyor.

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Sorun da orda zaten. Mantıken işlem yapıyoruz... gelen tüm ekonomik veriler birbirnden berbat... cin abd ticaret savaşından sıcak savaşa dönüşme ihtimali var...iran.. bu bilgiler ışıgında poz alıyoruz ... ve sonuç comex'de 9 gün içinde -kasalarında ki toplam fiziki altın kadar- kontrat içad ediyorlar.... belli seviyeler geçilmesinde diye satış geliyor
    Bu kontrat olayı can sıkıcı. Karşılığı olmayan altını satmaları can sıkıcı. Bunu bilerek ve bilinçli yapıyorlar keza merkez bankaları Çin ve rusya başta olmak üzere deli gibi altın topluyorlar.

Çin elindeki trilyon dolarlık ABD tahvillerinin büyük bir kısmını altına çevirebilir önümüzde ki aylarda.

Sayfa 67/1014 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •