Sayfa 677/1014 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon
Arama sonucu : 8111 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    ticaret bakanlığındaki burokratların ticaretten haberi olmadıkları için bu tarz düzenleme yaparlarsa şaşırmam. Hayatlarında çorap satmamış adamlar ekonomik düzenlemeler yapıyor.
    Ne yapsın adamlar dağa oduna mı gitsinler, acil ''hard currency'' lazım memlekete..

Oldu ya, coinlerin %20 sini banka hesaplarına yatırma zorunluluğu getirseler mesela..

Coinler ''hard currency'' yerine geçer mi acaba?

3. Altın piyasası 'güvercin' Fed sürecek diyor
    Altın yatırımcıları Fed'in güvercin duruşunu korumasını beklerken, altın hafta başından beri kazançlarını koruyor. Gram altın ise dolar/TL'deki karışık seyirle küresel altın fiyatlarını takip ediyor
    Altın, yatırımcıların Fed’in güvercin duruşunu koruyacağına dair beklentileriyle hafta başından bu yana olan kazançlarını koruyor. Gram altın, Dolar/TL dalgalı bir seyir izlerken küresel altın fiyatlarındaki hareketleri takip ediyor.

Fed Başkanı Jerome Powel, ekonomik toparlanmanın enflasyona neden olacağına dair endişelere rağmen gevşek para politikası görünümünü savunmak zorunda kalabilir. Fed çeyreklik büyüme ve işsizlik rakamlarını, Federal Açık Piyasa Komitesi politika bildirisiyle beraber, çarşamba günü New York saatiyle 14:00’te yayımlayacak.

bloomberg ht nin haberidir..

4. benim güncel portföy şöyle:

%40 fiziki altın (uzun süredir sabitledim ekleme çıkarma yapmıyorum)
    %20 fiziki gümüş (sürekli 1-2 külçe ala ala devamlı ekliyorum)
    %20 fiziki platin (uzun süredir sabitledim ekleme çıkarma yapmıyorum)
    %10 IKL İş Bankası Sağlık Fonu (Son zamanlarda aldım. Akbank AFS fonundan çıkıp buna geçtim.)
    %5 USD Fiba Kiraz Hesap
    %5 PPZ Azimut Para Fonu (Günlük harcamaları buradan yapıyorum. Sürekli sabit oranda tutuyorum.)

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Size "merkez bankaları bile altın topluyor, gümüş toplayan merkez bankası hiç duymadım" dediğim günü hatırlıyorum da,
    keşke o gün sizi dinleyip ucuzdan alsaymışım.

Altınını bozmayanların vatan haini ilan edileceği günler yakındır.

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    benim güncel portföy şöyle:

%40 fiziki altın (uzun süredir sabitledim ekleme çıkarma yapmıyorum)
    %20 fiziki gümüş (sürekli 1-2 külçe ala ala devamlı ekliyorum)
    %20 fiziki platin (uzun süredir sabitledim ekleme çıkarma yapmıyorum)
    %10 IKL İş Bankası Sağlık Fonu (Son zamanlarda aldım. Akbank AFS fonundan çıkıp buna geçtim.)
    %5 USD Fiba Kiraz Hesap
    %5 PPZ Azimut Para Fonu (Günlük harcamaları buradan yapıyorum. Sürekli sabit oranda tutuyorum.)
    Ben kendime felaket tellalı diyordum bu portföy tam dünya savaşı portföyü.

Benim şu 10% fizikiyi 20% yapmanın vakti geldi galiba :D

Bir de fiziki platin nereden alıyorsunuz? Ben bulamadım pek internette satan bir yer.

6. Benim kararım subjektif. Okuduklarımdan çok etkileniyorum. Siz bana bakmayın. Portföy yönetiminde başarısızım. Beni örnek almayın.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben kendime felaket tellalı diyordum bu portföy tam dünya savaşı portföyü.

Benim şu 10% fizikiyi 20% yapmanın vakti geldi galiba :D

7. Bu kadar haber akışına rağmen pek te hareketli değil bence..

8. son bir kaç gündür sözde artıyor yada yerini koruyor görünümü yapıyor dönüyor dönüyor aynı yere geliyor ama milleti habire mallandırıyor bisteki gıcırdamaz kağnı hisseleri gibi harekletler yapıyor yoksa bizim spekler altında onsa da mı el attılar...
    bistte yabancı çıkıyor fiyatlar uçuyor her zaman derlerdi bizdeki yabancılar yerli minnaklar yabancı görünümlü yerliler diye daha önce yakalananlar olmuştu yurt dışı hesap açanlar yakalananlar vs vs yeni oyunlarıda bu heralde yabancı çıkıyor yerli alıyor at yalanı öpeyim misali zaten yerlide yabancıda aynı minnaklar gerçi bizim onsla alakası yokta neyse
    demem o ki bi ara onsdaki bu saçma hareketleri bizim minnakların taktiklerine benzettim olamaz da neyse ytd....
    yada bu üşkatçiliğin el kitabı tek de onsda oynayanlarda aynı klavuzamı bakıyorlar altında sanki birileri millete mal yediyor hissi geldi bana asla yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 677/1014 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •