Sayfa 680/1014 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    ben bugün bitcoin yatırımı yapmak için en az 50 bin dolara ihtiyaç duymuyorsam sınırlı olması hikayedir. Adam 100 lirayada coin alıyor, 1000 lirayada nerede bunun sınırı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aboo bunlar nasıl yorumlar yahu. Ben de fikir alışverişinde bulunuruz, bilen abilerden altın piyasası hakkında bi şeyler öğreniriz diye forum takip ediyorum sanıyorum.

sizin btc mtc’den önce ilkokul 3 konusu Kesirleri iyice izlemeniz lazım:

https://youtu.be/iBLOJPjMw54

Bu vesileyle başlığı takipten çıkıyorum, herkese sağlık ve mutluluklar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    ben bugün bitcoin yatırımı yapmak için en az 50 bin dolara ihtiyaç duymuyorsam sınırlı olması hikayedir. Adam 100 lirayada coin alıyor, 1000 lirayada nerede bunun sınırı.

Şmdi NFT (non-fungible token) diye bir şey çıkmış. Adam ayakkabısının fotoğrafını çekip dijital imza olarak satıyor eth blokzinciri üstünde. Tam anlatamadım kusura bakmayın, saçmasapan bir şey zaten.

Bitcoinin kendisi de aslında aynı bu şekilde tamamen saçmalık ama kolay paranın tadını alanlar tarafından 7/24 geleceğin parası olarak tanıtılıyor.

100 liralık bitcoin'i alıp kendi cüzdanına çeksen aşağı yukarı yarısını kaybedersin bir yere aktarırken yükselen fiyat ve işlem maliyetleri yüzünden.

djoz'a da katılıyorum. Şu ana kadar Amerika'nın bunu engellememiş olması ancak bunun arkasında olduğuna delil oluyor bana göre.

Belki geçici olarak izin veriyorlardır çünkü piyasadaki fazla dolarların tüketim ürünlerine emtialara falan gitmesini engelliyor o da FED'in işine geliyor.

ek yapayım: Bu kadar gömdükten sonra bir tane de övgü yazmazsam olmaz. Bitcoin'in şimdiye kadar yaptığı en güzel şey bankaları bir miktar hizaya çekmiş olması. Bu açıdan güzel bir ürün. Yani fiyatı ile ilgilenmeyecekseniz, göndereceğiniz para çok küçük değilse, bankalarla uğraşmak istemiyorsanız, maliyetleri bir nebze katlanılabilir. Maliyetleri çok geliyorsa da ltc, doge vs gibi alternatifleri var. Ne kadar daha böyle devam eder bilinmez.

3. Kripto paracılar forumlarda altın başlıklarına fena sarmış. Sadece bizde değil dünyada da böyleymiş. Sebebi ne ola ki?

4.  Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Kripto paracılar forumlarda altın başlıklarına fena sarmış. Sadece bizde değil dünyada da böyleymiş. Sebebi ne ola ki?
    Kripto paraların daha yukarı taşınabilmesi için sisteme yeni girecek paralı insanlar gerek.

Saadet zinciri diyoruz, kızıyorlar.

5. Lale devrine yetişemedik.. Ne mutlu ki Kripto devrine yetiştik...
    İçimde uyanan eski bir arzu dedi ki, işte yıllardır aradığım bu!...

https://www.youtube.com/watch?v=qTxEvb4eBHI
    "Bir bahar akşamı rastladım size
    Sevinçli bir telaş içindeydiniz
    Derinden bakınca gözlerinize
    Neden başınızı öne eğdiniz
    İçimde uyanan eski bir arzu
    Dedi ki yıllardır aradığım bu!....."

6. BIS yani tüm merkez bankalarının IMF nin ve Dünya Bankasının bağlı olduğu kuruluş BitCoin i onaylamıyor. Bank of İnternational Settlements adamı züker. Nokta. Size kripto şöyle böyle diyenlere şunu sorun, ülen dallama BIS üstünde bir güç var mı şu finans dünyasında. Aha adamlar kendi sitelerinde 1 ay önce yayınlamışlar.

BitCoin ciler BIS i mi züker? Yoksa BIS mi BitCoin cileri züker? Hodri meydan.

İngilizcesi olan okusun. Ben ilkokul mezunu olarak şu sonucu çıkardım. Bu BIS bir süre BitCoin i öper.

Sizde okuyun forumdaşlar. Yorumlarınızı yazın. Sizin İngilizceniz benden daha iyidir. Altta yorumlarınızı rica ediyorum. Yanlış düşünüyorsam bu BitCoin işine biz de gireriz. Ama ben şu anda %100 negatifim.

https://www.bis.org/speeches/sp210127.pdf

Remarks by Agustín Carstens1
    General Manager, Bank for International Settlements

Conclusion:

Let me conclude. Sound money is central to our market economy, and it is central banks that are uniquely placed to provide this. If digital currencies are needed, central banks should be the ones to issue them.

Finansal piyasaların sahipleri ne derse ne zaman derlerse o olur onların istediği zaman olur.gelen sinyaller bitcoinin geleceği olmadığı şeklinde.zaten tüm dünyada kendilerinin yönetmedikleri bir sisteme asla izin vermezler.ben bu bitcoin işini yarın kendi yönetimlerinde olacak ortak digital paraya geçiş için bir basamak olarak goruyorum.

Sayfa 680/1014 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •