Sayfa 747/1014 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    neden işlenmiş alıyorlar. ??

işlenmişe para vermek ayrı aptallık değl mi . alacaksan alırsın kilo hesabı
    Nedeni su ki adamlar gumusun onsunun ilerleyen yillarda cok yukselecegini dusunuyor. Diyelim ki ons fiyati onlarin hedefledigi 1000 dolara ulasti. 1 kg gumusu satmak amaci ile musteri bulmanin zor olacagini ve bu nedenle kocuk coinler almanin mantikli olacagini tavsiye edenleri okumustum. Bu nedenle olsa gerek bircogu coin olarak satin aliyor.

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Nedeni su ki adamlar gumusun onsunun ilerleyen yillarda cok yukselecegini dusunuyor. Diyelim ki ons fiyati onlarin hedefledigi 1000 dolara ulasti. 1 kg gumusu satmak amaci ile musteri bulmanin zor olacagini ve bu nedenle kocuk coinler almanin mantikli olacagini tavsiye edenleri okumustum. Bu nedenle olsa gerek bircogu coin olarak satin aliyor.
    yani 7 ton gümüş alacaksın bunu gram gram satmaya çalışacaksın. hedefine gelirse o da.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. 7 ton nerden cikti.. Ordaki alicilarin cogu yaklasik 50 kg'ya kadar gumus alan kisiler. 7 ton alacak kadar zenginin forumlarda ne isi var.. Bana pek inandirici gelmiyor..

Patrick Bateman'in paylasimini reddite bende gordum ama gercekse bile o kadar alim yapan cok ama cok az kisidir.

4.  Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    7 ton nerden cikti.. Ordaki alicilarin cogu yaklasik 50 kg'ya kadar gumus alan kisiler. 7 ton alacak kadar zenginin forumlarda ne isi var.. Bana pek inandirici gelmiyor..
    Şu an rekor 3 ton sanırım, yukarıda paylaştım

Bence 10 kilo civarı ideal gümüş için ama herkesin bütçesi farklı tabi. Heryerimden para fışkırsa bile ben de 50 kilonun üstüne çıkmam kolay kolay.

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku

Yer kabuğunda kolay bulunan metalden kıtlık falan olmaz bu kadar basit bir olayı göz ardı edip akıl almaz komplo hikayeleriyle millete külçe külçe endüstriyel metal sattılar.
    Dediğiniz doğru. Endüstriyel metal.
    Lakin bunda bir sakınca göremedim şahsen.
    Amaç yatırım değil mi? İnsanlar isterse demir, bakır, alüminyum depolar.

Ben birkaç yıl toptan bilgisayar ticareti yaptım. (kurumsal firmalardan, bankalardan çıkma, ikinci el)
    İşi kapattıktan sonra hurdacıya kilo kilo bozuk RAM, dağ gibi bozuk anakart, ve bozuk harddisk sattım. Kamyon dolusu boş sac bilgisayar kasası sattım.

İşim gereği, endüstriyel metaller bana altından ve dövizden çok da farklı gelmiyor.
    Endüstriyel metal isterse teneke sac olsun, tiko paradır. Evinizi arabanızı bile satamadığınız ortamda endüstriyel metalleri şıp diye satarsınız.
    Çalışan bilgisayarı insanlara satana kadar göbeğiniz çatlar , ama içerdiği altından ve endüstriyel metallerden ötürü bilgisayar hurdasını güncel fiyattan döviz gibi tak diye satarsınız. Fiyatı bellidir, alıcısı hazırdır.

Bu yüzden ben gümüş veya başka herhangi bir metale yatırımda (depolama sorunu hariç) bir anormallik görmüyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Arkadaşlar ben sizi tam anlamadım,asıl yaygın olarak para olarak kullanılan gümüştü.Amerikada ,osmanlıda falan gümüş zaten altından daha yaygın olarak para olarak kullanılırdı.Endüstriyel kullanımı daha sonra ön plana çıktı.Ona bakarsanız minimalde olsa altının da endustriyel kullanımı var.Ak akça kara gün için dedikleri akçe benim bildiğim gümüştü.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben sizi tam anlamadım,asıl yaygın olarak para olarak kullanılan gümüştü.Amerikada ,osmanlıda falan gümüş zaten altından daha yaygın olarak para olarak kullanılırdı.Endüstriyel kullanımı daha sonra ön plana çıktı.Ona bakarsanız minimalde olsa altının da endustriyel kullanımı var.Ak akça kara gün için dedikleri akçe benim bildiğim gümüştü.
    Altının endüstriyel kullanımı aslında o kadar da minimal değil. Değer saklama ve mücevher olarak kullanım talebi aşırı fazla olduğu için endüstri tarafı küçükmüş gibi görünüyor. Altının yaptığı işi yapacak başka metal yok dünyada. Hem iletkenliği çok yüksek, hem de paslanmıyor okside olmuyor. Ne bakır, ne gümüş bu özelliklere sahip. Şarj aletleri, işlemci pinleri, ram/gpu soketleri pinleri hep altın kaplama.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru. Endüstriyel metal.
    Lakin bunda bir sakınca göremedim şahsen.
    ...

Bu yüzden ben gümüş veya başka herhangi bir metale yatırımda (depolama sorunu hariç) bir anormallik görmüyorum.
    Altın stoklamak ile su, arsa, bakliyat, tuvalet kağıdı vs dayanıklı tüketim malzemeleri stoklamak arasında bir fark yok. Birebir aynı şey. Altın ile crypto arasındaki fark tam da bu. Altın emtiadır, bitcoin her ne kadar Amerikalılar emtia olarak adlandırsa bile emtia falan değildir. Dolar gibi karşlığı olmayan bir başka "currency" sadece.

Sayfa 747/1014 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •