Sayfa 755/1014 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Ben en çok bunu beğendim. DogeCoin. Köpekler için çıkarılmış. Çok kullanışlı. Havlayarak yem alabiliyorlar. Sınırsız basılabiliyor. Böylece doğa kazanacak ve hiçbir köpek açlıktan ölmeyecek.

https://dogecoin.com/

Alıntı Originally Posted by berkdemiraki Yazıyı Oku
    Size bu konu üzerine biraz daha araştırıp daha doğru bilgiye ulaşmanızı tavsiye ediyorum.
    Her coin sınırlı arza sahip değil. Bazı coinler sınırlı arza sahip buna örnek vermek gerekirse Bitcoin 21 milyon arza sahip.
    Ancak Ethereum ise sınırsız arza sahip bu durum böyle olsada arz gittikçe azalacak şekilde bir ETH 2.0 projesi gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Diğer coinlerde de arzı sınırlı ve sınırsız olanlar vardır. Zırt pırt çıkarılan coinlere bakmak yerine o coinlerin işlevsel olması durumunda neler yapabileceğini araştırmanızı öneririm. Örnek olarak Chiliz bir fikirle ortaya çıktı. White Paper'ını, çalıştığı şirketleri, sponsorluklarını ve şuan nasıl kullanıldığını araştırmanızı öneririm.
    Ha siz gider illa ben cukcoin çıkmış bunu alcam diyorsanız burda sonra illüyozn felan dersiniz.
    Lütfen piyasası büyük bir hacime ulaşmış birimler hakkında konuşurken daha mantıklı konuşalım ki durum komik duruma düşmesin...

2. Bir de bunu ilginç buldum. Mafia.Network.Coin. Tinerciler, Mafya ve Uyuşturucu ticareti için üretilmiş. Listede 2400 üncü sırada.

https://www.coingecko.com/en/coins/mafia-network

Alıntı Originally Posted by berkdemiraki Yazıyı Oku
    Size bu konu üzerine biraz daha araştırıp daha doğru bilgiye ulaşmanızı tavsiye ediyorum.
    Her coin sınırlı arza sahip değil. Bazı coinler sınırlı arza sahip buna örnek vermek gerekirse Bitcoin 21 milyon arza sahip.
    Ancak Ethereum ise sınırsız arza sahip bu durum böyle olsada arz gittikçe azalacak şekilde bir ETH 2.0 projesi gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Diğer coinlerde de arzı sınırlı ve sınırsız olanlar vardır. Zırt pırt çıkarılan coinlere bakmak yerine o coinlerin işlevsel olması durumunda neler yapabileceğini araştırmanızı öneririm. Örnek olarak Chiliz bir fikirle ortaya çıktı. White Paper'ını, çalıştığı şirketleri, sponsorluklarını ve şuan nasıl kullanıldığını araştırmanızı öneririm.
    Ha siz gider illa ben cukcoin çıkmış bunu alcam diyorsanız burda sonra illüyozn felan dersiniz.
    Lütfen piyasası büyük bir hacime ulaşmış birimler hakkında konuşurken daha mantıklı konuşalım ki durum komik duruma düşmesin...

3. Bu coin işi tamamen palavra bir deney. Ha daha da artar mı? artabilir. ama tamamen palavra. belki bitcoin 100bin de olablir, 1 milyon da olabilir, sıfır da olabilir. ortada fiyatlama yok. arz talep dengesi yok. 3-5 tane işi yürüten büyük firma var. çoğunluk zaten Çin ve HongKong da. onlar dükkanı kapatıyorum dese tam bir fiyasko olur.

deneyin amacı insanları gerçek dijital para olan IMFCOIN veya SDRCOIN çıkmadan önce dijital paraya hazırlayıp ısındırmak.

IMF kendi parasını bu yıl içinde SDRCOIN olarak pilotta başlatıyor. O çıktığı zaman Bitcoin in gerçek dayanma gücünü görebiliriz.

IMFCOIN veya SDRCOIN çıkana kadar deney içinde her değerleme mübahtır. Risk almak isteyen o zamana kadar alsın satsın para kazansın. Ama kalıcı uzun vadeli para yatırıp uzun vadeli düşünenler dikkatli olsun.

Çünkü SATOSHI diye bir adam yok. Kendisi normalde çıkmış olsa ve tek bir şahıs olmuş olsa şu anda elindeki bitcoinlerin değeri ile dünyanın en zengin adamı oluyor.

Peki kim bu Satoshi ve geri zekalı mı şu anda dünyanın en zengini olmak varken kendini açıklamıyor?

Satoshi sadece tek bir şahıs mı yoksa Satoshi aslında IMF nin kendisi mi? B şıkkı. Satoshi aslında IMF. Deney yapıp sonucu gözlemlediler. Zamanı gelince de deneyi sıfırlayacaklar. IMF deneyi ne zaman sonlandıracak? Canları ne zaman isterse.

SDRCoin veya IMFCoin çıkana kadar Bitcoin ve diğer kripto paraların rüzgarı devam eder. O güne kadar eğlenin.

4. çeşitli sebeplerle altın başlığında artık yazmak istemiyorum ama madem bitcoin konusundaki ısrarlı cehalet bitecek gibi değil, bitcoin 101'e devam edelim:

1. bitcoin'in arzı sınırlıdır.
    2. başka bir ktiptoparanın çıkması bitcoin'in arzını değiştirmez.
    3. Doge, moge, çoge, zoge diye milyon farklı sayıda kriptoparanın piyasaya çıkması da bitcoin'in arzını değiştirmez.
    4. bir kriptoparanın sınırsız sayıda arzının olması da bitcoin'in arzını değiştirmez.

tekrar yazalım: bitcoin'in arzı sınırlıdır ve bu sınır 21 milyon adettir. bunun dışındaki her bilgi yanlıştır.

5.  Alıntı Originally Posted by berkdemiraki Yazıyı Oku
    Bitcoin'in arzı sınırlı olmasına OK diyelim, aynı özelliklere sahip aynı görevi gören envai çeşit fork var. Her önüne gelen kopyala yapıştırı çakıp piyasaya sürüyor. Bunların hepsi bitcoin ile aynı fonksiyonu gösterebiliyorsa arzın sınırlı olmasının ne anlamı var?

Altının sahip olduğu fiziksel özellikler sadece altına özel olduğu için altın değerli bir maden. Bitcoinin sahip olduğu tüm özellikleri bütün kopyaları taşıyor. O zaman ne anlamı kaldı 21 milyon tane olmasının?

Arkadaşlar genel algı oyununa düşmeyin.Altın bitcoin karşılaştırması anlamsızdır.Altın başka olay bitcoin başka olay.

7. Bitcoin is a Giant Ponzi Scheme

https://medium.com/surviving-tomorro...e-ae4263008220

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    çeşitli sebeplerle altın başlığında artık yazmak istemiyorum ama madem bitcoin konusundaki ısrarlı cehalet bitecek gibi değil, bitcoin 101'e devam edelim:

1. bitcoin'in arzı sınırlıdır.
    2. başka bir ktiptoparanın çıkması bitcoin'in arzını değiştirmez.
    3. Doge, moge, çoge, zoge diye milyon farklı sayıda kriptoparanın piyasaya çıkması da bitcoin'in arzını değiştirmez.
    4. bir kriptoparanın sınırsız sayıda arzının olması da bitcoin'in arzını değiştirmez.

tekrar yazalım: bitcoin'in arzı sınırlıdır ve bu sınır 21 milyon adettir. bunun dışındaki her bilgi yanlıştır.

yahu papağan gibi devir olmuş bilmem kaç hala altın bir emtiadır dan başka bir sav yok. zaten altın bir emtia değildir diyen yok ki.

gümüş veya alüminyum da bir metaldir. kendine has yapıları vardır.

uzaydan bir element bulunur belki ilerde altından çok daha iletken altına göre çok daha değerli olabilir.

ama ozamanda altına altın diyecez değilmi. evet

burda sanki altına altın değildir diye muamele yaparmış gibi niye karşılık veriyorsunuz ?

btc ayrı bir dünya .. dünya ile marsı kıyaslıyorsunuz farkında değilsiniz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 755/1014 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •