Sayfa 757/1015 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 8118 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu adamlar pandemi ve iklim değişikliği süreci ile hayal ettikleri tek dünya devletine doğru tüm dünyayı adım adım yaklaştırıyorlar.
    "A Great Step Forward" - EU Praises Yellen's Global Minimum Tax, Says Deal Could Come Later This Year

Baksana gözleri dönmüş bu manyakların dünyadaki bütün devletlere minimum vergi dayatıyorlar. Belli bir oranın altında vergi alıp bizi zora sokmayın diyorlar.

Manyak bunlar kafayı yemişler. İnsanlara nefes alabilecekleri en ufak bir köşe bırakmayacaklar dünya üzerinde. Kendi ülkeni beğenmeyip kaçmak istesen bile gittiğin her yerde bunların dayattığı minimum vergiye tabi olacaksın.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    "A Great Step Forward" - EU Praises Yellen's Global Minimum Tax, Says Deal Could Come Later This Year

Baksana gözleri dönmüş bu manyakların dünyadaki bütün devletlere minimum vergi dayatıyorlar. Belli bir oranın altında vergi alıp bizi zora sokmayın diyorlar.

Manyak bunlar kafayı yemişler. İnsanlara nefes alabilecekleri en ufak bir köşe bırakmayacaklar dünya üzerinde. Kendi ülkeni beğenmeyip kaçmak istesen bile gittiğin her yerde bunların dayattığı minimum vergiye tabi olacaksın.
    E o vergi zaten var.İsteyen IATA nedir ne işe yarar her uçağa binen neden IATA ya dünyanın her yerinde haraç vermek zorundadır,araştırabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla ben hemen hemen yüzde 80 altın gümüş ve platindeyim.Borsaya ben de kelepir değerlerden her zaman girerim.Hele beklediğim çöküş bir gelsin borsadan baya kağıt alırım.Ama şu ara en çok altın gümüş alırım.Hele bir çarşı karışsın sonrasına o zaman bakarız.
    Walla çöküş olsa bile çok hızlı toparlanıyor borsalar bankaların bastığı likiditeden dolayı. Borsa çöktükten sonra 1930'lardaki gibi yine yıllarca dipte kalır mı bilmem ama benim yıllardır gözlediğim çöktükten sonra çok kısa süre içinde toparlanıyor.

5-10% civarı bir parayı borsalarda tutmanın uzun vadede bence bir kaybı olmaz borsada beklenen çöküş yaşansa bile. Fazlasını riske edemem.

Yıllardır çöktü çökecek diye bekledim bekledim, FED izin vermiyor çökmesine. Çökse ne olacak ertesi yıla kalmadan yeni zirveyi görüyor :D

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    E o vergi zaten var.İsteyen IATA nedir ne işe yarar her uçağa binen neden IATA ya dünyanın her yerinde haraç vermek zorundadır,araştırabilir.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Intern...rt_Association

Bir göz gezdirdim ama benim linkini attığım makalede bahsedilen hükümetlerin uygulamasını istedikleri minimum vergi oranı ile alakasını çözemedim.

Makalede bahsedilen olay şu:

"A bevy of European officials have praised Yellen's call for nations to work together to set a new tax floor, a call that was made during a speech to the Chicago Council on Global Affairs yesterday."

Dünyada gelir vergisi almayan ülkeler var. Bunlara çatmaya hazırlanıyorlar benim anladığım. 15 tanesini şurada listelemişler:

https://offshorecitizen.net/tax/15-c...come-tax-2021/

1. Brunei
    2. Bermuda
    3. Cayman Island
    4. British Virgin Islands (BVI)
    5. Bahamas
    6. Anguilla
    7. Turks and Caicos
    8. Nevis and St Kitts
    9. Monaco
    10. United Arab Emirates (UAE)
    11. Saudi Arabia
    12. Oman
    13. Qatar
    14. Bahrain
    15. Kuwait
    Bunlar personal income tax almayan ülkeler ama başka vergiler olabiliyor. Hepsi ideal değil. Zaten göze çarpmıştır listede mimli olan, zenginlerin varlıklarını kaçırdıkları ülkeler. Cayman, St Kitts, Virgin Adaları...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    O düğme vergisiz olmaz.Vergi getirildiği anda bıtcoin zaten sisteme dahil edilmiş demektir.Bağımsızlığı kalmaz.
    hocam webmaster forumlarındaki ödemeler artık neredeyse tamamen btc ile yapılıyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6. Anında USS $ ye çevriliyor. Adam fiyatı BTC üzerinden şu kadar BTC demiyor ki. Şu kadar usd $ diyor, sen ödemeni o kadar dolarlık BTC ile bozdurarak yine doları baz dolar bazında ödüyorsun. Adam BTC ni anında dolara bozdurup öyle kabul ediyor arka tarafta.

BTC dolar bazlı bir ödeme aracıdır. Dolardan bağımsız sadece BTC adedi ile fiyatlanan bir ürün görürsen gönder bakalım.

Misal gümüş alacaksan Bitcoin ile ödeme yapıyorsun ama fiyatlama dolar bazında. Bitcoin o anda kaç ise senden o kadar Bitcoini istiyor anında arka tarafta onu dolara çevirtip kendi hesabına dolar yatırtıyor.

https://sdbullion.com/1-oz-silver-rounds-new

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hocam webmaster forumlarındaki ödemeler artık neredeyse tamamen btc ile yapılıyor.

hocam sen herhangi bir para birimi ile btc alabiliyormusun?

tek soru

evet

sattığında karışığında devlet garantisi olan herhangi bir para birimi eline geçiyormu..

ee evet

zaten sisteme dahil olmuş birşeyi nasıl dışlayıp yada yok edebiliyorsunuz ben bunu birtürlü anlamıyorum. veya sistem kabul etmez devletler kabul etmez diyorsunuz.

yani btc kara borsada satılan birşey değilki.

altını sattığında sana sadece gümüş mü veriyorlar ??? karşılık olrak.

bunu ha bir alış veriş sitesinde düğme olarak koymuşsun ha alım satım karşılığı para olan birşeye dönüştürmüşsün ne fark var
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Altın ve Gümüş para değil, bunlar emtia. Arz talebe göre fiyatı Fiat paraya göre belirleniyor.

Bitcoin para değil. Az önce ispatladık. Bitcoin emtia da değil. Çünkü fiziki değil. Peki Bitcoin ne o zaman? Sınıflandır bakalım. Bitcoini neye göre değerleyeceğiz?

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hocam sen herhangi bir para birimi ile btc alabiliyormusun?

tek soru

evet

sattığında karışığında devlet garantisi olan herhangi bir para birimi eline geçiyormu..

ee evet

zaten sisteme dahil olmuş birşeyi nasıl dışlayıp yada yok edebiliyorsunuz ben bunu birtürlü anlamıyorum. veya sistem kabul etmez devletler kabul etmez diyorsunuz.

yani btc kara borsada satılan birşey değilki.

altını sattığında sana sadece gümüş mü veriyorlar ??? karşılık olrak.

Sayfa 757/1015 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •