Sayfa 809/1014 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon
Arama sonucu : 8109 madde; 6,465 - 6,472 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Cenk koray ın bir tv programı vardı,pazarları yayınlanırdı,arada seyircilerle ufak oyunlar oynardı.Bir pazar iki genç var mı yarışacak dedi.İki gönüllü çıktı ,cenk koray sandalyelere oturacaksınız gözlerinizi bağlıyacağız ağzınıza da uzun tahta kaşıklar vereceğiz bu kaşıklarla birbirinizin kafasına vurmaya çalışacaksınız kim daha çok vurursa o kazanır.Gençler oturdu gözler bağlandı ağızlara tahta kaşıklar verildi,bir yardımcısı cenk koraya koşa koşa bir kepçe getirdi.Gençler debeleniyor karşıya tahta kaşıkla vurayım diye,cenk koray bir onun kafaya vuruyor bir diğerinin,kafaya darbeyi yiyen karşıdaki vurdu sanıyor daha bir debeleniyor gayretleniyor karşısındakinin canını acıtayım ben de vurayım diye,tahta kaşıklarla tek isabet yok tüm dayağı cenk koray attı.Sonra gözler açıldı cenk koray birini galip ilan etti millet hem alkışlıyor hem de gülmekten yere yatıyor.Birileri de biz birbirimize düşman oldukça yerlere yatıyor da ne yapacaksın.
    Çok güzel...paylaştığınız için teşekkür ederim. Puan verecektim ama sistem izin vermedi, daha önce başka bir yazınıza vermişim sanırım.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Zaten enflasyon 2 nin (yıllardır hedefleri) üzerine çıksada rahatsız edici bir enflasyon olmadıkça müdahale etmiyeceğiz demişlerdi daha önce..bence müdehale etmeleri söz konusu değil, çünkü bu kadar borç ancak enflasyonla eriyebilir..yoksa sorun büyük..
    Gundlach, Amerika'nın "Finanse Edilmeyen Yükümlülüklerinin" Ulusal Borçlarının 5 Katından Fazla , 163 Trilyon Dolar Olduğu Konusunda Uyarıyor

DoubleLine'dan Jeffrey Gundlach geçen ay Fed'in blöfünü aradı ve bir röportaj sırasında yatırımcılara merkez bankasının enflasyonun "geçici" etkisinin yalnızca "tahmin" ettiğinden şüphelendiğini söyledi.

O zamandan beri, artan sayıda yatırımcı Gundlach ile aynı fikirde olurken , ABD ekonomisinde enflasyonist baskıların arttığına dair daha fazla işaret aldık .
    .
    .
    Gundlach, tüm yerel, eyalet ve federal borçlar birleştirildiğinde ABD vatandaşlarını tehlikeye atan ,163 trilyon dolar finanse edilmemiş borç var. Bu 28 trilyon dolarlık ulusal borcun 5 katından fazla.
    .
    Bu kesintisiz teşvik programlarının finanse edilmesinde bir gereklilik olarak yeniden büyüdüğünü ve dolayısıyla ABD hükümetinin şu anda 28 trilyon doların üzerinde borcu olduğunu görebiliyoruz. ABD hükümeti, federal eyalet ve yerel düzeyde bir araya getirdiğinizde, 163 trilyon dolarlık fonsuz pasiflere sahiptir, bu fonsuz pasif miktarı mevcut toplam ekonomik çıktımızın% 775'idir, "

Gundlach, bunu ödemek istiyorsak, 77 buçuk yıl boyunca ekonomimizin% 10'unu koymak ve negatif ekonomik büyümeye sahip olmak zorunda kalacağını gözlemledi. Diğer bir deyişle, ABD’nin borcunu ödeyebilmesinin mümkün bir yolu yok. Bunun yerine, ABD'nin sürekli olarak yeniden finanse etmekten başka seçeneği yok.
    .
    .
    https://www.zerohedge.com/economics/...-national-debt
    Sadece sesli düşünüyorum ! Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

3. $1830 bam bam bam

500 e bişey kalmadı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Elon Musk çakalı elindeki kriptoları boşaltmış galiba... "Bitcoin vb coinlerde ihtiyatlı davranın" falan demiş... Altın ve gümüşteki hareket bundan galiba.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...arisi-41805860

Daha önce de yazdığım ons altında 2050-2100 arasına bir tur daha beklentim hala devam ediyor. Ama bunun üstünde artık zor. Daha üzeri için küreselci baronların spekülatörü Elon musk nasıl bir pozisyon alacak ona göre şekillenecek. Tekrar kriptoya girerse altında 2100 üzeri zor
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6. Onsun yükselmesi çok önemli bizim için. Çünkü asıl reel kazanç odur, yoksa dolar yarın 2 katına çıksın evden arabaya marketten berberine kadar herşey en az 2 katı zamlanır. Ama ons sayesinde gr yükselirse alım gücümüz artar. O yüzden son 1 haftadır dolar yatay, ons %4,5 civarı yükseldigi için bizde % 4,5 zenginiz geçen haftaya göre.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    Onsun yükselmesi çok önemli bizim için. Çünkü asıl reel kazanç odur, yoksa dolar yarın 2 katına çıksın evden arabaya marketten berberine kadar herşey en az 2 katı zamlanır. Ama ons sayesinde gr yükselirse alım gücümüz artar. O yüzden son 1 haftadır dolar yatay, ons %4,5 civarı yükseldigi için bizde % 4,5 zenginiz geçen haftaya göre.

Aynen katılıyorum 2 yıl önce son 40 yılda Türkiye'deki enflasyonu yenebilen tek yatırım aracının altın olduğunu hesaplamıştım ve hatta kar da ettiriyor. Hatta hesaplamayı bu topicte de yazmıştım 2 yıl önce...

Ama Kripto çıktığından bu yana yakın ve orta vadede gelecekten umutlu olsam da çok uzun vadede altın konusunda biraz ümitsizim.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum 2 yıl önce son 40 yılda Türkiye'deki enflasyonu yenebilen tek yatırım aracının altın olduğunu hesaplamıştım ve hatta kar da ettiriyor. Hatta hesaplamayı bu topicte de yazmıştım 2 yıl önce...

Ama Kripto çıktığından bu yana yakın ve orta vadede gelecekten umutlu olsam da çok uzun vadede altın konusunda biraz ümitsizim.
    Kriptolar uzaktan hoş görünebilir ama onu birde paralarını kaptıran binlerce insandan dinlemek lazım. Yarın öbürgün binance gibi şimdilerde güvenilir birkaç global kripto borsalarının da hacklendik, şifreler uçtu battık demeyecegi ne malum. Devletler ben o borsalara güvence oluyorum demedikçe hepsi güvenilmez benim gözümde.170 senelik lehman brothersın battıgı yerde binance paribu kim. Bilmiyorum işin içindekilere çok cahilce yorumlar gibi gelebilir ama çocuguna bırakamayacagın yatırıma yatırım demem ben. Ev arsa altın saglam hisse senedi ok, gerisi kumar. Vob forex varant gibi yarın sıfırlama ihtimali var.

Sayfa 809/1014 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819859909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •