Sayfa 822/1016 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon
Arama sonucu : 8126 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Şu ortamda altın satmak bana saçma geliyor. Satıp ne alacaksın? Dolar zaten altını yükselten şey yani çok bir farkı yok, borsalar desen zirvelerde daha gidebilir ama uygun alım yerleri degil (risk büyük yani), faizler yetersiz( enflasyona göre), coinleri zaten geç( akıllı adam işi degil), yatırım için ev, dükkan vs desen ondada fiyatlar yüksek. İyi yerde uygun arsa zaten piyangodur ve kapan kapmış her yeri. Bakınca yine en uygunu altın gibi, en azından ons zirvelerinde degil ve yükselmeye müsait. Bence satmak degil mümkünse toplamaya devam etmek lazım.
    Geçen 2 hafta önce dolar ve onsta yükseliş olabilecegini ve altına ilave yapacagımı yazmıştım. O aldıklarım bile şuan gr başına 30 tl karda.( 472 idi o zaman).
    Birde ons max uzun vade grafigine bakınca 10 sene önceki 1700-1800 dolar zirve seviyelerinin üzerine çıkmış,düşmüş, debelenmiş (son 8 aydırki işkence dönemi) ve şuan itibariyle üzerinde tutunmuş görünüyor. Bu bölgeleri biraz yani atıyorum 2000 dolar üzerine geçmesi durumunda çıkışı hızlanacaktır. 2007 civarlarındada bugünün kopyası bir görüntü var. Sonuç itibariyle altın sabır işidir, zengin etmez ama üzecegini de hiç sanmıyorum birkaç yıl en azından. İşkence dönemi bitti bence.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kelepir bir yatırım yapmayı beklerken Altın da park etmek doğru bir tercih. Kelepir yatırım fırsatı olunca altını bozup kelepiri alırsın. Kelepir yatırım iyi fiyatlanırsa kar edip satıp tekrar fiziki altın alırsın, bir sonraki kelepir yatırımı beklersin. Altın bir park etme aracıdır.

Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    Şu ortamda altın satmak bana saçma geliyor. Satıp ne alacaksın? Dolar zaten altını yükselten şey yani çok bir farkı yok, borsalar desen zirvelerde daha gidebilir ama uygun alım yerleri degil (risk büyük yani), faizler yetersiz( enflasyona göre), coinleri zaten geç( akıllı adam işi degil), yatırım için ev, dükkan vs desen ondada fiyatlar yüksek. İyi yerde uygun arsa zaten piyangodur ve kapan kapmış her yeri. Bakınca yine en uygunu altın gibi, en azından ons zirvelerinde degil ve yükselmeye müsait. Bence satmak degil mümkünse toplamaya devam etmek lazım.
    Geçen 2 hafta önce dolar ve onsta yükseliş olabilecegini ve altına ilave yapacagımı yazmıştım. O aldıklarım bile şuan gr başına 30 tl karda.( 472 idi o zaman).
    Birde ons max uzun vade grafigine bakınca 10 sene önceki 1700-1800 dolar zirve seviyelerinin üzerine çıkmış,düşmüş, debelenmiş (son 8 aydırki işkence dönemi) ve şuan itibariyle üzerinde tutunmuş görünüyor. Bu bölgeleri biraz yani atıyorum 2000 dolar üzerine geçmesi durumunda çıkışı hızlanacaktır. 2007 civarlarındada bugünün kopyası bir görüntü var. Sonuç itibariyle altın sabır işidir, zengin etmez ama üzecegini de hiç sanmıyorum birkaç yıl en azından. İşkence dönemi bitti bence.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Kelepir bir yatırım yapmayı beklerken Altın da park etmek doğru bir tercih. Kelepir yatırım fırsatı olunca altını bozup kelepiri alırsın. Kelepir yatırım iyi fiyatlanırsa kar edip satıp tekrar fiziki altın alırsın, bir sonraki kelepir yatırımı beklersin. Altın bir park etme aracıdır.
    'İf you cant do smth smart, do smth right.' demiş gavur ataları. Şuan altın gümüş gibi yapay baskılanmış ve geride kalmış seçeneklerin dışındakilerin çok zekice olmadıgını, ortam oluşana kadar da dogru olanı yapmak gerektigini düşünüyorum kendi adıma.

4.  Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    'İf you cant do smth smart, do smth right.' demiş gavur ataları. Şuan altın gümüş gibi yapay baskılanmış ve geride kalmış seçeneklerin dışındakilerin çok zekice olmadıgını, ortam oluşana kadar da dogru olanı yapmak gerektigini düşünüyorum kendi adıma.

Türk esnafı da şöyle der:

"Malı alırken kazanacaksın yiğenim."

5. Gümüş grafik uzun vadeli bakışla

6. Kripto paralarda ciddi bir satış dalgası olabilir. Ciddi bir haber. DOJ FBI CIA girecek işin içine.

https://www.elliptic.co/blog/ellipti...omware-victims

7. Btc grafigine baktım da yine 48 binlere inmiş. Bu sefer o destegi kırıp 40 bin yada daha da aşagılara gidecek diye bir tahmin yapayım bakalım. Son bir aydır 4 yada 5 kere indi çıktı oradan, bu sefer göçebilir gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Binance daha önce hacklendi. Kasayı zor toparladılar. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Sadece coin de değildi çalınan. İşlem yapanların pasaport scanleri, selfileri falan hep gitti dark markette satıldı.

Bu işlere kalkışanlar bunları göze alıyordur umarım.
    Btctürk'ten kesif kokular gelmeye başladı. (ben de müşterilerinden biri(ydim).)

https://twitter.com/tufanpoyrazz/sta...10641453965312

https://twitter.com/tufanpoyrazz/sta...46767800684548

Sayfa 822/1016 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •