Sayfa 908/1013 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon
Arama sonucu : 8097 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Başlık pandomim zamanı ne kadar revaçta ise şimdi bir o kadar demode olmuş sanırım

2. fed faiz artırdı...

eee

hala o para orada duruyor ...

parayı kulanana maliyeti artıyor...

zaten genel bir enflasyon var ,onun üzerine bir de paranın maliyeti arttı...

altın fiyatına basan ,karşısında uzun pozidyona aln ve kendi sahasında top koşturanların stoplarını patatarak para kaznıyor...

hiç kuşkusuz arklarında MB'ler var...

isviçre bile bize bol bol altın satmış ,hem de fiziki....

daha önce hiç kuşkusuz geri zekalı olduklarını kabul edeceklerir , İngiltere ,Avustralya ve sanırım Kanada Merkez Bankalarıda dampingli olarak (IMF'yi unutmayalım) 300 dolar/ons civarında fiziki satış yapmışlardı herhalde bir on sene oluyor...
    Satış bahanesi , bir moka yaramıyor , karşıllığında hiç olmazsa kağıt para alırız bunu faizde değerlendiririz diyorlardı

O GERİ ZEKALI MB'leri yöneten uyanıklar...

ulan para üretmek senin elinde ,ama altın almak için karşsındakini nasıl ikna edeceksin (kandıracaksın ? )

bence şimdi de aynısı olacak , büyük bir ihtimalle ons 10.000 abd doları olacaktır...

yok faiz arttı altın gebercek ,sen onu grafiklerde yaparsın ,ama nereye kadar ?

3. Söylediğim alana kadar çıkış oldu yazmadığım sürede.1805 üzerine günlükte bir pin atıp geri geldi. Bu dalgaların C yi oluşturmak üzere aşağı devam edeceğini gösterdi.
    Sarışın için DXY yi takip etmek önemli. DXY için kuşta yaptığım analizde aşağıdaki grafı atmıştım;

DXY ov hedefine ulaştı.

Sarışın ise DXY nin hareketi ile doların güçlenmesi ile, güç kaybetmeye devam ediyor.
    Daha uzun bir süre doalrda beklemek gerekecek gibi. Tabi bu piyasalar çok dinamik olduğu için aşağıdaki grafta yapmış olduğum zaman analizlerine çok itibar etmemek gerek.
    dolar ons arbitrajı gr ile trade yapmaktan çok daha mantıklı olduğu için tasarruflarımı ov uv li olarak bu ikilide değerlendiriyorum. Şimdilik ağırlıklı olarak doalreste durmaya devam ediyorum. Eğer doalresi aşağı sürükleyecek makroiktisadi koşullar oluşursa tl faiz ile arbitraj da seçenek olarak masada.
    YAZIP ÇİZDİKLERİM YATIRIM
    TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ..

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    1805 e kadar bir çıkış alanı oluştu. 1805 yada arada bir seviyeden dönüş olasılığı halen var. 1715 ve son değdiği DD civarından küçük alışlar yaptım. Dolaresi sarışına terfi ettirdim. Bu senenin sonuna kadar alışlara devam edeceğim. Dolaresi sarışınla değiştireceğim.
    YAZIP ÇİZDİKLERİM YATIRIM
    TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ..
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

4. eski FED başkanı sanırım üniversitedeki meşhur ekonomik buhran ne yapılsaydı olmazdı konulu çalışmaları ,gerçekte boş verin o kısmı , işte onlardan olaması kontenjanından FED başkanlığı yapmış namlı altın düşmanı Yellen teyzemiz Biden hükümetindeki ekonomi bakanlığı görevinden ayrılıyormuş galiba o ndenle ne olur ne olmaz diye pozisyon kapamalar dedikodusu var....

altının gerçek /adil değeri onsunun 10.000 dolar olmasıdır...

amerikan ,avrupalı japon avustralyalı kanadalı sözde yatırm bankaları ,
    düz bankaları ,
    merkez bankaları
    yok zor durumda kalırlarmış
    yok batıyorlarmış
    zor durumda kalın ayrıca batıyorsanız batın batın gidin
    cehenenmin dibine kadar yolunuz var...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Altın durgunlukta geriler,ani savaş tamtamlarında coşar,zaten geldiği yer 300 dolar,çıkış maliyeti 500 dolar,80 başlarında 150 dolardan 850 dolar olmuştu,bugünkü karşılığı 2500 dolar demek,şu an 2000 üstünde zorlanıyor,altın 1977 ve 2000 başlarında teneke fiatındaydı,bu yıllarda ölü yatırımdı,peşi malum ok gibi fırlama,dünyanın durumu iyi değil bekle derim,euroyu takip ediyor genellikle,o dğştümü buda düşüyor...ytd.
    2001 krizinde gram15,5 lira. dolar 1,7 liraydı şuan gram 1,000 lira dolar 18,6 lira yani gram 65 kat dolar 11 kat pirimlenmiş 2001 den bu yana. önumüzde yaşayacagımız böyle bir döngü var, ons altında 1 yıl sonunda 3.200 beklentim daha doğrusu grafik çalışmam var şayet 1 yıl sonunda ons 3 200 olmazsa butun altınlarımı çöpe atacağım, çöpçüler süpürsün

6. https://invst.ly/zaeh8
    GRAM ALTIN AYLIK...
    HERKES BİR GRAFİK KOYUYOR BENDE NACİZANE BİR GRAFİK BIRAKAYIM.
    MACD BENİM 25 YILDIR KULLANDIĞIM ORTA -UZUN VADE TREND DÖNÜŞLERİNİ YAKALADIĞIM VE DE ÇOK GÜVENDİĞİM BİR İNDİKATÖRDÜR. ÇOK DEFA PARA KAZANDIRIP ÇOK DEFA DA PARA KAYBETMEMİ ÖNLEMİŞTİR. MACD'YE GÜVENMEYEN ALTIN ALSIN DİYOR BU GRAFİK. O PİYASADAKİ ŞARLATANLARDAN HİÇ BÖYLE GRAFİKLER GÖREMİYORUZ. HERKESE HAYIRLI HAFTA SONLARI..

Sayfa 908/1013 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •