Sayfa 914/1014 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 7,305 - 7,312 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    tradingview grafiklerinde (foreks.com ) altın.s1 eklenmiş dileyen oradan takip edebilir...

10.93'ü gördükten sonra 10.84.lerde dolanıyor...

1 lot 1.000 pay olduğuna göre bir lot 10 gram altın (995 saflıkta)....
    Benim anlamadığım altını fiziki alabiliyorum, hadi onu istemiyorum gram altın olarak sanal alabiliyorum.

altın.s1'i neden alayım? Hangi ihtiyacı karşılamak üzere çıkarıldı bu?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    10 gram altın 10.84 lira mı?

1000 pay= 1 lot
    1 pay 10.84 tl/cg = 1 cg ( santi gram)
    lot=1.000 pay = 10 gram= 10.840 tl olamlı...(acaba...)

3. Altıns1
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Açıklamalar

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün ihraççısı olduğu her biri 0,995 saflıkta 0,01 gram altına karşılık gelen Darphane Altın Sertifikaları, ALTIN.S1 işlem koduyla 21/11/2022 tarihinden itibaren (BUGÜN) Pay Piyasası Emtia Pazarı'nda işlem görmeye başlayacaktır (Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL). ALTIN.S1 işlem sırasında baz fiyata uygulanacak fiyat marjı %5 olacaktır. ALTIN.S1 Baz Fiyat: 10,44 TL Üst Limit: 10,96 TL Alt Limit: 9,92 TL

5. Gold/Silver'da 80,70 aşağı iyi kırdı berkitmesini bekleyelim.. Gümüşe inananlar neredesiniz yahu, öldünüz mü kaldınız mı! Don gömlek Gümüşteyiz.. SadeceGrafik de öyleydi nerelerdeyse sesi hiç çıkmıyor..

Hayyy yooo Silver... Kopar zincirlerini.!

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım altını fiziki alabiliyorum, hadi onu istemiyorum gram altın olarak sanal alabiliyorum.

altın.s1'i neden alayım? Hangi ihtiyacı karşılamak üzere çıkarıldı bu?
    1-darphanenin (hazine-maliyenin) elinde boşta bulunan altınların ticaretini yaparak ekstra para kazanma isteği...Ki Darphane-ziraat yatırım aracılığıyla adeta tek kale maç oynar , tıpkı bankalardaki fx uygulaması gibi.Sertifikalar direkt aracı kurumdan /ziraat yatırımdan arz edilmedi, borsa üzerinden talep edenlere arzı yapılıyor.Muhtemel strateji olması gereken fiyattan yukarıda/primli olarak arz olunur , fx (kaldıraçlı piyasa üzerinden kar kilitlenir veya istanbul altın borsasında karlı olarak pozisyon kapatılır .işlem gören fiyatlar piyasaya göre (olması gerek fiyatın altındaysa) ekside işlem görüyorsa alınır fxteki işlem kapatılır ekstra kar edilir...

2-Bu işe meraklı olan vatandaşların alım satım yaparak (ki kaynağı fizki) artık kısmetlerinde ne varsa kar-zarar etme imkanı sağlanmıştır...

3-Hiç olmazsa vatandaş bankaların insafına kalmaktan ve eksta binde 2 stopaj ödemektan kurtuldu.(alım -satım marjı herkesin malumu)

4-Zaten istanbul altın borsası adeta vatandaşa (kuyumcular dahil ) kapalı , bir kaç devleştirlmiş firmanın adeta tekelinde ,devlet bir nevi böyle bir imkan sağlamıştır.

5-Kısmı profosyonel vatandaşların ellerinde ,çantalarında para/altın ile ya kuyumcu dükanlarını /işlem yapan döviz büfelerini dolaşıp fiyat takip etmeleri muhtemel polisiye sorunlarının önüne geçilmiş oluyor...

Bu işe meraklı olanların borsa aracı kurumlarında komisyon bazında pazarlık etmeleri kendi menfaatleri icabıdır....

7.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    1-darphanenin (hazine-maliyenin) elinde boşta bulunan altınların ticaretini yaparak ekstra para kazanma isteği...Ki Darphane-ziraat yatırım aracılığıyla adeta tek kale maç oynar , tıpkı bankalardaki fx uygulaması gibi.Sertifikalar direkt aracı kurumdan /ziraat yatırımdan arz edilmedi, borsa üzerinden talep edenlere arzı yapılıyor.Muhtemel strateji olması gereken fiyattan yukarıda/primli olarak arz olunur , fx (kaldıraçlı piyasa üzerinden kar kilitlenir veya istanbul altın borsasında karlı olarak pozisyon kapatılır .işlem gören fiyatlar piyasaya göre (olması gerek fiyatın altındaysa) ekside işlem görüyorsa alınır fxteki işlem kapatılır ekstra kar edilir...

2-Bu işe meraklı olan vatandaşların alım satım yaparak (ki kaynağı fizki) artık kısmetlerinde ne varsa kar-zarar etme imkanı sağlanmıştır...

3-Hiç olmazsa vatandaş bankaların insafına kalmaktan ve eksta binde 2 stopaj ödemektan kurtuldu.(alım -satım marjı herkesin malumu)

4-Zaten istanbul altın borsası adeta vatandaşa (kuyumcular dahil ) kapalı , bir kaç devleştirlmiş firmanın adeta tekelinde ,devlet bir nevi böyle bir imkan sağlamıştır.

5-Kısmı profosyonel vatandaşların ellerinde ,çantalarında para/altın ile ya kuyumcu dükanlarını /işlem yapan döviz büfelerini dolaşıp fiyat takip etmeleri muhtemel polisiye sorunlarının önüne geçilmiş oluyor...

Bu işe meraklı olanların borsa aracı kurumlarında komisyon bazında pazarlık etmeleri kendi menfaatleri icabıdır....
    fiziki olarakta altınları ısteyene kurye ıle teslım edeceklerını yazıyor mart veya nısan ayından ıtıbaren.(4 ay sonra 50 gr üstü için fiziki altın olarak alınabilir.)

''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

8.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    ben de hiç bir zaman internet bankacılığından gram altın almadım. her zaman için fiziki altın alıp sağlam bir bankanın sağlam kasasına koymak daha mantıklı. fiziki talep olmadığı sürece devletler ve merkez bankaları hem döviz hem altın fiyatını zahiri bir şekilde belirleyebiliyorlar. senin silahınla seni vuruyorlar. 1980 yılında 900 usd olan ons altının şu an 1750 usd olması her şeyi açıklıyor. 80'lerden bu yana dolar enflasyonu bile %400. fed çöp amerikan dolarını basmaya devam etse de yapay olarak baskılıyorlar.
    Portföyün %10 unu geçmeyecek şekilde hedge amaçlı altın tutarım. Bununda bir kısmını fiziki bir kısmını sanal olarak yaparım. Sanal olanın faydası sahte olmaz çalınamaz dezavantajı sanal olduğu için banka batarsa güle güle. Fiziki altının dezavantajı sahete olabiliri çalınabilir avantajı ise ülke batsa bile altınların elindedir işine yarar. Eğer amerikan vatandaşı olsam yada ingiliz alman tek bir gram altın dahi tutmam. Madem hedge amaçlı tutuyorum o zaman fiziksel olarak bunu tutmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Oyüzden sanal altınlarımı bozup fizkiye çevirdim. Sahte olma ve çalınma riskine karşı ülkenin batması riskini teraziye koydum. İlk riske girmenin daha karlı olduğunu düşündüm. Madem amacım hedge etmek bende merkez bankaları gibi kendi kasamda tutarım bu işe yaramaz metal yığınını.

Sayfa 914/1014 İlkİlk ... 414814864904912913914915916924964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •