Sayfa 919/1016 İlkİlk ... 419819869909917918919920921929969 ... SonSon
Arama sonucu : 8126 madde; 7,345 - 7,352 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Genel bir yanılgı var araştırmadan bu emtia fonlara giriş yapan yatırımcılar da. Neden altın fiyatı ile paralel yükselmiyor?... çok basit siz zaten piyasanın üzerinden alış yaptınız... sınırlı fiziki stoka talep patlaması olduğunda -olması gereken- gösterge fiyatından ayrışır, üstünde fıyatlanır belli bir süre ... sonra fiziki eklendiğinde fiyatı düşer xautry'ye uymaz..
    Piyasa gram altın 1090 iken ben 1107' den S1 almıştım. Açıkçası bu fark bana mantıklı gelmişti. Alım-satım marjı yok. Piyasadan pahalı alsam da satarken de piyasadan yükseğe satabilecektim.

Sonra S1, piyasa altın fiyatından çok yukarılara çıktı. Saçma geldi ama satmadım (lanet olsun )

O zaman şöyle mi düşünmeliyiz. Xautry' a paralel gitmeyen S1 fiyatlamalarında çıkalım mı? Ya da şöyle sorayım. S1 fiyatı, sizce xautry' in altına düşer mi? Bu S1 enstrümanına da alım-satım mantığıyla standart bir hisse gibi davranılırsa piyasanın altında bir xautry fiyatlaması sizce oluşur mu?

Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    ABD faizleri biraz daha cikacak, avrupa da öyle

Faizler yüksek iken altın fiyatları düşer deniyordu?
    Niye düşmüyor?
    Ya da düser mi?

Faizlerin de tipleri var biliyorsunuzdur.

Ons altın ile ters korelasyonda olan kısım için Abd 10 yıllık faizlere bakmak gerekiyor. Manşet/politika/Fed faizi değil.
    Abd piyasası şu an politika faizinin doyuma yakın olduğunu, yıl sonuna doğru Fed' in artık faiz indirimine gideceğini konuşmaya başladı.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    ABD faizleri biraz daha cikacak, avrupa da öyle

Faizler yüksek iken altın fiyatları düşer deniyordu?
    Niye düşmüyor?
    Ya da düser mi?

Luke Gromen twitter de uzun süredir altın enerji ilişkisini işlşyor. Geçen yılda Pozsar tek kutlu dünyadan çift sistemden bahsediyor ... emtialara dayalı.. https://www.credit-suisse.com/about-...er-202203.html

4.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Piyasa gram altın 1090 iken ben 1107' den S1 almıştım. Açıkçası bu fark bana mantıklı gelmişti. Alım-satım marjı yok. Piyasadan pahalı alsam da satarken de piyasadan yükseğe satabilecektim.

Sonra S1, piyasa altın fiyatından çok yukarılara çıktı. Saçma geldi ama satmadım (lanet olsun )

O zaman şöyle mi düşünmeliyiz. Xautry' a paralel gitmeyen S1 fiyatlamalarında çıkalım mı? Ya da şöyle sorayım. S1 fiyatı, sizce xautry' in altına düşer mi? Bu S1 enstrümanına da alım-satım mantığıyla standart bir hisse gibi davranılırsa piyasanın altında bir xautry fiyatlaması sizce oluşur mu?

Teşekkürler.
    Açıkçası bu altın.s hiç işlemim olmadı. Finansın fonlarında alım satım gerçekleştirdim, göstergeden düşük fiyatlamayı hatırlamıyorum ...şimdi gösterge fiyatın +2%+3%+4% dahi olsa eğer beklentim gümüşün altının dolar bazlı yükseleceği yönündeyse yine de alım yaparım ....veblen etkisi: fiyat yükseldikçe talebin buna bağlı olarak artması, örnrk bitcoin... üstelik ülke kur şoku riski taşıyor, böyle bir durumda 3-5 umursamam..

yazın i kenara
    borsa dolar euro hepsi bu sene yaya kalır
    sarı gacı kopar gider
    bu yıl sarı gacının yılı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Belki başarırlar ama bu da esas mesele değil. Bugun parasını güvenli limanda tutup tahminen 1-1.5 yıl bekleyen birisi muazzam bir fırsat yakalayacaktir. Seçim öncesi endeksin nereye gideceği çok onemli değil ve bu düşüş de şaşırttı beni. Görünen o ki zikzsklarla gidilecek. Peki seçimden sonra sonuç ne olursa olsun endeksi kutu faixi kim nasil tutacak ?
    Dolar bazlı bakılması daha sağlıklı daha net bir görüntü ortaya cıkıyor.. şuan 263 deyiz... https://tr.tradingview.com/chart/XU100.USD/dNC9FP3h/ ...

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yazın i kenara
    borsa dolar euro hepsi bu sene yaya kalır
    sarı gacı kopar gider
    bu yıl sarı gacının yılı
    2300 dolar onsu dıyorlar...birde dolar 24 olursa gr= 2300*24/31,10=1774 tl gr altın .................

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Açıkçası bu altın.s hiç işlemim olmadı. Finansın fonlarında alım satım gerçekleştirdim, göstergeden düşük fiyatlamayı hatırlamıyorum ...şimdi gösterge fiyatın +2%+3%+4% dahi olsa eğer beklentim gümüşün altının dolar bazlı yükseleceği yönündeyse yine de alım yaparım ....veblen etkisi: fiyat yükseldikçe talebin buna bağlı olarak artması, örnrk bitcoin... üstelik ülke kur şoku riski taşıyor, böyle bir durumda 3-5 umursamam..
    Hisse senedi ile altın arasında dengeli olmaya çalışıyorum. Tabi bu ülkede ne mümkün

Seçime kadar muhtemelen doları baskılayacaklar. Yüzdü yüzdü kuyruğuna geldiler.
    Baskılasınlar lafım yok, dolar almaya karşıyım zaten. Seçime kadar kur şoku olmayacağını düşünüyorum.

Ons altında ise eğer Abd tahvil faizlerinde düşüş devam ederse, altın yükselir muhtemelen.

Seçimden sonra ne olur bilmiyoruz ama elimizden geldiğince hazır olmaya çalışıyoruz. Seçim sonra faizi sert yükseltirlerse, dolar (dolaylı yoldan altın) ve borsanın düşme riski doğar. Seçime girerken sepetimde altın olacak kesin ama hisse ile girmek yüksek risk olabilir. Her gün ekrana çıkanlar, piyasada konuşanlar diyor ki; "Mart-Nisan" dan sonra hisse taşımamak isteyenler çok olabilir. Yine algıyla oynayıp tersini mi yapacaklar bilmiyorum ama risk olacağı belli.

Sayfa 919/1016 İlkİlk ... 419819869909917918919920921929969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •