Sayfa 921/1014 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon
Arama sonucu : 8109 madde; 7,361 - 7,368 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Brent de 80dolar civarı. 80 altını denemek isteyecektir.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ons 2.400
    dolar 34
    gram 2.400
    bu yıl içi beklentim
    Ons 2200

Dolar 22-24

Yıl içi tahminim...

Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Ons bile bir günde yüzde 2, iki günde yüzde 5 düşebiliyorsa borsamıza kumar diyen halt etmiş.
    Ülke monte carlo dan beter. Vadeli mevduattan başka kafa ağrımadan para kazanılacak yer hemen hemen yok..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,386
    [https://www.hizliresim.com/5imbpym görsel] onsta, bir sorun olmadığını düşünüyorum, hedefine geldi buradan bir düzelme yapması normaldir bana göre bu düzeltme hareketi 1 830 a kadar devam edecektir ancak hareket çok hızlı gelişti doğrusu bende böyle hızlı olacağını beklemiyordum, ancak buralardan veya 2 070 ten bir düzeltme bekliyordum ancak kanal hedefi olarak buradan düzeltmenin gerçekleşmesi daha büyük bir olasılıktı, bundan sonraki hedef 2 070 ve oradan tekrar 1 960 a geri çekilmesidir bu geri çekilmeden sonra 3 200 gelecektir diye umuyorum

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,386

Abd' de resmen "insider" varlığını da anlamış olduk. Altını 1.960' a sürüp milletin eline verdiler. Tarım dışı istihdamın verisini önden alanlar parsayı topladı. 185 bin kişi beklenirken, 517 bin geldi. Yuh. Hal böyle olunca FED' in faiz indirimine bu yıl başlayacağı beklentisi ötelenmiş olacak algısı oldu. Aslında verinin detayına bakınca part-time çalışanların çok arttığını, tam zamanlı çalışanlarda değişim olmadığı görülüyor. Sezonluk işçi dönüşleri vs.

İki günde, abd tahvil %3, dolar endeksi %2 arttı ama altın %5 düştü. En azından 1.903 civarında tutunmalıydı.

Pazartesi ALTIN.S1 inşallah çökmez....

7. borsa istanbul neznindeki altın borsasında işlemler 24 saat devam ediyor...

çünkü katarlı patronları gücendirmemek gerekir..

malum ilemler dolar bazında imkb'de haliyle kesintileri dolarla yapıyor...

vatandaşın ulaşmaması için özel çaba var....

mesela kamu bankaların birinde altın bankası oluştur... türkiyeni bütün vilayetlerinde altın-döviz konusunda uzman persolen koy , müşteriler depo hesapların tl-usd-eur ve haliyle altın koysunlar...

akıllarının yettiğnce işlemlere iştirak etsinler...

maliyede mesela 3 ayda bir oluşursa kardan , % 10 stopajını kessin...

....

geçen sene tv'lerde özellikle portakal üreticinin ana baba küfür ettiğini ve bırak yetiştirme ücretini ,toplamasını , işçilik maliyetini karşılamayan portokal ağçlarını kestiğini görüyorduk....galiba abd'deki akranlarında öyle yapmış veya portokal meyve üretiminde rekor düşük seviyelre ulaşılmış olmalı ki....bu sıralar vadeli portakal suyu fiyatları füze gibi...bu fiyatlar verimli bodur portakalları diktiri ve sonra fiyatla yine 70-50'lere düşerse ağaçlara yine testereleri geçiriler...

8.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Abd' de resmen "insider" varlığını da anlamış olduk. Altını 1.960' a sürüp milletin eline verdiler. Tarım dışı istihdamın verisini önden alanlar parsayı topladı. 185 bin kişi beklenirken, 517 bin geldi. Yuh. Hal böyle olunca FED' in faiz indirimine bu yıl başlayacağı beklentisi ötelenmiş olacak algısı oldu. Aslında verinin detayına bakınca part-time çalışanların çok arttığını, tam zamanlı çalışanlarda değişim olmadığı görülüyor. Sezonluk işçi dönüşleri vs.

İki günde, abd tahvil %3, dolar endeksi %2 arttı ama altın %5 düştü. En azından 1.903 civarında tutunmalıydı.

Pazartesi ALTIN.S1 inşallah çökmez....
    aşırı primli olduğu ,ziraat yatırımca manuple edildiği biline biline yazıldı çizildi...nisan ayı yaklaştıkça fiyatlar mecburen k.çarşı fiyatlarına gelecek hatta bazen ekside işlem görecek bu da arbitraj imkanını verecek...yani malı borsadan al , çek getir çarşıda sat...ama olmaz çünkü frenliyeceklerdir. belirsiz muallak masraflar var..
    madem burada pahallı çarşıdan alayım buradan satayım ona da izin yok...

vatandaşı öpmeye doymadılar ki...

Sayfa 921/1014 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •