Sayfa 940/1015 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Banka kasaları en güvenlisi. Sağlam büyük bankalardan birisine götürüp bırakıyoruz. Gece kafamız rahat uyuyoruz.
    Bu ortamda en doğrusu.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bu ortamda en doğrusu.
    Gümüşteki sıkışma inanılmaz boyutta. Altın alımlarımı durdurdum bugün. Gümüş fonları almaya başladım. Gümüşe yükleniyorum. Bir yöne kırılacak. Kademeli olarak TEFAS taki YZG, DMG, MJG fonlarından alınabilir. Düştükçe alıp eklemek lazım.

Altın çok arttı. Gümüş geride kaldı. Eğer Altın düşmeyecekse ki öyle görünüyor, o zaman muhakkak Gümüş eninde sonunda yükselmeli. Gümüş çok spekülatif olduğundan ve fiziki alım satımı her yerde mümkün olmadığından en iyi TEFAS Gümüş fonları ile devam edilebilir.

Gümüşte EMA 50, 100, 200, 300, 400 hepsi üstüste binde. Bu kadar sıkışma bir süre devam eder, sonra atom bombası gibi bir yöne patlar. Yönü bilmediğim için kademeli olaran TEFAS Gümüş fonlarından almayı planlıyorum sürekli.

Şu anda Altın/Gümüş rasyosu 90 oldu. Krizlerde en fazla 100 oluyor, sonra 70 bandına dönüyor. Dolayısı ile 100 e gitse bile oran, almaya devam edip 70 e dönünce tekrar geri Altına geçmek düşünülebilir.

İşin özeti şu anda Gümüş te şu an alım yönlü risk alınabilir yerlerdeyiz. Ben kendi adıma riski alıyorum kademeli alımlarla.

3. Altın 2100$ a çok yaklaştı ve düşmeden duruyor. Askıda bekliyor. Şahin Güvercin farketmez zamanı gelince barajı patlatıp yıkıp geçecek yukarıya. Kademeli alıp baraja bol bol su ekliyoruz patlamadan önce.

4. Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Altın 2100$ a çok yaklaştı ve düşmeden duruyor. Askıda bekliyor. Şahin Güvercin farketmez zamanı gelince barajı patlatıp yıkıp geçecek yukarıya. Kademeli alıp baraja bol bol su ekliyoruz patlamadan önce.

Katılıyorum.
    Ha Şahin ha güvercin ikisinde de kuş sesi etkisi yapar anca.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Gümüşteki sıkışma inanılmaz boyutta. Altın alımlarımı durdurdum bugün. Gümüş fonları almaya başladım. Gümüşe yükleniyorum. Bir yöne kırılacak. Kademeli olarak TEFAS taki YZG, DMG, MJG fonlarından alınabilir. Düştükçe alıp eklemek lazım.

Altın çok arttı. Gümüş geride kaldı. Eğer Altın düşmeyecekse ki öyle görünüyor, o zaman muhakkak Gümüş eninde sonunda yükselmeli. Gümüş çok spekülatif olduğundan ve fiziki alım satımı her yerde mümkün olmadığından en iyi TEFAS Gümüş fonları ile devam edilebilir.

Gümüşte EMA 50, 100, 200, 300, 400 hepsi üstüste binde. Bu kadar sıkışma bir süre devam eder, sonra atom bombası gibi bir yöne patlar. Yönü bilmediğim için kademeli olaran TEFAS Gümüş fonlarından almayı planlıyorum sürekli.

Şu anda Altın/Gümüş rasyosu 90 oldu. Krizlerde en fazla 100 oluyor, sonra 70 bandına dönüyor. Dolayısı ile 100 e gitse bile oran, almaya devam edip 70 e dönünce tekrar geri Altına geçmek düşünülebilir.

İşin özeti şu anda Gümüş te şu an alım yönlü risk alınabilir yerlerdeyiz. Ben kendi adıma riski alıyorum kademeli alımlarla.

Aynen bu dediğim gibi gümüş bugün dirayetli bir duruş sergiledi. Altın 2100$ tepesini kırarsa Gümüşte aniden 30$ tepesini kırabilir. Gerilim çok artıyor. TEFAS gümüş fonları DMG YZG ve MJG düşünülebilir. Alış valörlü T+1, Satış valörlü T+3. Kademeli alım riski azaltacaktır. Fakat sıkışma çok fazla. Patlarsa fena patlar.

Altın Gümüş oranı tekrar 70 lere gelecektir.

6. ABD ekonomisi çöküyor. Altın ve Gümüş almaya devam etmekte fayda var. Maç bitti. Uzatmaları oynuyorlar. Maçın sonucu şimdiden belli.

Federal government current expenditures: Interest payments exceed 1 Trillion $.

https://fred.stlouisfed.org/series/A091RC1Q027SBEA#

7. En büyük gümüş üreticilerinden First Majestic in gümüş üretim maliyeti Eylül 2023 te net 25.9$ a çıktı son bilançoda. Kendi açıkladığı AISC 19$ ama hatalı. Doğrusu 25.9$ olmalı.

Gümüş alımlarına kademeli devam ediyorum TEFAS Fonları ile YZG MJG DMG karması tercihim.

Altın almıyorum artık. Gümüşe kaydım. Umarım o da bana kaymaz. :-)

LibreOfis teki hesaplamalara göre.

Son düzenleme : kastirsef; 03-11-2023 saat: 02:17.

8. Altında pullback tamamlanmak üzere. Dikkat ederseniz düşmüyor. Bekliyor. Bekliyor. Bekliyor. Sonra güm pat çat.

Merkez bankalarının sınırsız M3 para arzını genişletmesi fiat paraları eritiyor.

Sayfa 940/1015 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •