Sayfa 951/1015 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Geçen sene sanırım mart ayındaydı, nikel piyasasında short squeeze durumu olup fiyatlar uçunca adamlar londrada piyasayı kapattılar. Bu haydutlarla Sn. hkm'nin ifade ettiği gibi uğraşmak zor. Adamlar her türlü illegal işlemlerle dünyayı sömürüyorlar.

Bu sebeple Gümüş Altın asla trade etmem. Üretim maliyetine göre ucuz kalınca alırım. Beklerim üretim maliyetinin %35 üstünü görürse acımadan satarım.

Benim baktığım tek gösterge var. Üretim maliyeti.

İstedikleri her cambazlığı yapsınlar. Üretim maliyetinin altında birkaç günden fazla tutamazlar. Altın Gümüş alıcısı her zaman her yerde olan genel ürünler. Niş özel ürünler değil.

Ben yüksek hedef koymuyorum. Gümüş 2024 te 35$, Altın 2300$. Hedeflerim bu kadar.

2. Gümüşte küfe doldurma zamanları olduğunu düşünüyorum ve TEFAS gümüş fonlarından almaya kademeli devam ediyorum. Düştükçe kademeli alıyorum. Verin ulan. Verin. Fiziki tarafta kaynaklar kuruyunca zikme sırası bize gelecek. Algoritmalar basmaya devam etsin sanalda.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,419
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Gümüşte küfe doldurma zamanları olduğunu düşünüyorum ve TEFAS gümüş fonlarından almaya kademeli devam ediyorum. Düştükçe kademeli alıyorum. Verin ulan. Verin. Fiziki tarafta kaynaklar kuruyunca zikme sırası bize gelecek. Algoritmalar basmaya devam etsin sanalda.

grafik için teşekkürler, mümkünse altın ons grafiğide koyabilirmisiniz

4. ABD ekonomisi yavaş yavaş iflas ediyor. Biraz zaman alacak. Ama benim tahminlerime göre 2025 in sonunu bile görmez, bazı eyaletler iç savaş çıkarıp bir sürü küçük ülkelere parçalanır, dolar rezerv para statüsünü gün be gün kaybeder. Yerine ne geleceğini kimse bilmiyor, ama ABD ekonomisi aşağı gidiyor tam hız.

Moody's cuts USA outlook to negative, citing higher interest rates and deficits.

https://www.cnbc.com/2023/11/10/mood...-deficits.html

5.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    grafik için teşekkürler, mümkünse altın ons grafiğide koyabilirmisiniz

Altın en kötü 1860$ ları tekrar görebilir. Bunun altı kalıcı olmaz. Şu aralar bence Altında ve Gümüşte küfeyi doldurma zamanı. Özellikle de Gümüşte. Gümüş madencileri külli zarar ediyorlar ve üretim bir süre sonra durur veya azalır. Kimse zararı uzun süre sürdüremez.

Seçimlerden sonra Biden %100 gider ve yeni gelen tekrar iflas eden BoFA Citi gibi bankaları kurtarmak için tarihte görülmemiş oranda M3 para arzını zıplatır. Dolar ondan sonra bence çöplük olur. Tüm fiat paralar zamanı gelince çöplük olur.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Altında ons için şu anda sadece trade imkanı var 1900 lerde al 1950 de bilemedin 1970 lerde sat.

Altın en az 2 ay 2000 $ üzeri kapanış yapmalı ki daha üzerine en az %25 koysun. Bu teknik

Asıl bence daha önemlisi savaş, hastalık veya dünyanın büyük bir bölümünü etkileyecek bir kaos çıkacak ki yükselişi daha ivmeli olsun. Bu da temel.

Elbette ytd.
    Ne beklediysek ne yazdıysak o …
    Saldılar altını gene. Çünkü savaşta fazla beklenti kalmadı, powell Şahin konuştu fırsattan istifade sattılar.
    Savaşla ilgili beklentide VIX 20 nin üzeri olmadan altın ons 2000 leri görmeyecek gibi.
    Öte yandan Fed faiz indirimi beklentisi ne zaman fiyatlandırsa altın o zaman tekrar 2000 üzeri atar bu da mayısı bulabilir. Tabi bu arada savaşta yeni bir gelişme olmaz ise.
    Yani bu gidişle altında kalıcı yükseliş hazirana sarkabilir.
    Ytd.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Japonlar acaba neden Amerikan özel şirket bonolarını komple boşaltıyorlar?

Açıklaması olan bir akıllı yorum lütfen.

8. Bu zararlar eninde sonunda realize olup bilançolara yansıyacak. BoFA Citi vs vs. Geçmiş olsun.

USA banks unrealized losses.

Sayfa 951/1015 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •