Sayfa 954/1014 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Altın madeni çıkaran şirketin genel müdürünün beyanlarını kabul etmeyenler olabilir. Zira kabul etmeyenin altın madeni vardır ve gerçek maliyetleri biliyordur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Gümüşün Türkiyede üretim maliyeti belli midir? dünya ile arada ne kadar fark var? bu hususta bilgisi olan var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Gümüşün Türkiyede üretim maliyeti belli midir? dünya ile arada ne kadar fark var? bu hususta bilgisi olan var mı?

Pazardaki büyükler önemli. Türkiye büyük bir üretici değil.

En büyük 10 Gümüş üretim şirketinin üretim maliyetini dikkate almak yeterli.

Net Operating Profit / Produced Silver Ounces = Real Cost of Silver Production.

https://www.investopedia.com/article...-companies.asp

Bu senenin sonuna doğru tahminen bunun top 10 şirket için üç aşağı beş yukarı 30$ üzerine çıkacağını düşünüyorum. Dolayısı ile buraya doğru evrilecektir zaman içerisinde.

Zaten dikkat ederseniz 22$ rakamını özellikle vermiştim ve ben buranın dibini sıyırdım. Elimdeki tüm dolarları bozdurup 22$ den gümüşe gömdüm. Pişman değilim. Daha da aşağı gelseydi Daha çok alacaktım ama yukarı döndürdüler. Artık yükseldi, daha almaya devam ediyorum fakat çok azar azar.

Ben yükselirken almayı sevmem. Aldığım zaman daha da aşağı gitmiyorsa üzülürüm, daha çok alamadığım için. Gümüş yukarı döndüğü için sevinemiyorum. Daha fazla alacaktım aşağılardan kademeli olarak. Ama vermediler kısmet işte.

Ucuz olduğuna inandığınız bir Malı alırken daha da düşüyorsa sevinin. Aldıkça zarar etsin, bayram Edin. Daha da almaya devam edin. Yükselirse ve daha hedef alımı tamamlamadıysanız üzülün.

4. Gümüşte 24.5$ kritik bir eşik değer. Burayı geçerse yukarı 27$ lara doğru ralli yapar. Aşağı dönerse tekrar bir tur daha 22$ leri deneyebilir.

Haftaya ne olacağını göreceğiz. Ama uzun vadeli hedef net. Seneye bir ara 30$ lar görülecektir.

5. Daha uzun vadeli bakış açısıyla 24.5$ dan kırıp çok yukarı 28$ lere veya aşağı dönüp tekrar içeri 22$ lere. Şu anda belli değil ne olacağı.

Alsat yapanlar için önemli. Benim için bir anlamı yok.

Ben 22$-24.5$ arasından kademeli sürekli alıp küfeyi dolduruyorum. Şimdi kırılmasa bile 3 ay 5 ay sonra eninde sonunda yukarı kırılacak. Sebep Gümüş üretim maliyetinin yükselmesi.

6. Altın kapıyı kıracak mı? 2080$ kapısı. Vurdukça vuruyor, tekrar tekrar. Kapı daha ne kadar dayanır?

7. Gümüş neden aşağı düşemiyor. Haziran 2023 bilançolarına göre en büyük madencilerin Gümüş net üretim maliyeti. Eylülde buna %3-%5-%7 enflasyon maliyeti daha ekleyin. 25$ ı geçti Eylül 2023 ortalamalarında. Madencilerin stokları bittiğinde yeni mallar yeni maliyetlerden. Bu sebeple Gümüşteki 2024 yılı 35$ hedefimi hala koruyorum, kademeli olarak 24$ altındaki rakamlardan ekleme yapmaya devam ediyorum, 22$ ye yaklaşırsa aşırı yüklü ekleme yapıyorum.

Satış hedefim 2024 te 35$. Daha fazla beklentim yok. ama bunun mutlaka görüleceğini düşünüyorum.

TEFAS gümüş fonları ile Gümüş yatırımı yapmak en mantıklısı. Gümüşü piyasadan alsat yapmak pek mümkün değil.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ons 2.400
    dolar 34
    gram 2.400
    bu yıl içi beklentim
    Hiç bir beklentim gerçekleşmedi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 954/1014 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •