Sayfa 983/1015 İlkİlk ... 483883933973981982983984985993 ... SonSon
Arama sonucu : 8115 madde; 7,857 - 7,864 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben de öyle düşünüyorum.Gmstr ye geçmek için erken mi gümüş onsu 22 dolar altı mümkün mü sizce
    FED faiz indiriyorum diyene kadar herşey mümkün. 3-5 banka daha batsın bakalım. FED ne yapacaksa görürüz.

US Regional Bank Stocks 1 Month Into 2024:

1. NY Community Bank, $NYCB: -60%

2. Valley National Bank, $VLY: -25%

3. Metropolitan Bank, $MCB: -15%

4. HarborOne, $HONE: -14%

5. Comerica Bank, $CMA: -13%

6. Zions Bank, $ZION: -12%

7. Western Alliance, $WAL: -11%

8. Citizens Financial, $CFG: -6%

9. KeyCorp, $KEY: -5%

2. Batıyeaaaahhh.

Reuters reports delinquency rates in the US on credit cards and auto loans have risen to the highest since the Great Recession.

https://www.newyorkfed.org/newsevent.../2024/20240206

3. NYCB gitti.
    https://finance.yahoo.com/quote/NYCB/

Aozora Bank gidiyor.
    https://www.cnbc.com/quotes/8304.T-JP/

Deutsche Pfandbriefbank gidiyor.

https://finance.yahoo.com/quote/PBB.DE/

Batıyeaaaahhh.

4. Gümüşe Fonlarla Yatırım

5. YİNE

Altın'da küresel açık pozisyon girme tarihleri yani büyük uzun süreli ÇİN Tatillerinin ilki yaklaştı

Tarih değişse de Çin Yeni Yılı her zaman 21 Ocak ile 20 Şubat arasında gerçekleşir. Çin Yeni Yılı ne kadardır? Çin Yeni Yılı 16 gün sürer ve 2024'te 24 Şubat'ta Fener Festivali ile sona erer. İlk yedi gün, 10-16 Şubat tarihleri arasında resmi tatildir.

acaba tarih yine tekerrür edecek mi ?
    -
    önce abanarak kaldıracaklar ondan sonra çaka-çaka çakıp şelale mi yapacaklar....

bakalım yaşayıp tecrübelere bir yenisini eklyeceğiz...

6. çin resmi tatili yarından başlıyor haftaya cumaya bitiyor...

bakalım ABD'de altın'da her isteyene mal verecekler mi ?

yoksa sıradan bir trade günü mü olacak ?

az sonra...

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Gümüşe Fonlarla Yatırım

Altın almaya gücü yetmeyen Mısırlılar gümüşe saldırmış. Benzer davranış tüm dar gelirli ülkelerde görülebilir. Gümüşü gereksiz baskılamaları fakirler için tarihi bir fırsat. Tabi bu durumu farkeden fakirler için.

Silver is the new gold as Egyptians try to protect savings

https://www.reuters.com/markets/comm...gs-2024-02-08/

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Finansal kıyamet enstrumanı dolar olabilir mi.Bundan cidden emin değilim.Aslında dolar amerikanın para birimi değil.Ve azlığı çokluğu tamamen fed e kalmış.Haklı olabilirsiniz (elbet nakitte kalın derken kastınızın dolar olduğunu düşünüyorum )O nedenle eurobond fon ve gümüş arasında kararsız kaldım.Eurobond fon için erken o yöne gidersem dolar alıp beklerim.Altın gümüş yönüne gidersem gümüş alırım gibi,kararsız kaldım .

Benim şu anda bu küreselci kabalist elitlerin sistemi nasıl çökertecekleri ile ilgili bir fikir oluştu.

Magnificent 7 hisselerini sürebildiklsri sürece yukarı sürecekler, bütün dünyadaki yatırımı Amerikan Nasdaq üzerinde toplayacaklar sonra bir kaç günde ani bir olumsuz haberle hepsine dehşet bir satış yapacaklar ve tamir edilemez şekilde finans sistemini çökertecekler.

Misal NVIDA yı Microsoft u Apple ı Google u Meta yı Netflix i Tesla yı sür sür sür yukarıya, topladın etti piyasa değeri 30-40-50-100 Trilyon $. Sonra bir anda kötü haberler çıkardın ki , zaten Reuters Bloomberg CNN CNBC hepsi bunların elinde, sat sat sat 5 Trilyon $ a kadar düşürdün. Bu aradaki boşluk para farkı bütün bireyleri kurumları bankaları sigortaları iflas ettirir tüm dünyada.

Şu andaki hissiyatım bu yönde. Ben olsam böyle çökertirdim diye sesli düşünüyorum. Neden olmasın sayın HKM? Görünüşünüzü samimiyetle merak ediyorum. Çok uçuk düşünmüş olabilirim ama piyasadaki hareketlerden bu çıkarıma vardım.

Sosyal medyada herkes NVIDIA Google Microsoft Apple vb Magnificent 7 hisselerini almaktan bahsediyor tüm dünyada. Sürekli çıkıyor diyor herkes. Hiç düşmüyor. Trene bizde binelim. Pastadan payımızı alalım. Bu yüzden bu adamlar Magnificent 7 yi daha da yukarı sürecekler ta ki tam istedikleri çöküşe hazır hale gelecek rakama kadar. Ne kadar? Onlar bilir. Ama belki 100 Trilyon $ kadar bile yukarı sürebilirler. Ne kadar abartı yükseliş olursa tamir edilemez global sistem çöküşü için o kadar DEHŞETLİ olur.

Dünyanın en iyi üniversiteleri ABD de. Harvard, MIT, CALTECH, STANFORD vs vs. Ancak gel gör ki 2 başkan adayı var; birisi Alzheimer 82 Yaşında, öbürü 77 yaşında ne olduğu belli değil. Başka kalifiye aday yok sanki 350 milyonluk ülkede. Sistemi çökertmek üzere her türlü plan işliyor bence.
    Son düzenleme : kastirsef; 10-02-2024 saat: 02:56.

Sayfa 983/1015 İlkİlk ... 483883933973981982983984985993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •