Sayfa 99/1015 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 8117 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
    Sayın Maharaj,
    Altın ile ilgili paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

2.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Sayın Maharaj,
    Altın ile ilgili paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim, bu başlıkta 2 yıldır haber paylaşırım bana teşekkür eden 2. kişisiniz tekrar teşekkürler.

3. Altın fiyatları, Fed ve diğer merkez bankalarının para politikasında daha güvercin tutum takınmalarının ardından yükselişini ons başına 1,400 doların üzerine taşıyarak Eylül 2013'ten bu yana en yüksek seviyesini gördü. Bununla birlikte, ABD'nin İran'a yeni yaptırımlar hazırlaması ve aynı zamanda ABD ve Çin devlet başkanları arasında bu hafta gerçekleştirilecek olan toplantı, altın için bir dizi yukarı yönlü faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Altın, ABD merkez bankası Fed'in daha gevşek bir para politikası için hazır olduğunu işaret etmesi ve Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) ilave teşviklere gidebileceğini açıklamasın ve bu gelişmelerin sonucu reel faizlerin düşük kalacak olmasının ardından, jeopolitik risklerin güvenli liman alımlarını da güçlendirmesinin de etkisi ile yeniden ön plana çıktı. Citigroup Inc., Perşembe günü yaptığı değerlendirmede, borçlanma maliyetlerinin sıfırın altına düşmesini içeren yukarı yönlü senaryo dahilinde fiyatların 12 aylık dönemde 1,500 dolar ila 1,600 dolar seviyelerine çıkmasının mümkün olduğunu kaydederek, altına yönelik hevesin makul olduğunu kaydetti.

Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Edward Moya, "Altın boğaları tekrar kontrolü aldı," dedi ve Fed'in Temmuz toplantısında faizi 50 baz puan indireceğine yönelik beklentilerin güçlenmesi ile birlikte altının destek görmeye devam edeceğini sözlerine ekledi. Moya ayrıca, "Soru artık Fed'in faiz indirip indirmeyeceği değil, ne kadar indireceği şeklinde. Tarihsel olarak bakıldığında, Fed faiz indirim çevrimine büyük bir adım ile başlıyor ve 50 baz puanlık bir faiz artırımı baz durum senaryosu olabilir" değerlendirmesinde bulundu.

https://www.bloomberght.com/altin-1-...uruyor-2227035

4. Bu hafta altına girmek isteyenler için 2 şey önemli..

1- Hafta sonu G-20 deki Trump ile Şi Cinping görüşmesi.
    2- Ons altının bu hafta içi 2 gün 1400 üstünde kapanış yapması.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ben teşekkür ederim, bu başlıkta 2 yıldır haber paylaşırım bana teşekkür eden 2. kişisiniz tekrar teşekkürler.
    Altına olan ilgim sizin kadar eski değil ancak son global gelişmelerden sonra güvenli liman arayışlarının altına olan ilginin arttıracağını düşünüyorum. Fed ve Ecb’nin de açıklamaları ile jeopolitik riskler de bunu destekliyor. Siz de zaten günlerdir detaylı olarak vurguluyorsunuz. Şimdilik yatırımımı viop ons altın kontratında yapıyorum. Ama sanırım artık yavaş yavaş gram altın biriktirmeye başlamanın da zamanı geldi hem TL güçleniyor hem de dış politika riskleriniz devam ediyor.
    Zaman zaman kısa süreli olarak cazibesi azalsa da altın yüzlerce yıldır insanların servet saklama aracı.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,419
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    ben. teşekkür beklemiyorum,küfür yemiyelim yeter

7. Tekrar hoş geldin dostum. Ne diyor bu grafik.😊

8.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Altına olan ilgim sizin kadar eski değil ancak son global gelişmelerden sonra güvenli liman arayışlarının altına olan ilginin arttıracağını düşünüyorum. Fed ve Ecb’nin de açıklamaları ile jeopolitik riskler de bunu destekliyor. Siz de zaten günlerdir detaylı olarak vurguluyorsunuz. Şimdilik yatırımımı viop ons altın kontratında yapıyorum. Ama sanırım artık yavaş yavaş gram altın biriktirmeye başlamanın da zamanı geldi hem TL güçleniyor hem de dış politika riskleriniz devam ediyor.
    Zaman zaman kısa süreli olarak cazibesi azalsa da altın yüzlerce yıldır insanların servet saklama aracı.
    Aynen öyle. Arada bekliyoruz katkılarınızı selam sevgi.

Sayfa 99/1015 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •