Sayfa 141/1013 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon
Arama sonucu : 8097 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. 3000 dolar makul,benim hesap şöyle ;altın 1800 dolarken pladyum 800 dolar dı.şimdi pladyum 1500 dolar,altın da baskıdan kurtulursa 2600-3000 olur.olması gerekenle olacaklar farklı oluyor.karşımız da kocaman ülkeler ve kaydi para sistemi var.Altını ne zaman ABD ,İNGİLTERE merkezleri toplarsa o zaman 3000 geçer.

2. Bu yıl sonuna kadar fed faiz indirimleri, ticaret savaşları ve İran gerilimi vesaire ile 8 yıl önce gördüğü 1921 $ daki zirvesine doğru emin adımlarla çıkacak gibi görünüyor. Temel analiz ve teknik analiz bana bunu söyletiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    3000 dolar makul,benim hesap şöyle ;altın 1800 dolarken pladyum 800 dolar dı.şimdi pladyum 1500 dolar,altın da baskıdan kurtulursa 2600-3000 olur.olması gerekenle olacaklar farklı oluyor.karşımız da kocaman ülkeler ve kaydi para sistemi var.Altını ne zaman ABD ,İNGİLTERE merkezleri toplarsa o zaman 3000 geçer.
    Toplama derken bir hayli altın zaten kallavi bir şekilde zaten o 2 merkezde.

4. olma ihtimali kuvvetli,muhtemelen altın firmalarının çoğu bu süreçte kuvvetli ellere geçti.2600-3000 mantıklı,unutulmaması gereken nokta ,kaydi para sisteminin en büyük düşmanı altın.elin de altın olan ülkeler bile bir noktadan sonra altının çıkmasını istemezler.yoksa 7-8 milyar insan nasıl beslenir.40-50 milyonluk şehirler,milyarlarca dolarlık uzay ve başka proğramlar nasıl finanse edilir.oyun belli,her zaman ki gibi;Altın fiyatını yükselt ,elinde ki firmaları fiyat tepedeyken kakala (kredi vererek),fiyatı düşür krediyi ödeyemeyen şirketler firmaları geri devretsinler,döngüyü başlat fiyat yukarı.

5. 5 yıl içinde sistemde büyük bir kırılma yani çöküş bekliyorum.
    İnşallah olmaz ama sanki kağıt basma sistemin sonuna yaklaşıyoruz gibi.
    Yeni düzen ne olursa olsun altın çok güçlü bir şekilde sistemde yerini alacaktır.

6. Below is a chart of silver adjusted for real inflation. As the chart indicates, the silver peak at $50 in 1980 would today be $840 adjusted for real inflation. That shows what the real potential for silver is.

https://goldswitzerland.com/confiden...r-and-despair/

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    5 yıl içinde sistemde büyük bir kırılma yani çöküş bekliyorum.
    İnşallah olmaz ama sanki kağıt basma sistemin sonuna yaklaşıyoruz gibi.
    Yeni düzen ne olursa olsun altın çok güçlü bir şekilde sistemde yerini alacaktır.
    Dünyada 8 Milyar insan yaşıyor.

Kağıt basma sisteminin alternatifi ne olabilir ki, bu kadar boğaz günde üç öğün doysun ?

Öyle konular yazıyorsunuz ki, dünya işi gücü bırakıp altın alacak.

Darphane elinde, dolar basıyor.

İstediğini basar altın toplar, elini tutan mı var ?

Madem 1900 USD.leri görecek, basar parayı toplar altını.

Ama yapmıyor.

Kaya gazından sonra, eşkiya , dünyanın en büyük petrol üreticisi haline geldi, Venezuella, Iran kurtulacak diye 55-60 dolarda tutuyor petrolu, isterse altını 800 dolara çeker, oradan başlar almaya.

Bu fundemantal şartlar altında altın alanın aklına şaşarım.

8. Hep dedik.

Arzı talebi belli değil.

Forex olmayan altını satıyor harıl harıl.

Manüplasyona çok müsait.

Eşkiyanın elinde en güçlü silahlardan biri.

Kim niye girsin ayı ile yatağa,kendi parasıyla.

Sayfa 141/1013 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •