Sayfa 180/1000 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 7997 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Altına gram tl bakmak çok yanlış.. Çünkü fiyatı belirleyen parametre onsa ülkemizin etki etmesi mümkün değil.. 2011 ağustos zirvesi 1912 in 400 dolar aşağasında bir ons faizler 0,25 den 2,50 a giderken ve fed 400 milyara yakın bilanço daralttığı evrede 1050 dolardan aşağısını görmedi.diğer parametre dolar tl de 8 senede 4 kat devüle oldu.. Bu unsurlar grama tl olarak öngörü olarak bakışı zorlaştırıyor.. Genel olarak altın ülkemizde paranın satın alma gücünü koruyor..şöyleki 2003 te 2,5 kilo altın eden bir evin aşağı yukarı aynı değeri koruduğunu düşünüyorum
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

2. şu an için. evin her zaman değer kaybetmesi lazım ALTIN a göre.

ALTIN = gerçek

emlak => balon olabilir
    borsa => balon olabilir
    eurobond faizleri => balon olabilir

gerçekten ayrılıp hayal alemine dalınıyor, sonra aradan 5-10 sene geçiyor, ALTIN tokat atıp uyanın gerçeğe gelin diyerek normalleştiriyor...

Arsa dersen veya Hisse Senedi dersen o başka... Doğru seçimler ve Doğru zamanlama yapılırsa Arsanın veya Hissenin katma değeri artan oranda logaritmik artabilir ve ALTIN dan daha fazla kazandırabilir... ama riski çok yüksek bu işlerin...

Evin her zaman değer kaybetmesi lazım yatırım aracı olarak... Çünkü ev bir yatırım aracı değildir, araba gibi tüketim aracıdır!!!
    evlerin değeri son 11 yılda çok arttı. çünkü faizler sıfırladı. TÜM DÜNYADA emlak balonu oluştu... şimdi tüm dünyada bu balonu patlatıyorlar... bu patlama 2020 sonuna kadar sürecek...

emlak topiğinde umutabi ile 2015 ten beri dötümüzü yırttık, olacakları anlattık, dediğimiz oldu harfi harfine, belki 3-5 vatan evladının canını kurtarabilmişizdir. onun sevabı yeter bana...

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Altına gram tl bakmak çok yanlış.. Çünkü fiyatı belirleyen parametre onsa ülkemizin etki etmesi mümkün değil.. 2011 ağustos zirvesi 1912 in 400 dolar aşağasında bir ons faizler 0,25 den 2,50 a giderken ve fed 400 milyara yakın bilanço daralttığı evrede 1050 dolardan aşağısını görmedi.diğer parametre dolar tl de 8 senede 4 kat devüle oldu.. Bu unsurlar grama tl olarak öngörü olarak bakışı zorlaştırıyor.. Genel olarak altın ülkemizde paranın satın alma gücünü koruyor..şöyleki 2003 te 2,5 kilo altın eden bir evin aşağı yukarı aynı değeri koruduğunu düşünüyorum

3. Sen iteleme görmemişsin. Amazon Apple Google Microsoft hisse senetlerine bak istersen... :-) hepsi 1 er trilyon$. Toplam 4 trilyon$. Sürekli buyback yapılıyor...

Trene son binenler 10 sene paralarının erimesini seyredecekler...

ALTIN GÜMÜŞ bu hisse senetlerinin yanında bedava. 1 gram bile satmam. Kefenlik dursunlar.......

Basılan dijital paralar gün gelir basanların dötlerini tırmalar...

https://finance.yahoo.com/quote/AMZN?p=AMZN

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    neyse benim fiikrimdi...buradan da birilerine itelerler zannımca

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sen iteleme görmemişsin. Amazon Apple Google Microsoft hisse senetlerine bak istersen... :-) hepsi 1 er trilyon$. Toplam 4 trilyon$. Sürekli buyback yapılıyor...

Trene son binenler 10 sene paralarının erimesini seyredecekler...

ALTIN GÜMÜŞ bu hisse senetlerinin yanında bedava. 1 gram bile satmam. Kefenlik dursunlar.......

Basılan dijital paralar gün gelir basanların dötlerini tırmalar...

https://finance.yahoo.com/quote/AMZN?p=AMZN

5. Kölelik giderek artıyor... tarihin hiçbir döneminde zenginler fakirler arası uçurum bu kadar fazla olmadı... Masonik düzen bunu başardı. Sırada tek dünya devleti ve tek merkez bankası projesi var. Kimliksiz ve cinsiyetsiz insanlar, emoji alfabesi, blockchain tabanlı dijital para SDRCoin...

CEOs see pay grow 1,000% in the last 40 years, now make 278 times the average worker

https://www.cnbc.com/amp/2019/08/16/...ge-worker.html

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Oğlum 20 tl kar ettim diye 141'de sattı pişman oldu 171'de yine girdi şimdi kıvışlamıyor artık..
    Satan pişman, satmayanda dönem dönem (kısada) pişman olabiliyor. Belirlediğim hedeflerde al sat yapmaya çalışıyorum, 291 den sattığımda alacağım fiyatta şu anda belli ve orayı bekleyeceğim, bakalım. Sabır herşeydir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. "Neden insanlar tarafından altın seçildi?"
    "Neden paladyum, titanyum, zartyum, zortyum değil de altın?" gibi soruların cevabını, ve birçok farklı bilgiyi içeren, bilimsel bakış açısıyla hazırlanmış bir video.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    şu an için. evin her zaman değer kaybetmesi lazım ALTIN a göre.

ALTIN = gerçek

emlak => balon olabilir
    borsa => balon olabilir
    eurobond faizleri => balon olabilir

gerçekten ayrılıp hayal alemine dalınıyor, sonra aradan 5-10 sene geçiyor, ALTIN tokat atıp uyanın gerçeğe gelin diyerek normalleştiriyor...

Arsa dersen veya Hisse Senedi dersen o başka... Doğru seçimler ve Doğru zamanlama yapılırsa Arsanın veya Hissenin katma değeri artan oranda logaritmik artabilir ve ALTIN dan daha fazla kazandırabilir... ama riski çok yüksek bu işlerin...

Evin her zaman değer kaybetmesi lazım yatırım aracı olarak... Çünkü ev bir yatırım aracı değildir, araba gibi tüketim aracıdır!!!
    evlerin değeri son 11 yılda çok arttı. çünkü faizler sıfırladı. TÜM DÜNYADA emlak balonu oluştu... şimdi tüm dünyada bu balonu patlatıyorlar... bu patlama 2020 sonuna kadar sürecek...

emlak topiğinde umutabi ile 2015 ten beri dötümüzü yırttık, olacakları anlattık, dediğimiz oldu harfi harfine, belki 3-5 vatan evladının canını kurtarabilmişizdir. onun sevabı yeter bana...
    Gram altında 11 senede 10 kat arttı.. Eve asla para bağlamam ama 2008 den sonra gram altın, emlak, hisse senedi alayı balondur.. Ayırım yapmayalım
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 180/1000 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •